Naujienos iš Europos Parlamento

Naujienos iš Europos Parlamento

Šiame vaizdo įraše išgirsite apie kandidatus į Europos Komisijos komisarus, kurie šią savaitę atsakinėjo į europarlamentarų klausimus. Trumpai tariant -...
Read More
Ora et labora

Ora et labora

Rinkimai baigėsi ir dabar vieniems tenka susitaikyti su užgriuvusia atsakomybės našta, kitiems su skaudžiu pralaimėjimu. Dar ir dar kartą norisi...
Read More
Kodėl vaikai, o ne karjera ir pinigai yra tikroji mūsų gyvenimo prasmė?

Kodėl vaikai, o ne karjera ir pinigai yra tikroji mūsų gyvenimo prasmė?

Populiariame TV seriale „Sostų karai“ buvo toks dažnai kartojamas posakis – „žiema ateina“. Ir ji atėjo. Europa grimzta į demografinę...
Read More
Balsavimas Europos Parlamente dėl paramos Ukrainai

Balsavimas Europos Parlamente dėl paramos Ukrainai

Šiandien Europos Parlamentas balsavo už tai, kad būtų sukurtas specialus finansinės paramos Ukrainai mechanizmas, panaudojant pačios rusijos įšaldytų aktyvų generuojamas pajamas....
Read More
Naujienos iš Europos Parlamento

Naujienos iš Europos Parlamento

Europos Parlamente ECR frakcijos kolegų latvių iniciatyva buvo suburta ES rytinės sienos šalių grupė. Ši neformali europarlamentarų grupė koordinuos su...
Read More

sub meniu


Radijo laidų archyvas

Kokį alkoholio ir vaistų monopolį žada „valstiečiai“?

Žinių radijos laida „Tarp valdžios ir žemės”. Laidoje diskutuoja su Lietuvos valstiečiais ir žaliaisiais išrinktas Seimo narys Aurelijus Veryga ir SEB prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.


 

 

marijos-radijas

12008 10 09 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Seimo egzaminai arba kas trukdo apriboti alkoholio kontrolę.

Paskutinę šios kadencijos Seimo sesiją, tiksliau jos dalį, vykusią iki rinkimų, drąsiai galima būtų vadinti Seimo abitūros egzaminais, kuomet rinkimų akivaizdoje atsiskleidžia tikrasis seimo narių veidas. Vienu nesėkmingiausių egzaminų galima vadinti seimo narių nuolat atidėliojamą ir vilkinamą Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų priėmimą, kuriam, skirtingai nei „Žalgirio metų” paskelbimui, Seimo nariai taip ir nerado laiko iki rinkimų.


 

2008 10 16 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Ar sugriaus Lietuvos ekonomiką 22alkoholio prekybos ribojimas?

Alkoholinių gėrimų pabrangimas pasiteisino. Statistika rodo, kad stipriųjų gėrimų pardavimo sumažėjimas kai kuriuose grupėse užfiksuotas net iki 20 procentų. Tuo pačiu įplaukos į biudžetą išaugo 4 procentais. Ar galima sugalvoti idealesnį variantą? Žmonės mažiau geria ir biudžetas gauna daugiau pinigų, kuriuos gali skirti svarbiems darbams: pvz. mokyklų statymui, gydymo sistemos tobulinimui ir pan. Tokia sistema pasiteisina visame pasaulyje. Kodėl gi turėtų nepasiteisinti Lietuvoje?


32008 10 23 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kas proteguoja ir kas trukdo įtvirtinti kvaišalų plitimą?

Artėjant Seimo rinkimams nei vienas iš kandidatų savo programoje nerašo, jog sieks, kad kvaišalai būtų būtų kuo labiau patrauklūs ir kuo labiau prieinami. Visi priešingai žada pagerinti, patobulinti, pakeisti esamą situaciją. Tačiau aktyvistai už sveiką ir saugią viuomenę susiduria su rimtu pasipriešinimu net iš pačių aukšciausių sluoksinių. Kas gi kaišo pagalius į ratus?


42008 10 30 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kaip formuojasi priklausomybės?

Dažnai girdime, kad žmonės kenčia nuo priklausomybių. Tačiau girdint tokias žinias, susidaro įspūdis, kad priklausomybės susidaro pačios, atsiranda iš niekur, o žmogus nėra nieko dėtas. Ką psichiatrijoje reiškia žodis PRIKLAUSOMYBĖS?


52008-11-05 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kontrabanda. Pilstuko taškai. Visuomenės aktyvumas viešinant nusikaltėlius.

Dėl kontrabandos, pilstuko taškų ir įvairių kvaišalų nukenčia daugelis. Tačiau labai stebina žmonių pakantumas ir abejingumas. Gamintojai teigia, kad didėjant akcizams – nelegali prekyba augs ir didės. Jie naudoja tą argumentą, kad išsaugotų savo pozicijas. Žmonės, tikintys tokia propaganda, atima pinigus iš valstybės ir neinvestuoja į savo ir visuomenės ateitį.


62008-11-13 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Tabako pramonės užkulisiai.

Kalbame apie tai- apie ką nutylima. Bent minimaliai pasidomėjus, pasidaro baisu. Statistika rodo, kad kasmet dėl tabako sukeltų ligų miršta apie 5 mln. žmonių, t.y., kasdien apie 13 tūkstančių asmenų.


 

72008 11 26 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Besilaukianti mama ir taurieji gėrimai.

Vyrauja mitas , kad nėščia moteris turėtų pavartoti nedidelį kiekį gero konjako, kad išvengtų priešlaikinio gimdymo ir sumažintų gimdos tonusą. Šiuos mitus skleidža tiek medikai, tiek anksčiau gimdžiusios moterys. Tokia informacija klaidina visuomenę. O alkoholis, iš tiesų, veikia dar negimusio vaiko vystymąsi, sukelia išsigimimus.


82008 12 03 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Pasismilkymas dūmais ir kūdikio besilaukianti mama.

Žmogus yra laisvas keistis ir priimti sprendimus. Natūralu, kad priimti sprendimą nežinant apie galimą žalą ir pavojų yra labai sunku. Iki pat šiandien yra daug mitų, teigiančių, kad nėščiai moteriai mesti rūkyti yra labai pavojinga, nes ji gali sustresuoti ir persileisti. Tačiau tiesa yra visai kitokia – nemetimas rūkyti vaisiui padaro labai didelę ir dažnai nepakeičiamą žalą.


heroinas-narkotikai-630615922008-12-10 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Narkomanų ir narkotikų biznio perspektyvos Lietuvoje.

Narkomanų ir narkotikų biznio perspektyvos Lietuvoje nekokios. Nors yra teigiama, kad situacija kaip ir stabilizuojasi bei neauga narkomanų skaičius, tačiau realios situacijos mes nežinom, nes jokie tyrimai negali to išmatuoti ir parodyti.


cd69db1fcb54a2573abd7ff0503a3e322008-12-17 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Sintetiniai narkotikai.

Šiandien norime pakalbėti apie tai, kokį rojų visuomenei žada sintetinių narkotikų era. Tobulėjant chemijos mokslui ir visai žmonijai, atsirado galimybė  naudoti ne tik gamtines medžiagas: iš kokoso pagamintą kokainą, iš aguonų pagamintą heroiną, iš kanapės – žolę, bet žmonės prikūrė ir įvairiausių sintetinių medžiagų, kurios gali sukelti apsvaigimus – amfetaminų ir metamfetaminų grupės narkotikai. Lietuvoje labiausiai paplitę „ratai”.


hangover2009-01-07 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kas vyksta žmogaus organizme prasidėjus pagirioms.

Kas vyksta žmogaus organizme, kai po „linkėjimų į sveikatą” krypuojamą į tualetą nemaloniai procedūrai? Ar pagirias turintis žmogus gali save vadinti kultūringai išgeriančiu? Kas priveda prie pagirių? Koks alkoholio poveikis sveikatai. Visi atsakymai laidoje.


rodykle2009-01-13 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kaip mesti rūkyti.

Rūkymas yra baisi vergystė. Kiekvieną kartą pirkdamas cigaretes šalia jų žmogus mato užrašą, kuriame pateiktos nuodingos medžiagos (kurių galima suskaičiuoti virš 4000). Nepaisant to daugelis vis tiek negali nustoti šio žalingo įpročio. Džiugu, kad pasaulyje yra nemažai laimingų žmonių, kurie sugebėjo nebekenkti sau rūkymo būdu. Kaip gi mesti rūkyti?


bum2009-01-20 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kas yra depresija.

Kas yra depresija? Kas įtakoja depresijos atsiradimą? Ar įmanoma atsikratyti depresijos? Ar žmonės tinkamai vartoja šį žodį? Ar visuomenė supranta depresijos svarbą? Šie ir kiti klausimai laidoje.

 


68d1e87466c473aeb05d034063f628b72009-01-27 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kiek kada ir kur investuojame į savęs naikinimą.

Tabako, alkoholio verslas yra „pasakiškas” verslas jau vien dėl to, kad įtikinus žmogų, jog jis turi gerti (dėl tokių normų ir tradicijų), toks žmogus net žinodamas pasekmes, visiškai nereaguoja į jas ir nenustoja vartoti šių žalingų įpročių. Paprastai tariant, žmogus investuodamas į alkoholį, cigaretes ar narkotikus, investuoja į savo blogą sveikatą bei ankstyvesnę mirtį.


602009 02 04 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. ir N. Žeimienė. Kaip atpažinti savižudiškus ketinimus ir padėti jų varginamiems žmonėms.

Lietuva jau ilgą laiką garsėja kaip kraštas, kuriame įvyksta daugiausia savižudybių Europoje. 2007 m. savižudybių rodiklis 100 000 Lietuvos gyventojų buvo 30,4. Kaip atpažinti savižudybės grėsmę? Kaip padėti savižudiškų ketinimų turinčiam žmogui?


112009 02 09 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Ką atnešė 2008 blaivybės metai?

2008 metai – blaivybės metai. Tačiau kokius pasikeitimus jie atnešė? Džiugu, kad yra ir labai gerų žinių ir rezultatų. Laidoje Aurelijus Veryga įvardina svarbiausius aspektus, kurie įnešė į Lietuvą naujoves ir gerus rodiklius.


1__310b2f2009-02-17 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kaip Europos čempionate pasirodytų Lietuvos girtuoklių rinktinė?

Jeigu vyktų Europos girtuokliavimo čempionatas, kaip jame pasirodytų Lietuvos girtuoklių rinktinė? Atsakymas liūdinantis: Lietuva Europoje pirmauja pagal savižudybių skaičių, mirčių skaičių, taip pat aiškiai lyderiautų ir pagal girtuokliavimo skaičių.


882009 03 04 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kodėl netrūksta vairuotojų, geidžiančių pasivažinėti po girtuokliškų vakarėlių?

Lietuvoje viena didžiausių problemų yra girtuokliavimas. Ši problema priveda prie įvairių negerų pasekmių – psichinių ir fizinių ligų, ankstyvos mirties ir t.t. Tačiau girtuokliavimas neretai priveda ir prie neapgalvotų veiksmų, galinčių pakenkti ir pačiam asmeniui, ir kitiems visuomenės dalyviams, – vairavimo išgėrus. Kaip atpratinti ir atgrąsinti Lietuvos gyventojus nuo sėdimo prie vairo neblaivioje būsenoje?


gd2009 03 12 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kokios pajėgos dirba blaivybės ir girtuoklinimo labui. Apie durnius be moralės ir sąžinės su iniciatyva.

Praėjusį trečiadienį Lietuvoje eterio bangomis vyko dvi laidos, kuriose buvo skelbiama skirtinga informacija apie tabako ir alkoholio kontrolės tarnybą. Plačiau apie tai radijo laidoje.


50939cfb6750e2009-03-24 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kas yra kvaišalų reklamos taikinys?

Visiškai neseniai mus pasiekė ataskaita, kurios užsakovas buvo Europos Komisija ir kurioje buvo pateiktos asmenų grupės, kurioms labiausiai yra skirta alkoholio reklama. Pirmiausia alkoholio reklama yra skirta ir daro didžiausią įtaka dar negeriantiems (vaikams, paaugliams), visų antra, tiems, kurie jau vartoja, tačiau reklama skatina juos vartoti daugiau ir intensyviau. Plačiau apie tai prof. Aurelijus Veryga kalba laidoje.


unnamed2009-04-07 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kada legalizuosime kanapes?

Pasaulyje vyrauja tendencijos, kad kontrabandininkai iš pradžių bando nelegaliai išplatinti bet kuriuos kvaišalus, o atsiradus didelei paklausai, jie siūlosi legalizuoti tuos kvaišalus, teigdami, kad yra daug vartotojų ir tai padės valstybei užsidirbti. Panaši tendencija numatoma ir narkotikų sferoje. Juokinga, tačiau šiuo metu Lietuvoje norima legalizuoti kanapių auginimą.


'Beer, wouldn't be heaven without it.'2009-04-16 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. G.Belen A.Matulas D.Kepenis. Kvaišalų pramonės rojus Lietuvoje.

Dar visai neseniai buvo kalbėta, kad sumažėjo alkoholio pirkimas ir vartojimas, taip pat sumažėjo ligų dėl alkoholio atsiradimas. Deja, šiandien ši situacija keičiasi į blogąją pusę.


zveris-3-svpreview2009-04-21 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Ar kvaišalų vartojimas gali būti žmogaus kultūringumo požymis.

Į kvaišalų sąvoką telpa ir rūkymas, ir gėrimas, ir narkotikų vartojimas, ir apskritai viskas, kas žmogų apkvaišina. Įvairūs kvaišalai veikdami centrinę nervų sistemą užslopina aukštąsias žmogaus nervines funkcijas ir, banaliai kalbant, žmogus virsta tam tikru gyvuliu. Ar apsivartojęs žmogus gali būti laikomas kultūringu?


rodykle2009-04-29 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kaip sėkmingai susigadinti gyvenimą?

Žmogus yra laisvas daryti ką nori. Tačiau dauguma pyksta, kad yra kritikuojami dėl savo nesveiko gyvenimo būdo, vedančio prie įvairių sunkių ligų ir ankstyvos mirties. Toks jausmas, kad jie specialiai nori susigadinti gyvenimą. Taigi, kokiomis gi priemonėmis galima susigadinti sau gyvenimą?


reklamosvieta12009-05-06 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Reklama informacijos ar mulkinimo instrumentas?

Kiek reklama yra manipuliacijos, kiek informacijos, o kiek mulkinimo instrumentas? Įvairūs pavyzdžiai įmonių, bandžiusių apgauti ir manipuliuoti žmonėmis.


aurelijus-veryga-asmenine-nuotr-k100-e14370863879232009-05-14 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Atsakymai i klausimus.

Laidoje profesorius atsakinėja į įvairius, klausytojų užduodamus klausimus.

 

 


1298245750nacnykas2009-05-19 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Atsakymai į klausimus, V.Babilius, naktinė prekyba.

Šiandien seime vienas iš paskutinių klausimų buvo įtrauktas Vinco Babiliaus siūlymas, kuriame užregistruota alkoholio kontrolės įstatymo pataisa, kuria siekiama naktine prekyba alkoholiniais gėrimais.

 


2009-06-02 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Lietuvos išblaivinimo vizija. Ką siūlo specialistai?

MatoLLP Seimas Matulas Veryga Alkoholis Vartojimas Sveikata Spaudos konferencijoje - Aurelijus Veryga (k) ir Antanas Matulas. Piotro Romanèiko (ELTA) nuotr. Vilnius, 2009 m. vasario 13 d. (ELTA). Sveikatos reikalø komiteto pirmininkas Antanas Matulas ir Nacionalinës tabako ir alkoholio kontrolës koalicijos prezidentas Aurelijus Veryga dalyvavo spaudos konferencijoje "Pasiektas lûþis maþinant alkoholio vartojimà Lietuvoje". rbme kaip spaudoje nerimsta aistros dėl siūlymų, kurie akivaizdžiai padėtų blaivinti Lietuvą. Stebime televizijos kanaluose debatus, kuriuose kai kurie seimo nariai iršta dėl A. Verygos ir A. Matulo idėjų ir siūlymų. Ką gi siūlo šie specialistai?

 


zdanovasvladimiras50-copy2009-06-17 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Ar prof. V. Ždanovas neperlenkia lazdos?

Vladimero Ždanovo tekstai yra gana žiaurūs ir labai vaizdingi. Dauguma klausytojų, išgirdę profesoriaus tekstus, liko neabejingi jiems. Ar prof. V. Ždanovas neperlenkia lazdos?


tema_alkoholis_02009-09-30 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kaip kalbėtis su besinuodijančiais žmonėmis?

Šiandien dauguma žmonių save nuodija įvairiais būdais: geria alkoholį, vartoja narkotikus bei rūko. Nors jie ir tariamai žino šių nuodų vartojimo pasekmes, tačiau vis tiek negali nutraukti žalingų įpročių. Kaip gi reikia kalbėtis su besinuodijančiais žmonėmis?


school_1050x700-1050x6992009-10-15 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. ir N. Žemaitienė. Žalingų įpročių prevencija švietimo įstaigose.

Lietuvoje alkoholį geria ne tik suaugę asmenys. Tyrimai rodo, kad mūsų šalyje dauguma dešimtmečių vieną arba keletą kartų yra ragavę alkoholio. Paauglių tarpe – kvaišalų vartojimas yra priimtas kaip kultūros paveldas arba tradicijos. T.y. 15- 16 m. vaikai nesupranta, kaip galima negerti alkoholio. Galbūt apie žalingus įpročius vaikus reikėtų mokyti švietimo įstaigose?


f43774e88cec5d81e59dc00e98a3e63e2009-11-11 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Žinios po NTAKK metinio suvažiavimo.

Vilniuje vyko nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos suvažiavimas. Suvažiavime buvo svarstyta daug einamųjų darbinių klausimų, aptarta šiandieninė situacija, siūlytos naujovės. Į suvažiavimą buvo atvykę ir kai kurie seimo nariai.


biggest_liar_05_sign_470x3532009-11-25 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kodėl kvaišalų gamintojams pavyksta apgauti seimo narius ir Lietuvos žmones?

Apie alkoholi sklando daug įvairių mitų. Dauguma žmonių tiki, kad alkoholis atneša daug naudos, pavyzdžiui, jis gydo nuo gripo arba sušildo organizmą. Kodėl kvaišalų gamintojams vis gi pavyksta apgauti seimo narius ir žmones?


1bcf55b42f03e1dc22009-12-16 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. S. Buškevičius, L. Serapinas. Kiek išgerti, kad neišsigimtų šventės?

Artėjant šventėms, žmonės pradeda joms ruoštis – pirkti maistą, gėrimus ir pan. Sutapimas ar ne, tačiau įvairūs prekybos centrai labai pigiai išparduoda alkoholį taip skatindami žmones jį pirkti. Kiek gi reikia suvartoti, kad šventės liktų gražios ir neišsigimtų?


alkotesteris-eta-1200x8002010-02-03 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Kodėl Lietuvos keliuose mažėja girtuoklių?

Regime, jog keliuose automobilių nemažėja, tačiau tendencija rodo, kad vairuojančių girtų asmenų bei avarijų ir žūčių keliuose mažėja. Ministras teigia, kad šiais metais su alkoholiu susijusių nelaimių keliuose įvyko du kartus mažiau. Kas gi paskatino tokias geras tendencijas Lietuvoje?


one-hundred2010-02-17 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Abiturientų šimtadieniai brandos šventė ar grupinio nusigėrimo savaitgalis.

Kiekvienais metais Lietuvos abiturientai švenčia šventę pavadinimu „Šimtadienis”. Ji švenčiama, kai mokiniams lieka 100 dienų iki mokslų pabaigos. Deja, ši šventė daugumai mokinių tapo „nusigėrimo” vakaru. Tokia situacija priimtina tiek patiems mokiniams, tiek jų tėvams. Kiekvienais metais po šimtadienio šventės dauguma spaudos portalų rašo apie abiturientų sugriautas sodybas ir suniokotus daiktus. Taigi kyla klausimas, ar abiturientų šimtadienis tikrai yra brandos šventė ar tiesiog grupinio nusigėrimo savaitgalis?


15-geda-peleda2010-03-17 radijo laida „Žvilgsnis”. A.Veryga. Ar ne gėda, jei tave pavadina alkofobu?

Ar yra prasmė pasisakyti už visišką blaivybę, jei po to tave išvadina alkofobu? Daug diskusijų sukeliama kai yra kalbama apie blaivybę, sveiką gyvenseną, nerūkymą, narkotikų nevartojimą. Daugumai žmonių nesveika ir žalinga gyvensena yra ant tiek natūrali ir įprasta, kad sveikai gyvenantį žmogų gali „negražiai” išvadinti arba net palaikyti nenormaliu. Ar tai yra gėda?