Dešimt rinkimų programos nuostatų valstybei, Tautai, šeimai
1. Dėmesys pamatinėms vertybėms, kurios yra mūsų išlikimo pagrindas. Nuosekliai puoselėsiu ir ginsiu tradicines vertybes – šeimą, Tautą, valstybę, kalbą, istoriją, pilietiškumą ir demokratiją. Nepalaikysiu ir pats neteiksiu siūlymų jungtis prie tarptautinių konvencijų, griaunančių tradicinės šeimos instituto sampratą, nepritarsiu vienos lyties asmenų partnerystės įteisinimui, spręsdamas dėl Seimo priimtų įstatymų vadovausiuosi tradicinės šeimos ir vaiko gerovės principais. Rūpinsiuosi lietuvių Tautos tapatybės išsaugojimu, gerbsiu jos ištakas ir valstybės raidos istoriją, įsiklausysiu į visų tautų ir pilietinės visuomenės balsą. Stiprinsiu valstybinės lietuvių kalbos statusą ir jos reikšmę visuomenėje. Mūsų tautinis tapatumas ir kultūra yra mūsų stiprybė. Jų atsisakiusioms valstybėms jau suprantant savo klaidas, Lietuva gali išlikti tokia valstybe, kuriai klaidų taisyti nereikės.
2. Demografijos problemų sprendimas yra valstybės išlikimo klausimas. Lietuvai susiduriant su vienais didžiausių demografinių iššūkių pasaulyje, privalome nusimesti rožinius akinius ir nustoti kalbėti apie tai, kad turime susitaikyti su gyventojų skaičiaus mažėjimu ir tiesiog atverti duris migrantams. Jei tauta nyks – visa kita praranda bet kokią prasmę. Todėl skirsiu ypatingą dėmesį demografinių problemų sprendimui. Jas sieksiu įveikti ne imigracijos, o gimstamumo skatinimu. Siūlysiu ir remsiu tiesiogines priemones bei mokestines paskatas. Inicijuosiu emigrantų grįžimo į Lietuvą programą. Kartu su Seimu ir Vyriausybe bei visomis politinėmis jėgomis ieškosime galimybių
reikšmingai didinti vaiko pinigus, iki 5 proc. sumažinti gyventojų pajamų mokestį tėvams su trimis vaikais ar panaikinti šį mokestį auginantiems daugiau nei tris vaikus. Drauge su šeimos politika, kaip valstybės gerovės pagrindą matančia politine jėga, didinsime paramą jaunoms šeimoms, įsigyjant būstą. Visiems vaikams iki 16 metų sieksime užtikrinti nemokamą viešąjį transportą.
3. Matydami vis aštrėjančią geopolitinę situaciją, įsiplieskiančius karo židinius, privalome būti budrūs ir pasiruošę. Tačiau tam tikrai nepasitarnauja dabartinės valdžios skleidžiama panika. Turime ne panikuoti, bet ruoštis valstybės gynybai ir būti pasirengę atremti bet kokias grėsmes. Vykstant karui Ukrainoje, teroristams užpuolus Izraelį, vis geriau suprantame, kad turime tapti tokiomis šalimis kaip Šveicarija ar Suomija, kurių piliečiai valstybės grėsmėms ruošiasi nuolat ir kiekvienas žino, ką turėtų daryti. To ir pats mokausi dalyvaudamas Lietuvos šaulių sąjungos veikloje.
Būdamas vyriausiuoju valstybės ginkluotųjų pajėgų vadu dėsiu visas pastangas, kad būtų realiai įgyvendinta visuotinio pasirengimo gynybai koncepcija, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas būtų pasirengęs galimoms grėsmėms ir motyvuotas jas atremti. Stiprinsiu krašto gynybą, esminį dėmesį skirdamas NATO šalių prisiimto finansavimo įsipareigojimui. Palaikysiu profesionalios ir šauktinių kariuomenės plėtros modelį. Sieksiu, kad būtų užtikrintos sąlygos Vokietijos brigados įsikūrimui Lietuvoje. Pritarsiu rotacinės oro gynybos sistemos sukūrimui, oro policijos pakeitimui į oro gynybos karinį vienetą, divizijos pajėgumų didinimui ir gynybos pramonės pajėgumų vystymui. Lietuvą matyčiau kaip modernų dronų ir antidronų bei lazerinių technologijų vystymo ir gamybos centrą.
Nepalaikysiu visuotinio šaukimo į kariuomenę idėjos, laikydamas tai pertekline priemone. Skatinsiu moksleivių patriotinio ugdymo ir pilietiškumo stiprinimą bei karinio parengimo kursų atsiradimą universitetuose ir kolegijose. Karinio parengimo kursai turėtų būti pripažinti alternatyva šaukimui į karinę tarnybą būtinajam rezervui formuoti.
Stiprinsiu ir plėsiu naujų puskarininkių ir karininkų rengimą, įveiklinsiu komendantūras, jas įtraukiant į visuotinės gynybos planą. Tai padėtų paruošti visuotinei gynybai ne tik aktyvaus, bet ir pasyvaus rezervo pajėgumus – privalome stiprinti savo pajėgas taip, kad nekiltų noro išbandyti NATO vienybę, ypač Lietuvos teritorijoje.
4. Valstybės užsienio politiką orientuosiu, pirmiausia, į Lietuvos interesų gynimą, vengsiu tarptautinių susitarimų, kurie galėtų mažinti ES valstybių savarankiškumą ir identitetą, saugosiu nacionalinės teisės viršenybę. ES narių savitumas ją praturtina, todėl jis turi būti išsaugotas. Remsiu Ukrainą kare prieš Rusiją. Atkursiu tokius pragmatinius politinius ir ekonominius santykius su Kinija, kokius turi kitos ES valstybės. Plėtosiu strateginį bendradarbiavimą su kaimyninėmis valstybėmis: Lenkija ir Latvija. Lietuvos užsienio politika turi orientuotis į Lietuvos ekonominės galios
stiprinimą ir svorio Europos Sąjungoje bei NATO didinimą. Užsienio politika turi atstovauti Lietuvos interesams, būti telkianti ir burianti koalicijas, o ne skaldanti. Derybose dėl Daugiametės finansinės programos tvirtai laikysiuosi pozicijos, kad Lietuvai turi tekti solidus ES finansavimas visoms prioritetinėms sritims: žemės ūkiui ir kaimo plėtrai, sanglaudai bei Ignalinos atominės elektrinės uždarymui. Užtikrinsiu, kad siekdama gauti ES finansavimą, Lietuva neprisiimtų nepasvertų ir gyventojams nepakeliamų įsipareigojimų, pavyzdžiui, įvesti visuotinį nekilnojamojo turto mokestį.
5. Siekdami užtikrinti saugumą bei ginti šalies piliečių interesus, privalome valstybės rankose išlaikyti kritinę infrastruktūrą, kuri nesubyrėtų vos ištikus pavojui. Taip pat labai svarbu, kad pagrindiniams gyventojų poreikiams užtikrinti skirtos sritys netarnautų vien pelno siekimui, o prisidėtų prie viešojo gėrio kūrimo. Todėl sieksiu, kad valstybė susigrąžintų svarbių įmonių, tokių kaip AB „Ignitis grupė“, kontrolę, išpirkdama akcijas iš privačių investuotojų. Raginsiu įsteigti Valstybinį komercinį banką.
6. Grąžinsiu realų, o ne deklaratyvų rūpestį regionais. Skatinsiu Vyriausybę stiprinti regionų politiką, į regionus orientuoti valstybės investicijas ir užtikrinti kokybiškų viešųjų paslaugų prieinamumą per protingą laiką. Žemės ūkis turi tapti strateginiu sektoriumi, nes apsirūpinimas maistu – valstybės saugumo garantas. Tad derantis dėl ES paramos Lietuvos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai, dėsiu maksimalias pastangas, kad Lietuvos žemdirbiai gautų teisingas tiesiogines ES išmokas, kurios leistų vienodomis sąlygomis konkuruoti su kitų ES šalių žemdirbiais.
7. Skirsiu realų, kompetencijomis grindžiamą dėmesį tam, kad būtų išsaugota Lietuvos gyventojų sveikata, o visuomenės sveikata taptų prioritetu. Dėsiu visas pastangas, kad būtų išsaugotas regionų sveikatos įstaigų tinklas. Vetuosiu bet kokią iniciatyvą, kuri sieks mažinti šios srities tinklą regionuose. Sieksiu, kad sveikatos sistemos lėšos
nebebūtų naudojamos biudžeto balansavimui ir pasiektų jas sumokėjusius pacientus bei jiems pagalbą teikiančius medikus. Siūlysiu plėsti vaistų be priemokos sistemą ir skatinsiu priimti sprendimus dėl ligoninių vaistinių steigimo. Teiksiu siūlymus ir sprendimus, kurie pradėtų realią kovą su narkotinių medžiagų platinimu. Skatinsiu plėsti priklausomybės ligų prevencijos, gydymo ir reabilitacijos įstaigų tinklą, teiksiu siūlymus didinti bausmes už narkotikų platinimą, ypač vaikams.
8. Kovosiu, kad būtų išsaugotas regionų švietimo ir ugdymo įstaigų tinklas. Pasiūlysiu kitokį švietimo įstaigų finansavimo modelį, užtikrinantį jų tvarumą, atliepiantį išskirtinį vaidmenį regionų plėtrai. Raginsiu įdiegti nemokamą visos dienos mokyklos modelį pradinėse klasėse. Teiksiu išskirtinį dėmesį mokinių saugios aplinkos kūrimui ir psichotropinių medžiagų prevencijai. Plėtosiu kultūros paso idėją. Sieksiu, kad kuo daugiau jaunų žmonių, baigusių studijas ir įgijusių patirties ES darbo rinkoje, grįžtų į Lietuvą ir įgytą patirtį sėkmingai taikytų kurdami ateitį čia, savo krašte.
9. Siūlysiu tokią mokestinę reformą, kuri būtų palankesnė ir paprastesnė, skatintų mokėti mokesčius ir būtų nukreipta prieš šešėlinę ekonomiką. Sieksiu, kad piliečiai pasitikėtų valstybe ir jos teikiamomis paslaugomis bei būtų nepakantūs mokesčių vengimui. Palaikysiu sprendimą taikyti 9 proc. PVM maisto produktams nuo 2026 metų.
Kartu su Seimu ir Vyriausybe skatinsime verslo ir darbo vietų kūrimą regionuose – suteiksime mokesčių lengvatas kaimo gyvenamosiose vietovėse investuojant ne mažiau kaip 1 mln. eurų ir sukuriant daugiau kaip 10 naujų darbo vietų.
10. Viena iš Valstybės vadovo kompetencijų – teisėjų skyrimas. Sieksiu pašalinti dvigubų standartų praktiką skiriant teisėjus ir kitus valstybės pareigūnus, kad neišlaukę būtino ,,atšalimo“ laikotarpio, politikai neturėtų galimybių užimti skiriamų pareigų aukščiausiose nepolitinėse valstybės struktūrose ir institucijose. Teiksiu siūlymus, kurie leistų užtikrinti adekvatų atlygį teisėjams, prokurorams, policijos pareigūnams ir kitiems teisėsaugos atstovams. Nepakankamas teisėsaugos finansavimas silpnina ne tik vidaus, bet ir nacionalinį saugumą.
Atėjau į politiką ne tam, kad paskęsčiau nesibaigiančiuose politiniuose ginčuose, o tam, kad pasiūlyčiau konkrečius sprendimus ir užtikrinčiau jų įgyvendinimą. Tą jau esu įrodęs būdamas Vyriausybės nariu, pirmuoju Sveikatos apsaugos ministru, išdirbusiu visą kadenciją. Gebu dirbti kritinėse situacijose, veikti ramiai ir ryžtingai, nesikratau atsakomybės. Kartu su komanda čia esame tam, kad pasiūlytume Lietuvai sprendimus, apjungsiančius ir leisiančius Jums visiems ir kiekvienam individualiai kurti valstybę, ją mylėti ir ginti bei nugalėti visus sunkumus. Programą rengiau bendradarbiaudamas su ekspertais. Tačiau žinau, kad ji plėsis, sulauks dar daugiau pasiūlymų, nes planuoju ir toliau susitikti, kalbėtis, diskutuoti su Jumis, gerbiami Lietuvos piliečiai.