Laidoje „Prezidentiniai pašnekesiai” apie visuotinį gynybos planą ir skleidžiamą paniką

Laidoje „Prezidentiniai pašnekesiai” apie visuotinį gynybos planą ir skleidžiamą paniką

https://www.youtube.com/watch?v=yx2TJRME7sI Šalies užsienio reikalų ministras G. Landsbergis ir premjerė I. Šimonytė skleidžia paniką šalyje, tačiau nesiima jokių veiksmų, kad būtų...
Read More
Prasidėjo parašų rinkimo laikotarpis

Prasidėjo parašų rinkimo laikotarpis

Kiekvienas iš kandidatų turime surinkti ne mažiau kaip po 20 tūkstančių jį remiančių piliečių parašų – popieriniuose lapuose arba elektroniniu...
Read More
Pareiškinių dokumentų VRK pateikimas

Pareiškinių dokumentų VRK pateikimas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos keliamas kandidatas į LR Prezidentus Aurelijus Veryga šiandien Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikė būtinus pareiškinius dokumentus...
Read More
Laidoje „Prezidentiniai pašnekesiai” apie regionų naikinimo politiką

Laidoje „Prezidentiniai pašnekesiai” apie regionų naikinimo politiką

https://www.youtube.com/watch?v=72vNMT0t4rI Laidoje apie Aurelijaus Verygos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidato į Prezidento postą, siūlomą regionų politiką ir apie tai,...
Read More
Derybos su ES: žemdirbių interesai, regioninė politika ir saugus Ignalinos AE uždarymas

Derybos su ES: žemdirbių interesai, regioninė politika ir saugus Ignalinos AE uždarymas

Netrukus po Prezidento rinkimų, birželio mėnesį turėtų būti priimta 2024–2029 m. ES strateginė darbotvarkė artimiausiems penkeriems metams. Tai vyksta Europos...
Read More

sub meniu


Pigi teisėsauga yra per didelė prabanga valstybei

Dramatiška Agotos pagrobimo istorija sujaudino ir sutelkė tūkstančius žmonių. Dingusios mergaitės, nepaisydami šalčio, ir dienomis, ir naktimis ieškojo būriai savanorių. Išaiškinant nusikaltimą ir išvaduojant mergaitę aukščiausio lygio profesionalumą, išmintį ir patirtį pademonstravo mūsų pareigūnai, policija. Nuoširdi pagarba ir padėka jiems už tai!
Šiandien pareigūnams dėkoja ir vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė. Tačiau dėkodama ji turėtų prisiminti, kas vyko Seime vos prieš mėnesį.
Gruodžio 19 d. Seimas priėmė Vidaus reikalų ministerijos parengtus Vidaus tarnybos statuto pakeitimus. Štai kaip statuto pakeitimus vertino pareigūnai:
„ Vyriausybė privalo aiškiai įsipareigoti dėl apčiuopiamo pareigūnų atlyginimo didinimo ir pateikti šiuos įsipareigojimus pareigūnų bendruomenei.
Kitu atveju mes kitąmet pamatysime dar vieną išėjimų bangą, nes tokio nusivylimo ir pasipiktinimo seniai neteko matyti, ir nereikės verkšlenti, kad niekas neateina į sistemą dirbti ar bėga iš jos. Kol politikai neišmoks gerbti pareigūnų, vertinti jų tarnybą, tol nėra ko tikėtis iš pareigūnų bendruomenės nei pasitikėjimo, nei pagarbos jų priimtiems sprendimams“.
Reformai prieštaraujantis Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas prie Seimo tada surengė piketą. Didžiausios policijos ir kitų sistemų pareigūnus vienijančios prfsąjungos kreipėsi į Seimo narius prašydamos balsuoti „prieš” Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo projektą. Profsąjungos aiškino, kad projektas yra neatsakingai parengtas, jis neišspręs, o, priešingai, gilins sistemos problemas, galima sulaukti naujos pareigūnų pasitraukimo iš pareigų bangos.
Ministrė A. Bilotaitė viešai skelbė, kad su naujuoju vidaus tarnybos statutu pareigūnams atlygis vidutiniškai kils apie 108 eurus.
Tačiau dauguma pareigūnų, išmėginę skaičiuoklę, mato tik pabarstukus – nuo keliolikos iki keliasdešimties eurų didėjimą iki mokesčių, vos nuo kelių eurų daugiau, o kai kurie – tik keliasdešimt centų, arba jiems atlyginimas visiškai nepadidės.
Ar labai patrauklu, kad policijos vyresniajam tyrėjui su 25 metų stažu skaičiuoklė rodo 51,15 euro atlyginimo didėjimą (iki mokesčių). Vidaus tarnybos leitenantui, dirbančiam kalėjime ir turinčiam 5 metų stažą, atlyginimas didėtų 15,99 euro, arba mažiau nei 10 eurų į rankas. Vidaus tarnybos vyresniojo puskarininkio laipsnį turinčiam ir jau 29 metus tarnaujančiam pareigūnui skaičiuoklė žada 43,15 euro padidėjimą. O juk krūviai pareigūnams per pastaruosius kelerius metus tiek policijoje, tiek kalėjimuose, tiek pasienyje augo kartais!
Visose vidaus tarnybos sistemos statutinėse įstaigose dirba apie 18 652 pareigūnų. Keičiant Vidaus tarnybos statutą pareigūnų atlyginimams didinti numatyta 24 mln. eurų. To dramatiškai maža.
„Trupinių barstymas, kad ir kaip gražiai būtų pateikiamas, niekada neatstos duonos riekės“,- taip algų didinimą įvertino pareigūnai.
Nepakankamas teisėsaugos finansavimas programuoja dideles problemas, susijusias su tvarka valstybėje ir piliečių saugumu. Kaip rodo pastarųjų dienų įvykiai, teisėsauga negali būti silpna.

Komentuok !

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *