Žinių radijo laidoje „Nesuklaidinti” prieštaringi pasisakymai apie skandalingąją gyvenimo įgūdžių programą

Žinių radijo laidoje „Nesuklaidinti” prieštaringi pasisakymai apie skandalingąją gyvenimo įgūdžių programą

https://www.youtube.com/watch?v=yT_u8byzqRc Žinių radijo laidoje "Nesuklaidinti" arši diskusija apie gyvenimo įgūdžių programą (GĮP), kuri visuomenėje sukėlė skirtingų emocijų bangas. Palaikantys programą...
Read More
Laidoje „Savaitės pokalbis” apie vaistinių tinklų savivalę reklamuojant vaistus

Laidoje „Savaitės pokalbis” apie vaistinių tinklų savivalę reklamuojant vaistus

https://www.youtube.com/watch?v=pXFAzJ0VFUM Pokalbyje apie Seime pristatytą skandalingą tyrimą, kuris atskleidė, kad vaistinių tinklai spaudžia savo darbuotojus parduoti daugiau vaistų, taip pažeisdami...
Read More
Laidoje „Ar galiu užeiti?” pokalbis Seimo viešbutyje su „Delfi” komanda apie aktualijas

Laidoje „Ar galiu užeiti?” pokalbis Seimo viešbutyje su „Delfi” komanda apie aktualijas

https://www.youtube.com/watch?v=p6W74fpBntc&t=516s Rugsėjo pradžioje parlamentarai grįžo ne tik į Seimą, bet ir į Seimo viešbutį. Šioje laidoje parlamentaras Aurelijus Veryga aprodė...
Read More
Apie konservatorių metodus, siekiant perrašyti istoriją

Apie konservatorių metodus, siekiant perrašyti istoriją

https://www.youtube.com/watch?v=-t9C43K1ftQ Šioje laidoje iš pirmų lūpų visa istorija, kodėl Landsbergis meluoja, o konservatoriai žemina visus kovojusius už laisvę, kurie ne...
Read More
Ar švietimas tampa savotišku Lietuvos prakeiksmu?

Ar švietimas tampa savotišku Lietuvos prakeiksmu?

Kasmet, artėjant rugsėjo 1-ąjai, suaktyvėja diskusijos apie švietimo sistemą, mokytojų trūkumą, ugdymo turinį, švietimo įstaigų tinklą ir kitais klausimais. Šis...
Read More

sub meniu


Vizitas į Ukrainą

5 dienos, 5 motociklai, 4 parlamentarai, 2500 km… Susitikimai su penkių savivaldybių merais, aplankytos dvi ligoninės, garbės konsulatai.
Seimo nariai važiavo išsakyti savo dėkingumą bei parodyti moralinį palaikymą kovojantiems už mūsų visų laisvę. Važiavo, nes gyvas kontaktas visuomet geriau nei žinutės ar nuotoliniai pokalbiai.
Ir kelionė tikrai pasiteisino. Savivaldybėse ir su juos lydėjusiu Ukrainos parlamentaru Ігор Гузь aptarė galimybes aktyviau bendradarbiauti Lietuvos ir Ukrainos miestams ir buvo labai malonu girdėti, kad ten, kur tas bendradarbiavimas yra, ukrainiečiai tik geru žodžiu atsiliepia apie pagalbą.
Kalbėjo ir apie tai, kad atstatant Ukrainą po karo, vystant santykius ir bendradarbiavimą Lietuva galėtų imtis kuruoti vieną iš Ukrainos regionų, konkrečiai Voluinės regioną, su kuriuo Lietuvą sieja labai tampri bendra istorija, kuri Ukrainoje labai gerbiama ir vertinama. Tai būtų didelė galimybė vystyti kultūrinius ir kitus ryšius. Sutarė, kad bendrai stengsis, jog Lietuva imtųsi būtent šio regiono kuravimo.
Taip pat vizito metu lankėsi dviejose ligoninėse ir susitiko su Ukrainos herojais, kurie gynė savo šalį ir visą Europą nuo rusų orkų bei buvo sužeisti. Seimo nariai perdavė simbolinę padėką ir padėkojo jiems, nors puikiai suprato, kad jokie padėkos žodžiai neatpirks žmogiškų praradimų, tačiau manė, jog svarbu pasakyti, kad supranta ir yra labai dėkingi už jų pasiaukojimą.
Aurelijus Veryga ir kiti Seimo nariai kalbėjosi su gydymo įstaigų vadovais, kurie vienu balsu kalba apie būtinybę būti pasirengusiems tokioms grėsmėms. Lietuva tą taip pat turi padaryti.
Kelionės metu turėjo galimybę apžiūrėti ir per kelis mėnesius įrengtą požeminę infrastruktūrą pacientams, kurios Lietuvoje neturime.
Taip pat Seimo nariai susipažino su projektu #UNBROKEN, kuris skirtas sužeistiems kariams ir civiliams gyventojams grąžinti į gyvenimą. Tikrai nepaprastos istorijos. Net vaikai tokiomis aplinkybėmis tampa tikrais herojais. Istorija apie 15 metų ukrainietę, kuri vairuodama automobilį išvežė iš pavojingos zonos vyresnius žmones ir rusų buvo peršauta į kojas, arba moteris, netekusi rankos, kojos ir kūdikio yra tik keli rusų žiaurumo pavyzdžiai ir už tokį žiaurumą atpildas privalės būti.
Lvivo ligoninė tapo tikru Ukrainos karo medicinos technologijų vystymo centru, kur daugybė šalių, donorų ir sveikatos profesionalų susivienijo diegdami pažangiausias pasaulio technologijas siekdami padėti sužeistiesiems kariams ir civiliams.
Ukrainos gatvės vėl pilnos žmonių. Kelis kartus aidėjusios oro pavojaus sirenos gyvenimą sutrikdo tik trumpam, nes Ukrainos oro gynybos sistemos veikia vis efektyviau. Seimo nariams būnant Ukrainoje vien vakarinėje dalyje buvo numuštos 23 rusijos pasiųstos raketos. Dėl rusijos okupantų pradėto karo Ukrainos savivaldybių vadovų gyvenimas vis dar yra susijęs ne su naujų darželių ar infrastruktūros objektų atidarymu, o su nuolatine pagalba sužeistųjų žuvusiųjų šeimoms ir laidotuvėmis. Miestuose vis labiau plečiasi atminimo lentos, kur įamžinami už Ukrainos ir Europos laisvę žuvę kariai. Jauni sūnūs, tėvai, ar net seneliai. Aurelijaus Verygos teigimu, labai svarbu, kad visi suprastumėm ir nepamirštumėm kokia yra mūsų visų laisvės kaina.
Slava Ukraini!

Komentuok !

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *