Žinių radijo laidoje „Nesuklaidinti” prieštaringi pasisakymai apie skandalingąją gyvenimo įgūdžių programą

Žinių radijo laidoje „Nesuklaidinti” prieštaringi pasisakymai apie skandalingąją gyvenimo įgūdžių programą

https://www.youtube.com/watch?v=yT_u8byzqRc Žinių radijo laidoje "Nesuklaidinti" arši diskusija apie gyvenimo įgūdžių programą (GĮP), kuri visuomenėje sukėlė skirtingų emocijų bangas. Palaikantys programą...
Read More
Laidoje „Savaitės pokalbis” apie vaistinių tinklų savivalę reklamuojant vaistus

Laidoje „Savaitės pokalbis” apie vaistinių tinklų savivalę reklamuojant vaistus

https://www.youtube.com/watch?v=pXFAzJ0VFUM Pokalbyje apie Seime pristatytą skandalingą tyrimą, kuris atskleidė, kad vaistinių tinklai spaudžia savo darbuotojus parduoti daugiau vaistų, taip pažeisdami...
Read More
Laidoje „Ar galiu užeiti?” pokalbis Seimo viešbutyje su „Delfi” komanda apie aktualijas

Laidoje „Ar galiu užeiti?” pokalbis Seimo viešbutyje su „Delfi” komanda apie aktualijas

https://www.youtube.com/watch?v=p6W74fpBntc&t=516s Rugsėjo pradžioje parlamentarai grįžo ne tik į Seimą, bet ir į Seimo viešbutį. Šioje laidoje parlamentaras Aurelijus Veryga aprodė...
Read More
Apie konservatorių metodus, siekiant perrašyti istoriją

Apie konservatorių metodus, siekiant perrašyti istoriją

https://www.youtube.com/watch?v=-t9C43K1ftQ Šioje laidoje iš pirmų lūpų visa istorija, kodėl Landsbergis meluoja, o konservatoriai žemina visus kovojusius už laisvę, kurie ne...
Read More
Ar švietimas tampa savotišku Lietuvos prakeiksmu?

Ar švietimas tampa savotišku Lietuvos prakeiksmu?

Kasmet, artėjant rugsėjo 1-ąjai, suaktyvėja diskusijos apie švietimo sistemą, mokytojų trūkumą, ugdymo turinį, švietimo įstaigų tinklą ir kitais klausimais. Šis...
Read More

sub meniu


Po saulėlydžio ateis atominė žiema…

Po vakar dienos Saulėlydžio komisijos posėdžio, kuriame buvo nubalsuota už Valstybinės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybos panaikinimą ir jos funkcijų išskaidymą, galėčiau pasiūlyti labai daug idėjų verslui, kuris siekia išsilaisvinti iš „kvailų“ valstybinio reglamentavimo ir reguliavimo gniaužtų. Siūlau susivienyti visiems mėsos perdirbėjams ir pateikti siūlymus naikinti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Tuomet nebereikėtų rūpintis tokiomis kvailystėmis, kaip maisto sauga, produktų ženklinimu, galėtumėte be vargo leisti gražias etiketes ir nerašinėti ten visokių E raidelių, kurios atbaido dalį vartotojų. Transporto įmonės galėtų susivienyti ir pateikti pasiūlymus panaikinti Valstybinę kelių transporto inspekciją ir nebereikėtų sukti galvos dėl tachografų, vairuotojų darbo laiko ir t.t. Gal ir sunku suprasti sarkazmą, bet būtent tokios mintys kyla stebint su neblėstančiu entuziazmu tęsiamą susidorojimą su Valstybine tabako ir alkoholio kontrolės tarnyba. Saulėlydžio komisijos darbą svarstant šios tarnybos naikinimą galima drąsiai vadinti maitvanagių puota maro metu.
Pirmiausia, verta pastebėti, kad verslo struktūrų investicijos į itin aršius jų gynėjus pasiteisina su kaupu. Tabako ir alkoholio gamintojų remiamas ir išlaikomas Lietuvos laisvosios rinkos institutas, o tiksliau jos prezidentė Rūta Vainienė sulaukė savo triumfo valandos ir galėjo su pasimėgavimu sušokti pergalės šokį ant numanomo VTAKT lavono. Nepadėjo ir Saulėlydžio komisijos vadovo V. Milaknio pastaba apie tai, kad Rūta Vainienė, gaudama algą iš tabako ir alkoholio verslu užsiimančių įmonių sunešamų pinigų, gali įsivelti į interesų konfliktą. Garbioji laisvosios rinko šalininkė drąsiai pasiūlė apskųsti jos veiksmus Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Dėkojame ponia Rūta už pasiūlymą, Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija taip ir padarys. Bet, iš kitos pusės, Rūtos Vainienės ir alkoholio bei tabako gamintojų remiamo instituto piktdžiugą galima ir suprasti. Ko gero tikrai nepradžiugino ir posėdžio išvakarėse teismo paskelbtas sprendimas, kuris patvirtino dar vieną teisėtai VTAKT paskirtą baudą bendrovei Philip Morris, kuri yra tarp „deimantinių“ LLRI rėmėjų.
Tačiau kol kas neaišku kuo gi VTAKT neįtiko Artūrui Zuokui, kuris dar visai neseniai bandęs demonstruoti susirūpinimą alkoholio problemomis šiandien jau elgiasi kitaip? Dar neseniai jis skundė savo buvusius politinius konkurentus Nacionalinei tabako ir alkoholio kontrolės koalicijai dėl suinteresuoto žiniasklaidos verslo ir Seimo narių bendradarbiavimo. Tuomet, Zuokas informavo nevyriausybines organizacijas apie tai, kad dabartinio susisiekimo ministro E. Masiulo teikti siūlymai dėl alkoholio reklamos buvo parengti vienos iš komercinių televizijų teisininkų kompiuteryje. Tačiau dabar jis elgiasi visai kitaip: posėdžio metu A.Zuokas taip skubino balsavimo procesą, kad komisija net nespėjo iki galo išklausyti į posėdį pakviestos VTAKT atstovės. Pasak komisijos narių „čia viskas ir taip aišku“. Susidaro įspūdis, kad VTAKT likimas buvo nuspręstas dar iki posėdžio ir balsavimo, o visą balsavimo procedūrą galima pavadinti dar viena demokratijos grimasa.
Niekais pavirto ir Saulėlydžio komisijos teiginiai apie tikrąjį dialogą su visuomene. Mat į komisijos posėdį visuomenės atstovai nebuvo įleisti. Įdomu tai, kad komisija nesvarstė nė vieno visuomenės pateikto siūlymo dėl tarnybos, tačiau vienareikšmiškai atsižvelgė į verslininkų siūlymus. Reikia pastebėti, kad ir čia verslo atstovai buvo tokie nekūrybingi, kad rašydami raštus komisijai net nesivargino pakeisti teksto, kurį vienas nuo kito nusirašė. Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės Evaldos Šiškauskienės ir Lietuvos aludarių asociacijos prezidento Sauliaus Galadausko pasirašyti raštai Saulėlydžio komisijai labiau panašūs į pamokų neparuošusių vaikų darbus, kuriuos jau vien už nusirašinėjimą žodis žodin galima būtų vertinti dvejetu. Bet čia taip pat nėra atsitiktinumų, juk ir Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vienas iš pagrindinių rėmėjų yra „Švyturys“.
Bet labiausia už viską stebina tai, kad už VTAKT panaikinimą išdalinant funkcijas balsavo ir TS-LKD atstovas Kęstutis Masiulis. Ar tai reškia, kad kai kurie konservatorių atstovai partijos rinkiminėje programoje įvardintas alkoholio kontrolės priemones vertina tik kaip masalą, tinkamą rinkėjams vilioti. Gal iš tikrųjų, kaip buvo paminėta komisijos posėdyje, „ta alkoholio kontrolė rūpi tik Matului“?
Po viso šito farso belieka palinkėti gerbiamiems Saulėlydžio komisijos nariams rengtis prisiimti atsakomybę už savo darbus, nes visuomenės kantrybė nėra begalinė. VTAKT kokybiško darbo dėka Lietuvoje, kitaip nei Estijoje, žmonės nemiršta nuo parduotuvėje pirktų alkoholio surogatų. Tokių atvejų tikimybė neabejotinai išaugs, kai neliks institucijos, su kuria verslininkų žodžiais „negalima susitarti“. O gal tą kontrolę tikrai sugebės vykdyti jau šiame posėdyje apsimelavęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Kazimieras Lukauskas, kuris pareiškė, kad jo vadovaujama tarnyba jau dabar kontroliuoja alkoholio reklamą?!…, o visas kitas VTAKT funkcijas tikrai galėtų perimti ir nedidindamas savo tarnybos darbuotojų skaičiaus. Gal iš tiesų su tais, kurie nebijo viešai meluoti, alkoholio ir tabako verslo atstovams susitarti bus lengviau.
Laikas parodys, kuo baigsis šitas verslininkų nuo pradžios iki galo surežisuotas žaidimas, bet iš Seimo, kuriam sunkmečio sąlygomis labiau rūpi pluoštinių kanapių auginimo klausimai , galima tikėtis visko. Todėl kas gali pasakyti ar po saulėlydžio į Lietuvą neateis atominė žiema?

5 Komentarai

 1. omaigad

  gaila…

  Reply
 2. Darius

  jei kartais ateitu atomine ziema, as pasiruoses prisideti kuriant nevyriausybine organizacija uz blaivia Lietuva ir blaiviai mastancius jos piliecius.

  Reply
 3. LinasČ

  Jūs gerokai pranokstate kaip gydytojas Hipokrato priesaiką, ir kaip dėstytojas profesorių lūkesčius. Savo siekimais lokalizavote dėmesį prieš kraštutinai žalingą vartotojiškos visuomenės gigantą – tabaką, alkoholį. O būtent tai žymiausia dalimi skaldo visuomenę, išstumia už gyvenimo ribų silpnesnės valios ir nusivylusius asmenis. Taigi esate Kūrėjo ir GYVENIMUS kuriančiųjų pusėje. Stiprybės, drąsos ir sėkmės dedant pastangas su veidmainiais godžiais politikais, kurie paiso vien asmeninio turto kaupimo interesų, dirbtinai ir trumpai keliamų reitingų. Pagarba Jums mokslo ir gyvybės branginimo ŽMOGAU!

  Reply
 4. Viniasa

  Tokia viriausybė, girdanti savo tauta, negimė tuščioje vietoje. Gyvenime viskas veikia Poreikio-Pasiūlos principu. Dirva tokiems sprendimams susiformavo pačioje visuomenėje, jos abejingume. Politikai ne kosmonautai nusileidę iš mėnulio, tai turime suprasti. Kam būtų įdomi tokia ALKOHOLIO tema, jei aplinkui būtų negeriantys, arba tokio poreikio neturintys žmonės? Mes viską pripratę vertinti akimis, kaip tas kaukazietis jojantis ant asilo – ką mato ta dainuoja. Alkoholio poreikis neatsiranda tuščioje vietoje, – žmonės neturi kitokiu metodu kaip nuimti nuo pečiu susikaupusia našta – darbų, minčių, stresų, neišsipildžiusių svajonių ir pan. Jiem nėra žinomi kiti būdai, kaip pasiekti Ramybę. Alkoholiui turi būti LYGIAVERČIŲ (pagal poveikį) alternatyvų ir jos turi būti viešai žinomos. Ir ne dėl to , kad reklamuojamos, o dėl to kad veiksmingos ir ne kenkiančios, o skaidrinančios. Kokie tie metodai, galite kreiptis, – pakomentuosiu (cia mažai vietos šiame langelyje :). Dabar gaunasi taip , kad vieninteliai metodai, kaip užtvengti alkoholio upę (kuriai, kaip minėjau, yra poreikis), yra tik draudimo ir kontrolės metodai. Šiandien matome, kad tos užtvankos nesunkiai sugriaunamos. Kitaip ir buti negali. Be lygiavertės KONKURENCIJOS pačiam alkoholiui, nieko nebus, turi buti alternatyvų. Ir pamirškite moralizavima, būkim sąžiningi – tai dar niekam nepadėjo. Ir dar, pagyrimus autoriui irgi pamirškime, ne tam jis daro šiuos darbus , kad jį girtų, geriau keleta realių veiksmų. Aplamai – išlaikyti sąmoninguma kasdienybėje, suvokiant kad mes privalome komunikuoti. Neužsidarykime savo patogiame gyvenime. Tie kas gęria, arba girdo kitus irgi esate JŪS (jei netikite, pasiskaitykite , kad ir Naujajį testamnta). Suvokime, kad mes – tie kurie reiškiasi čia internete, kitose vietose ir kalba, daro tai tik tarpusavyje, – kalba patys sau. Mano palinkejimas- ieškokime tokių vietų kurios yra mūms nemalonios ir nepriimtinos, ir išsiverskime iš kailio taip, kad tą vietą (.., situaciją, žmogų..) paverstume gyvibingą, seveiką.

  Mantas Sakalauskas
  m.dezute@gmail.com

  Reply
 5. Viniasa

  Autorius pašalino šį komentarą.

  Reply

Komentuok !

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *