Trumpa refleksija apie pirmąjį Prezidento rinkimų turą

Trumpa refleksija apie pirmąjį Prezidento rinkimų turą

Pirmiausia labai ačiū visiems ir kiekvienam atėjusiam į rinkimus ir išreiškusiam savo pilietinę valią. Dėl to, kad dabartinis šalies vadovas...
Read More
Ilgoji Europos Parlamento rinkimų programa

Ilgoji Europos Parlamento rinkimų programa

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento rinkimų programa Lygiaverčiai europiečiai Gerbiami Lietuvos piliečiai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai...
Read More
Trumpoji Europos Parlamento rinkimų programa

Trumpoji Europos Parlamento rinkimų programa

Lygiaverčiai europiečiai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Europos Parlamente dirba, kad Europos Sąjungoje neliktų antrarūšių narių, kurių vartotojams maistas,...
Read More
Laidoje „Lygiaverčiai Europiečiai” apie sveikatos sistemą Europos Sąjungoje

Laidoje „Lygiaverčiai Europiečiai” apie sveikatos sistemą Europos Sąjungoje

https://www.youtube.com/watch?v=6_RoDvZ-W18 #OpozicijosTelevizija pristato diskusijų klubą #LygiaverčiaiEuropiečiai, kuriame diskutuojama rinkimų į Europos Parlamentą temomis ir pristatomos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos...
Read More
Laidoje „NOTA BENE” apie pasitraukimo iš prezidento rinkimų priežastis ir valdančiųjų klaidas

Laidoje „NOTA BENE” apie pasitraukimo iš prezidento rinkimų priežastis ir valdančiųjų klaidas

https://www.youtube.com/watch?v=iZdyZ6RoANs Valdžios keičiasi - o valstybės valdymas negerėja. Visuomenės atmintis tokia trumpa, kad kyla įtarimas, ar tik nesergam kokiais alzhaimeriais?...
Read More

sub meniu


Veikla

Susitikimas su VLK direktoriumi

Susitikimas su Viačeslavu Zaksu

2018 m. liepos 9 dieną sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga susitiko su laikinuoju Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktoriumi Viačeslavu Zaksu. Susitikimo metu buvo aptarti svarbiausi einamieji klausimai, pavyzdžiui, naujojo kainyno parengimas, kuris turi įsigalioti liepos 12 d., bei kitos aktualijos sveikatos priežiūros srityje.

 

Bendradarbiavimo sutarties pasirašymas

Bendradarbiavimas su JGA

2018 m. liepos 9 dieną ministras Aurelijus Veryga pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA), pagal kurią bus organizuojamos įvairios socialinės iniciatyvos, siekiant gerinti medikų darbo sąlygas, aplinką. Ministras spaudžia ranką su Martynu Gedminu ir Karoliu Šablausku 🙂

Greitosios medicinos pagalbos automobilių perdavimas savivaldybėms

GPM automobilių perdavimas. Nuotr. – 15 min

2018 m. birželio 28 dieną sveikatos apsaugos ministras A. Veryga, kartu su sveikatos apsaugos ministerija (SAM) komanda, Vilniaus Rotušės aikštėje dar keturiolikai šalies savivaldybių perdavė moderniausios komplektacijos B tipo greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilius. Tai jau trečias per pastaruosius pusantrų metų GMP parko atnaujinimo etapas!

GMP parko atnaujinimas būtinas ne tik dėl to, kad paskutinį kartą tai buvo daryta prieš beveik 10 metų. Tai yra dalis sveikatos sistemos reformos, siekiant pagerinti sveikatos priežiūros paslaugas bei užtikrinti savalaikį pacientų pristatymą į gydymo įstaigas. Ypač patyrusių ūmų miokardo infarktą ar galvos smegenų insultą.

Tad šįkart po vieną automobilį skirta Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centrui, Anykščių rajono, Jurbarko rajono, Pasvalio, Šilutės, Vilkaviškio, Zarasų rajono bei Prienų rajono pirminės sveikatos priežiūros centrams, Vievio sveikatos priežiūros centrui, Jonavos ir Kaišiadorių greitosios medicinos pagalbos stotims, Ignalinos rajono poliklinikai, Molėtų rajono greitosios medicinos pagalbos centrui, po 2 – Kėdainių, Pakruojo rajono ir Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centrams, 3 – Vilniaus rajono centrinei poliklinikai!

Vizitas į Higienos institutą

Dalyvavimas jubiliejiniame renginyje

2018 m. birželio 8 d. sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo Higienos instituto, kuriam šiais metais sukako 210 metų, jubiliejiniame renginyje 🙂

 

 

 

 

 

Dalyvavimas 18 -tus metus rengiamoje akcijoje „Gimiau nerūkantis”

Dalyvavimas akcijoje „Gimiau nerūkantis”

2018 m. birželio 1 dieną, kaip ir kasmet tradiciškai minint Pasaulinę dieną be tabako, ministras prof. Aurelijus Veryga lankėsi Kauno klinikose, kur sveikino mamytes su naujagimiais, dovanodamas gėlių ir specialius marškinėlius! Šiemet šiai akcijai – jau 18 metų. Tai išties solidus gimtadienis!  Be to, jei yra norinčių, ministras kvietė pasidalinti nuotraukomis ankstesnių metų šios akcijos dalyvius, kuriems dovanoti marškinėliai – jau seniai šaugti 

 

 

Dalyvavimas Pasaulinės dienos be tabako renginiuose

Dalyvavimas renginiuose prie SAM

2018 m. gegužės 31 d. Lietuvoje vyko „Dienos be tabako“ renginiai, kurių metu ekspertai konsultavo, kaip mesti rūkyti, buvo pristatyti naujausi su rūkymu susiję tyrimai ir rekomendacijos. Tuo tikslu prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) susibūrę įvairių institucijų specialistai konsultavo gyventojus, kaip atsisakyti šio žalingo įpročio. Ministras dėkojo visiems už bendrą prasmingą darbą!

 

 

Naujo medicinos įrenginio įsigijimas

Naujo medicinos įrenginio įsigijimas. Nuotr. – LRV

2018 m. gegužės 29 d. Nacionaliniame vėžio institute (NVI) – šventinė diena, nes uždegta žalia šviesa naujos kartos įrenginiui, kuriuo bus gydomi vėžiu sergantys pacientai! Taigi šioje gydymo ir mokslo įstaigoje instaliuotas bei pradeda dirbti už 4,5 mln. eurų įsigytas pirmasis Baltijos šalyse radiochirurgijai pritaikytas naujos kartos linijinis greitintuvas.

Šis įrenginys užtikrina galimybę naviką apšvitinti biologiškai daug efektyvesne jonizuojančiosios spinduliuotės doze per ženkliai trumpesnį laiką. Šiuo metodu gydomi galvos smegenų navikai, plaučių ankstyvų stadijų vėžys, kepenų, stuburo navikai ir matastazės, skeleto oligometastazės, prostatos navikai, įvairių navikų metastazės smegenyse, kepenyse, plaučiuose.

Labai svarbu ir vertinga yra tai, kad mūsų šalyje pacientai galės gauti dar kokybiškesnes paslaugas, kurias medikai teiks naudodamiesi moderniausia įranga! 

 

Dalyvavimas spaudos konferencijoje dėl specialaus pagalbos tinklo

Dalyvavimas spaudos konferencijoje

2018 m. gegužės 24 d. ministras A. Veryga spaudos konferencijoje pristatė, kad jau greitai Lietuvoje bus įrengtas specialus pagalbos tinklas su 120 defibriliatorių ir kraujavimą stabdančiomis priemonėmis! Tuo tikslu pirmiausia 35 savivaldybių gyventojai bus apmokyti teikti pirmąją pagalbą esant ūmiems širdies ir kraujagyslių susirgimams bei traumoms, taip pat naudoti defibriliatorių ir stabdyti kraujavimą.

Šiam projektui įgyvendinti bus panaudoti daugiau kaip 2 mln. eurų ES lėšų, o jį koordinuos Sveikakos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Šiais metais vyks mokymai, kurių metu planuojama apmokyti kuo daugiau gyventojų ir savanorių teikti pirmąją pagalbą, o kitų metų pirmąjį pusmetį bus įrengta speciali pagalbos teikimo sistema su defibriliatoriais ir specialiomis kraujavimą stabdančiomis priemonėmis. Svarbu tai, kad ji bus sujungta su GMP stotimis, kad veiktų efektyviau ir žmonės greičiau sulauktų reikiamos pagalbos. Iki šiol to labai trūko, nes Lietuvoje defibriliarius turėjo tik pavienės įmonės, prekybos centrai, oro uostai, kurie nebuvo prijungti prie bendros GMP sistemos.

Lietuvoje tai nebūtų naujiena, nes toks gaivinimo būdas yra plačiai naudojamas svetur. Štai, pavyzdžiui, Europos Tarybos gaivinimo gairėse rekomenduojama naudoti automatinį išorinį defibriliatorių, nes ankstyva defibriliacija gali išsaugoti gyvybę daugeliui žmonių, patyrusių širdies sustojimą!

Dalyvavimas 71 -ojoje Pasaulio sveikatos asamblėjoje Ženevoje

Dalyvavimas Pasaulio sveikatos asamblejoje

2018 m. gegužės 21 – 22 dienomis sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo 71-ojoje Pasaulio sveikatos asamblėjoje Ženevoje. Tai kasmetinis 194 Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) valstybių narių susitikimas, į kurį susirenka užsienio šalių sveikatos sistemų lyderiai! Man – didelė garbė būti šalia jų.

Šiemet svarstoma daug svarbių klausimų, pavyzdžiui, programų biudžetas 2018-2019 metams, tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklių įgyvendinimas, sveikatai ekstremalių situacijų valdymas, kaip suvaldyti užkrečiamų, lėtinių neinfekcinių ligų plitimą.

Šio vizito metu su PSO Europos regiono direktore Zsuzsanna Jakab buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis 2018-2019 m. tarp Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos ir PSO Europos regiono biuro.

Taip pat ministras susitiko su Japonijos valstybės ministre Michiyo Takagi. Su ministre aptarė tolimesnį šalių bendradarbiavimą sveikatos srityje bei pasirašėme Tarpusavio bendradarbiavimo sveikatos srityje susitarimą.

Dalyvavimas Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento tarptautinėje konferencijoje

Dalyvavimas (NTKAD) konferencijoje

2018 m. gegužės 15 d. sveikatos apsaugos ministras dalyvavo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTKAD) tarptautinėje konferencijoje, kurios pagrindinis tikslas – įvertinti, kaip Lietuvai sekasi mažinant narkotikų vartojimą ir nubrėžti gaires ateičiai, ką reikėtų tobulinti šioje srityje!

Diskusijos metu buvo kalbama apie tai, kas jau daroma teikiant pagalbą turintiems priklausomybę, apie nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių vaidmenį, ką dar atsakingos institucijos galėtų padaryti, kad ši pagalba būtų efektyvesnė ir dar daugiau žmonių sulauktų reikiamos paramos, kai jos tikrai labai reikia, sudėtingais gyvenimo atvejais.

Diskusijoje, nuo kurios prasidėjo konferencija, nuomones išsakė toksikologas Dr. Robertas Badaras, dažnai susiduriantis su tokių problemų turinčiais pacientais, nevyriausybės organizacijos „Galiu gyventi” administracijos vadovė Jurgita Poškevičiūtė, kuri su kolegomis padeda į šias problemas patekusiems žmonėms. Taip pat nuomonę išsakė visuomenės veikėjas, aktyvistas, dainų autorius ir dainininkas Jurgis Didžiulis, kuris, kaip sakė jis pats, yra susidūręs su tokių sunkumų turinčiais žmonėmis, ir mato situaciją iš arčiau bei gali ją vertinti kitaip, nei matantieji iš šalies.

Ministras teigė, kad neabejotinai, tokiais atvejais svarbiausia yra susitelkimas, t.y. kad visos pagalbą pasiūlyti galinčios grandys veiktų operatyviai, kad įsitrauktų ne tik medikai ar NVO. Kur kas svarbiau yra tai, kad priklausomybių turintys žmonės nebūtų palikti artimųjų, nes jų dėmesys, palaikymas ir supratingumas labai labai svarbus sveikstant!

Vaistų reklamos draudimas

Pokalbis 15 min.lt studijoje

Pokalbis 15 min.lt apie aktualijas

2018 m. gegužės 8 d. ministras Aurelijus Veryga dalyvavo 15min.lt konferencijoje, kur kalbėjo apie daug aktualijų. Viena iš jų – drausti ar ne vaistinių reklamą. Ministras išsakė savo poziciją:
„Visiškam vaistinių reklamos draudimui nepritariu, nes tai būtų neteisinga ir perteklinis ribojimas. Priešingai, mano supratimu, vaistinės veikla neturėtų būti tik kremai, lūpdažiai, šampūnai. Ten dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, kurie galėtų papildomai pasimokę paskiepyti sezoninėmis vakcinomis, gal kai kuriuos kraujo tyrimus atlikti. Tam reikėtų pranešti apie vaistines, apie jų veiklą. Manau, kad draudimas reklamuoti vaistines užkirstų kelią pranešimui apie tokias paslaugas.
Visgi dabartiniame reglamentavime yra šiokių tokių trūkumų. Pavyzdžiui, reikia labai aiškiai nustatyti, kaip turėtų būti transliuojama vaistų ir maisto papildų reklama žiniasklaidoje, kad ji neklaidintų vartotojų. Pavyzdžiui, vaistų ir papildų reklama neturėtų būti iškart viena po kitos, išskyrus, kai tarp vaistų ir maisto papildų reklamos pateikiama su jais nesusijusi reklama.
Tai leistų gyventojams atskirti, kokie produktai reklamuojami – vaistai ar maisto papildai. O tai svarbu, nes kai šių produktų reklama pateikiama kartu ir nėra aiškiai atskiriama, susidaro klaidingas įspūdis, jog reklamuojamas maisto papildas yra vaistas. Suklaidinti gyventojai neretai įsigyja maisto papildus ne mitybos raciono papildymui, bet ligų gydymui, laiku nesikreipia į gydytoją ir nepradeda gydymo, o be to, neretai ir permoka.
Tad tikiu, kad atsiradus aiškesniam reguliavimui gyventojai nebus klaidinami! Tuo tikslu mūsų pateiktos pataisos jau svarstomos Seime”. 

Plačiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/antradieni-15min-studijoje-sveikatos-apsaugos-ministras-aurelijus-veryga-56-967948
Video įrašas: https://youtu.be/Kk3sOBdDhLM

Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinės sutarties priedo pasirašymas

Kolektyvinės sutarties pasirašymas

2018 m. gegužės 4 dieną sveikatos apsaugos ministras kartu su medikų profsąjungomis pasirašė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinės sutarties priedą, kuriuo numatoma, kaip konkrečiai turi būti didinamos medikų algos. Šis susitarimas – labai svarbus laimėjimas ir tarsi istorinis įvykis!

Taigi įvedamos vadinamosios atlyginimo „grindys“, tad visų mažiausiai uždirbančių sveikatos priežiūros specialistų atlyginimai kils ir nebegalės būti mažesni nei nustatyta priede.
Na, o atlyginimų fondas nuo gegužės 1 d. didėja 20 proc. arba 99.5 mln. Eurų.

Šiam žingsniui buvo atsakingai ruošiamasi ir su medikų bendruomene priimtas susitarimas nebus keičiamas, o visos gydymo įstaigos privalės kelti algas ir jas išmokėti, kaip ir buvo susitarta su jų bendruomene!

Taigi medicinos darbuotojų algos kils visiems gydymo paslaugas teikiantiems specialistams, o daugiausiai jos turėtų didėti mažiausiai uždirbantiems medikams. Yra įvedama mažiausia galima pagrindinio darbo užmokesčio suma, kuri gydytojams negalės būti mažesnė nei 1000 eurų (bruto), o slaugytojams bei akušeriams su aukštuoju

universitetiniu išsilavinamu ne mažesnė nei 700 eurų (bruto)!

Medicinos darbuotojų apdovanojimai

Apdovanojimų ceremonija

2018 m. gegužės 3 dieną Vilniaus rotušėje vyko tradicinis kasmetinis SAM renginys, skirtas pagerbti ir padėkoti labiausiai nusipelniusiems medikams – gydytojams, slaugytojams ir sveikatos apsaugos darbuotojams. Vakaro metu garbės ženklais apdovanoti 35 medicinos specialistai šiose nominacijose – Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo ir Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo!

Ministras Aurelijus Veyga tarė nuoširdų AČIŪ mūsų šalies medicinos darbuotojams, susirinkusiems sostinėje iš visos Lietuvos. Ministras pabrėžė, kad medicinos darbuotojai yra tie, kurie gelbsti gyvybes, padeda, atjaučia ir yra šalia, kai labai reikia!

Su profesine diena medikus sveikino Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja Aira Mečėjienė, Ministro Pirmininko patarėjas Paulius Gradeckas, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė, Lietuvos gydytojų sąjungos, Jaunųjų gydytojų asociacijos, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) atstovai ir kiti svečiai 

Jau 14 metų apdovanojimai medikams kasmet teikiami minint Lietuvos medicinos darbuotojų dieną. Per šį laikotarpį nusipelniusio gydytojo vardus pelnė 278 Lietuvos medikai, nusipelniusių sveikatos apsaugos darbuotojų garbės vardai suteikti 334 asmenims. Nuo 2015 m. garbės vardai suteikiami ir slaugytojams – šiuo metu juos jau turi 51 slaugytojas.

Dalyvavimas spaudos konferencijoje dėl sveikatos apsaugos sektoriaus reformų

Spaudos konferencija

2018 m. balandžio 23 d. spaudos pusryčiuose ministras prof. Aurelijus Veryga žiniasklaidos atstovams plačiau pristatė planuojamus pokyčius sveikatos sektoriuje.

Spaudos konferencijoje buvo kalbama, pirmiausia, kaip didinti šeimos medicinos ir slaugos paslaugų prieinamumą mūsų šalies gyventojams, kaip mažinti administracinę naštą medikams, kad jie galėtų daugiau laiko skirti pacientams ir kokybiškiau jiems suteikti paslaugas. Taip pat svarbu paminėti, kad bus daugiau dėmesio skiriama onkologinių ligų prevencijai bei gerinamas ūmių infarktų ir insultų gydymas.

Labai svarbu ir tai, kas bus daroma siekiant gerinti situaciją psichikos sveikatos srityje. Pavyzdžiui, numatytas ankstyvos savižudybių atpažinimo ir kompleksinės pagalbos sistemos įdiegimas.

Visi šie planuojami pokyčiai sveikatos apsaugos sistemoje – kompleksiniai ir glaudžiai susiję tarpusavyje. Tobulinant vieną sveikatos sritį neišvengiamai pokyčių reikia ir kitose, nes tik taip galima užtikrinti kokybiškas permainas. Žinoma, per vieną dieną pokyčiai nepasijus, tačiau ilgainiui rezultatai bus matomi. Į planuojamus pokyčius investuojama daug valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšų. Visa tai daroma, siekiant užtikrinti, kad žmonės greičiau gautų kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas!

Dalyvavimas spaudos konferencijoje dėl Vyriausybės reformų

Spaudos konferencija

2018 m. balandžio 16 d. vykusioje spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras A. Veryga su Premjeru ir kolegomis finansų, ūkio, švietimo bei socialinės apsaugos ir darbo ministrais pristatė struktūrines savo kuruojamų sričių reformas.

Vienas iš šios Vyriausybės tikslų – dvigubai sutrumpinti laukimo eiles pas šeimos gydytojus ir padidinti laiką, kurį medikas gali skirti tiesiogiai pacientui. Tuo tikslu numatyta mažinti gydytojų administracinio darbo krūvį, išplėsti jų komandą bei gerinti ir plėtoti nuotolines paslaugas. Be to, jau nuo gegužės 1 dienos gydymo įstaigų darbuotojams vidutiniškai 20 procentų didėja atlyginimai, kas taip pat turės įtakos medikų situacijos pagerėjimui bei didesnei motyvacijai.

Taip pat planuojama, kad šeimos gydytojai neberengs pažymų Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai (NDNT). Dalį jų darbo krūvio planuojama perduoti slaugytojams išplečiant jų funkcijas ir atsakomybes bei suteikiant jiems daugiau savarankiškumo!

Dalyvavimas trečiajame globaliame ministrų susitikime Japonijoje

Vizitas į Japoniją

2018 m. balandžio 13-14 dienomis Japonijos sveikatos, darbo ir gerovės ministro  Katsunobu Kato kvietimu sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovaujama delegacija dalyvavo trečiajame globaliame ministrų susitikime pacientų saugos klausimais.

Ir tai nestebina, juk pacientų saugumas yra visų sveikatos sistemų branduolys. Pacientai turi teisę į kokybišką ir prieinamą sveikatos apsaugą, tad pacientų sauga privalo būti visų sveikatos sistemų prioritetu. Buvo išreikštas susirūpinimas, kad, nepaisant šalių pastangų, progresas pacientų saugos klausimais yra nepakankamas, tad šalys buvo pakviestos aktyviau dirbti gerinant pacientų saugą. Taip pat šio vizito metu buvo aptarti dvišalio bendradarbiavimo klausimai visuomenės sveikatos ir retų nediagnozuotų ligų srityse.

Be to, aptartos galimybės tarp Lietuvos ir Japonijos šalių sveikatos apsaugos ministerijų pasirašyti bendradarbiavimo memorandumą, o jo projektas įteiktas derinimui Japonijos atstovams.

Aptartas ir kitas svarbus klausimas – pasirengimas birželio 20-23 dienomis Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro organizuojamai konferencijai bei seminarui tarp Lietuvos, Japonijos ir kitų šalių mokslininkų!

Susitikimas su Rokų bendruomenės gyventojais

Susitikimas su apygardos gyventojais

2018 m. balandžio 8 dieną Rokų šv. Antano Paduviečio bažnyčioje po šv. mišių ministras susitiko su apygardos gyventojais. Susitikimo metu buvo kalbama apie gyventojams svarbius klausimus: vaistu kainas, valstybines vaistines, alkoholio ir narkotiku vartojimo prevencines priemones. Susitikimo metu taip pat buvo kalbama apie Panemunes apygardos gyventojus kamuojancias problemas: gatviu asfaltavimo, duju ir kanalizacijos pravedimo klausimus. Ministras dėkojo apygardos gyventojams, klebonui, Rokų seniūnaitei, ir Rokų bendruomenės pirmininkui už šiltą priėmimą ir turiningą diskusiją.

 

Dalyvavimas šeimų pagerbimo šventėje Kėdainiuose

Šeimos pagerbimo šventė

2018 m. balandžio 6 d. ministras Aurelijus Veryga kartu su kolegomis Linu Kukuraičiu ir Dariumi Kaminsku dalyvavo Kėdainiuose vykusioje šeimų pagerbimo šventėje. Profesionaliose fotografijose įamžintos Kėdainių rajono šeimos, užkrečiančios savo optimizmu, pagarba vienas kitam ir meile savo vaikams.
A. Veryga dėkojo Kėdainių Visuomenės sveikatos biurui už puikią idėją. Ministras teigė, kad niekada nebus per daug pasidžiaugti ir parodyti pagalbą šeimoms.
Po šventės ministrai lankėsi Kėdainių ligoninėje ir kartu su Meru, ligoninės ir savivaldybės atstovais aptarė ligoninės aktualijas ir poreikius.

Kas iš to, kad apribotas alkoholis?

Su Šv. Velykomis!

Dalyvavimas tarptautinėje konferencijoje „Lėtinių kvėpavimo ligų prevencija ir kontrolė”

2018 m. kovo 23 dieną ministras A. Veryga dalyvavo Tarptautinėje Seime vykstančioje konferencijoje „Lėtinių kvėpavimo ligų prevencija ir kontrolė”, kurioje kartu su Eurokomisaru Vyteniu Povilu Andriukaičiu, Lietuvos akademine bendruomene ir ekspertais iš užsienio diskutavo apie oro taršos ir kvėpavimo sistemos ligų ryšį bei prevencijos galimybes.

Oro tarša – didžiausią poveikį sveikatai darantis veiksnys pasaulyje. Pagrindiniai to šaltiniai yra energetikos objektai (šiluminės elektrinės ir katilinės), žemės ūkis, pramonės įmonės, transportas ir kuro deginimas namų ūkyje. Aplinkos oro taršos poveikis susijęs su daugelio sveikatos problemų atsiradimu. Pavyzdžiui, kvėpavimo takų ligos, plaučių vėžys.

Lėtinės kvėpavimo ligos, PSO duomenimis, pagal paplitimą užima ketvirtą vietą tarp kitų lėtinių ligų. Dažniausiai jos prasideda jau vaikystėje ir išlieka visą gyvenimą. Tai alerginis ir lėtinis rinosinusitas, astma, alerginis rinitas – sergamumas šiomis ligomis tolygiai didėja.

Tad labai svarbu dar daugiau dėmesio skirti pacientų mokymui. Lėtinių ligų gydymo pagrindas – kiek įmanoma vengti ligos paūmėjimų, kadangi jų metu žymiai pablogėja savijauta, mažėja darbingumas, tad žmonėms reikalingas intensyvesnis, neretai brangiai kainuojantis, medikamentinis gydymas.

Naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis, svarbu pastoviai stebėti pacientų būklę, numatyti paūmėjimus, juos laiku pradėti gydyti. Taip pat pacientai turi būti apmokomi naudoti specialiomis jau sukurtomis programėlėmis, pavyzdžiui, išmaniajame telefone, kur, kasdien pažymėjus simptomus, pacientas bus laiku įspėtas apie reikalingą gydymo korekciją, galbūt užteks konsultacijos telefonu (gydytojas turi galimybę matyti paciento suvestus duomenis).

Susitikimas su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene

Susitikimas su ŠMM ministre Jurgita Petrauskiene

2018 m. kovo 15 dieną sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kartu su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene aptarė bendradarbiavimo galimybes. Ministrai nutarė, kad švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) prisijungs prie sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuotos akcijos, kurios metu mobili ekspertų komisija, sudaryta iš SAM ir Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovų, vyksta į gydymo įstaigas vertinti pacientams tiekiamo maisto.

Ministras nudžiugino teigdamas, kad jau greitai ši ekspertų komisija lankysis ir mūsų šalies mokyklose bei darželiuose, kur vertins vaikams tiekiamą maistą. Kaip ir iki šiol, į tikrinimus bus vykstama nepranešus iš anksto. T.y. veikiama „slapto pirkėjo“ principu, kuris plačiai taikomas versle.

Ministras A. Veryga pabrėžė, kad tiki, jog tik viešumas – geriausias vaistas sprendžiant bet kokias problemas. Dažnai kritikuojamas ligoninių maistas – ne išimtis. A. Veryga teigė, kad šiandien jau galime dalintis tarpiniais rezultatais, kai aplankyta keliolika gydymo įstaigų, kuriose matyti vaizdai ir situacija – labai skirtingi. Vien tik žinia, kad bet kada gali užsukti nekviesta komisija, paskatino įstaigas galvoti, kaip geriau organizuoti maitinimą pacientams ir pasitempti. Tad ministras tiki, kad tai duos daugiau naudos ir ugdymo įstaigose, organizuojant maitinimą vaikams!

Aurelijus Veryga džiaugėsi, kad prie šios iniciatyvos artimiausiu metu prisijungs ir Lietuvos vyriausiųjų konditerių ir virėjų asociacija, dietologai, sveikos gyvensenos šalininkai. Tai džiugina, nes rodo, kad pasirinkta taktika teisinga, kuomet per visuomenės informavimą yra bandoma spręsti opias problemas! Na, o po minėtų vizitų bus parengtos rekomendacijos, kaip gerinti mitybą pacientams ir ugdymo įstaigų auklėtiniams!

Susitikimas su Kauno technologijos universiteto studentais

Susitikimas su KTU studentais

2018 m. kovo 12 dieną sveikatos apsaugos ministras LVŽS frakcijos Seimo narių Kauno biure susitiko su Kauno technologijos universiteto (KTU) studentais. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie sveiką gyvenseną, žalingų įpročių prevenciją, naujoves sveikatos priežiūros srityje, žingsnius mažinant vaistų kainas bei aptartos ir kitos aktualijos sveikatos sektoriuje.

Ministras džiaugėsi studentų aktyvumu, pozityvumu, žingeidumu ir šauniomis idėjomis.

 

Lankymasis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje

Lankymasis NVSPL

2018 m. kovo 9 dieną  sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kartu su eurokomisaru Vyteniu Povilu Andriukaičiu lankėsi Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje, bendravo su įstaigos vadovais, aptarė veiklos planus, ES projektus, apžiūrėjo laboratorijos patalpas.

 

 

Susitikimas su Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija (LRVVKA)

Susitikimas su LRVVKA

2018 m. vasario 21 dieną įvyko labai svarbus dalykinis susitikimas su Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija, kurie reaguodami į paskelbtą akciją, kuria siekiama pagerinti ligoninėse tiekiamo maisto kokybę, išreiškė norą prie jos prisijungti. Susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės, kurių matoma išties nemažai, nes svarbiausias bendras tikslas – sveikatai palankesnė mityba gydymo įstaigose!

Susitikime dalyvavo ir mobilios ekspertų grupės, kuri vyksta į ligonines tikrinti maisto, vadovas Almantas Kranauskas, kuris yra ir SAM Fizinio aktyvumo ir mitybos skyriaus vedėjas.

Artimiausiu metu bus pasidalinta naujienomis, kaip konkrečiai bus bendradarbiaujama, kokių priemonių ir bendrų iniciatyvų imamasi.

Ministras A. Veryga džiaugėsi ir vertino visuomenės susidomėjimą ir išreikštą palaikymą dėl pradėtos akcijos, kurios metu SAM ir Valstybinės maisto vertinarijos tarnybos ekspertai važinėja po mūsų šalies gydymo įstaigas bei tikrina jų maisto kokybę!

Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimas

Šimtmečio šventė Panemunėje. Nuotr. – Dariaus Petrulio

2018 m. vasario 12 dieną sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo Panemunėje, Šv. Mato gimnazijoje vykusiame renginyje, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Tai buvo vienos gražiausių ir įsimintiniausių akimirkų, kupinos patriotiškumo ir tautiškumo!

Į šventę ministras žingsniavo kartu su 100 kariškių, nešinų 100 metrų Lietuvos trispalvę, Karinių oro pajėgų orkestru, Panemunės bendruomenėmis ir gyventojais. Ši šventė buvo pradėta himno giedojimu ir tylos minute!

A. Veryga nuoširdžiai dėkojo šio įspūdingo reginio organizatoriams ir visiems buvusiems, atėjusiems ir dalyvusiems bei kvietė visus branginti savo istoriją, nes tai mūsų tautos atmintis, perduodama iš kartos į kartą.

Susitikimas su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA)

Susitikimas su JGA

2018 m. vasario 9 dieną Kaune įvyko susitikimas su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA). Susitikimo metu ministras A. Veryga aptarė svarbius klausimus, kurie aktualūs ne tik jauniesiems gydytojams.

Pavyzdžiui, žalos be kaltės modelį ir koks jis galėtų būti, koks labiausiai tiktų mūsų šalyje, nes užsienio šalių praktika – labai skirtinga. Buvo diskutuojama apie etapinių kompetencijų įdiegimą, rezidentų atsakomybės teisinį reglamentavimą joms atsiradus bei kaip tinkamai pasiruošti šioms naujovėms.

Neišvengiamai buvo paliestos ir gerosios vadybos temos, t.y., kad metas peržiūrėti gydymo įstaigų tinklą mūsų šalyje, kas leistų efektyviai valdyti visus resursus sveikatos sektoriuje. Buvo aptartas ir sveikatos darbuotojų atlyginimų didinimas – esama situacija ir būsimi žingsniai!

Dalyvavimas spaudos konferencijoje Seime

Spaudos konferencija dėl rezidentų situacijos gerinimo

2018 m. vasario 7 dieną sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo spaudos konferencijoje Seime. Konferencijoje buvo kalbama apie tai, kaip gerinti jaunųjų gydytojų darbo sąlygas ir koks yra konkretus šiandieninis planas.

Taigi planuojama, kad nuo kitų metų visos medikų rezidentų pajamos turėtų būti apdraustos, rezidentų stipendijas paverčiant darbo užmokesčio dalimi. Šį rugpjūtį tikimasi pradėti jiems įvesti etapines kompetencijas, o Seimo pavasario sesijai žadama pateikti medikų padarytos žalos atlyginimo modelį.

Svarbu paminėti tai, kad labai daug kas priklauso nuo universitetų, kurie ruošia medikus. Jei derybos su mokslo įstaigomis bus sėkmingos, jau šių metų rugpjūtį turėtų būti pradėtas įgyvendinti etapinis gydytojų rezidentų kompetencijų modelis. T.y. būtų skiriami pinigai universitetams tiek rezidentūrų bazių vadovams parengti, tiek pačių studijų programų peržiūrai.
Taigi svarbiausia – neįstrigti šiose derybose ir tinkamai pasirengti naujovėms įgyvendinti!

Etapinės kompetencijos reiškia, kad rezidentai palaipsniui įgytų tam tikras kompetencijas ir galėtų palaipsniui teikti atitinkamas paslaugas, prisiimdami atsakomybę. Tai suteiktų teisę tam tikras gydymo paslaugas teikti savarankiškai rezidentūros bazių ribose, nelaukiant kol rezidentas baigs visas rezidentūras studijas.

Dalyvavimas labdaros koncerte

Labdaros koncertas

2018 m. vasario 5 dieną Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras dalyvavo labdaros koncerte Šv. Kotrynos bažnyčioje. Prie šio koncerto organizavimo prisidėjo Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA). Visos šio renginio metu surinktos lėšos už parduotus bilietus bus skirtos vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis!

 

 

Dalyvavimas spaudos konferencijoje Seime

Dalyvavimas konferencijoje, siekiant paminėti Pasaulinę kovos su vėžiu dieną

2018 m. vasario 2 dieną prof. Aurelijus Veryga dalyvavo spaudos konferencijoje Seime, kurios metu buvo aptarti projekto „Kylame į kovą su vėžiu” rezultatai.

Taigi šio projekto metu išsiųsta daugybė trumpųjų žinučių, pavyzdžiui, vien „Tele2“ pakvietė daugiau kaip 700 tūkst. kartų išsitirti nemokamai dėl vėžio! Per metus žmonių susidomėjimas didėjo ir dauguma jų pasinaudojo valstybės pagalba!

Projektą bendradarbiaudami vykdė Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA), Valstybinė ligonių kasa (VLK) ir verslo įmonės – telekomunikacijų bendrovės „Tele2“, „Telia Lietuva“, „Bitė Lietuva“, didžiausias šalyje naujienų portalas DELFI, TV3 televizija, lauko reklamos įmonė „JCDecaux“, savaitraštis „Lietuvos sveikata“, radijo stotis ExtraFM. A. Veryga pripažino, kad jam buvo didelė garbė būti šios akcijos globėju!

Ministras džiaugėsi, kartu su visais, kad tai padėjo išgelbėti daugiau žmonių gyvybių!

Dalyvavimas renginyje „Seimo darbo simuliacija”

Moksleivių renginys Seime

2018 m. sausio 25 dieną ministras Aurelijus Veryga dalyvavo renginyje „Seimo darbo simuliacija”. Renginio metu beveik 140 moksleivių lankėsi Seime ir dirbo kaip tikri Seimo nariai: galėjo iš arti pamatyti, kaip vyksta darbas, kaip organizuojami posėdžiai komitetuose, svarbių klausimų aptarimas.

Sveikatos reikalų komitete ministras dirbo su moksleiviais iš Kauno Šv. Mato gimnazijos. Su jaunuoliais buvo bendraujama apie kanapių legalizavimą medicininiais tikslais, lytiškumo ugdymą mokyklose, aptariami kiti aktualūs sveikatos politikos klausimai, kuriais dažniausiai diskutuojama šiomis dienomis.

Taip pat moksleiviai turėjo galimybę imituoti Seimo plenarinį posėdį – balsuoti už komitetuose aptartus klausimus. Sveikatos apsaugos ministras prof. A. Veryga džiaugėsi jaunuolių sumanumu, aktyvumu ir domėjimusi šių dienų aktualijomis.

Bendradarbiavimo susitarimo pasirašymas

Bendradarbiavimas su maisto pramonės atstovais Nuotr. – 15min.lt

2018 m. sausio 18 dieną Sveikatos apsaugos ministras ir atsakingi maisto produktų gamintojai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo įsipareigoja gerinti maisto produktų sudėtį – mažinti cukraus, druskos ir riebalų kiekį juose, siekiant užtikrinti geresnę ir sveikesnę jų sudėtį. Tad šis susitarimas su maisto pramone, prie kurio kviečiamos jungtis ir kitos produktus gaminančios bendrovės, yra vienas iš žingsnių, siekiant sudaryti palankesnes sąlygas gyventojų mitybai.

Taigi pirmieji prie šios savanoriškos iniciatyvos prisijungė ir bendradarbiavimo susitarimus pasirašė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kompanijų, kurių padaliniai veikia Lietuvoje, atstovai. Tai UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“ ir UAB „Coca-Cola Baltija“, UAB „Eckes-Granini Lietuva“, UAB „Fazer Lietuva“, UAB „Kėdainių konservų fabrikas“, UAB „Malsena Plius“, UAB „Mars Lietuva“, UAB „Nestle Baltics“, UAB „Orkla Foods Lietuva“, UAB „Rūta“, UAB „Vilniaus margarino gamykla“.

Dalyvavimas mitinge

Jaunųjų gydytojų mitingas Nuotr. – 15min.lt

2018 m. sausio 4 dieną sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo jaunųjų gydytojų mitinge. „Ačiū Jums, kad esate ir kad keliate opias sveikatos sistemos problemas, norite pokyčių ir juos inicijuojate. Tai labai svarbu, nes realūs pokyčiai sveikatos sistemoje, kurią reikėjo pertvarkyti jau labai labai seniai, galimi tik tuomet, kai jų nori pati medikų bendruomenė. Akivaizdu, kad jiems pribrendome visi ir esame demokratiška bei pilietiška visuomenė, galinti eiti pokyčių keliu bei kurti gražesnę ateitį ateities kartoms!” mitingo metu teigė ministras A. Veryga.

Jaunieji daktarai 2018 m. sausio 4 dieną mitingavo dėl per mažų atlyginimų.

Saulius Skvernelis Vyriausybės rūmuose priėmė medikų atstovus

Šiandien pas Premjerą vykusiame susitikime su jaunaisiais gydytojais buvo kalbama apie būtinas pertvarkas sveikatos sektoriuje, kurios leistų užtikrinti tvarų sveikatos sistemos finansavimą. Taip pat buvo aptartos ir kitos galimybės, kurios leistų finansiškai gerinti jaunųjų medikų situaciją ir iš pagrindų keisti sveikatos sistemą.

Susitikimas Kauno klinikų Vaikų ligų skyriuje

Susitikimas Kauno klinikose

2017 m. gruodžio 18 dieną sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga lankėsi Kauno klinikų Vaikų ligų skyriuje, kur turėjo galimybę pabendrauti su mažaisiais, klinikose besigydančiais, vaikučiais.

Susitikimo metu vaikučiai, jų tėveliai, Vaikų ligų klinikos vadovas prof. R. Kėvalas, Kauno klinikų generalinis direktorius prof. R. Jurkevičius, skyriaus gydytojai, Kaniterapinės pagalbos centro nariai prie apvalaus stalo bendravo įvairiomis temomis – apie patiriamus sunkumus, džiaugsmus, problemas ir galimus sprendimo būdus, linksmus nuotykius, įvairias gyvenimo istorijas.

Susitikimo metu vaikučius džiugino Kaniterapinės pagalbos centro savanoriai su šuniukais Estu, Trepsiuku ir Gera bei ministro atvežtos dovanėlės.

Apdovanojimo ceremonija sveikatos apsaugos ministerijoje

SAM apdovanojimai Tarptautinę antikorupcijos dieną

2017 m. gruodžio 15 dieną sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) buvo paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena. Ta proga įteikti apdovanojimai už pilietiškumą ir antikorupcines iniciatyvas gydymo įstaigų, bendruomenių ir mokyklų atstovams bei moksleiviams. Ministro A. Verygos nuomone, antikorupcinis visuomenės švietimas yra viena esminių korupcijos prevencijos priemonių. Kovojant su korupcija ypač didelės reikšmės turi pilietinė kiekvieno visuomenės nario pozicija ir atsakomybė.

Tad aktyvus įvairių gydymo ir sveikatos priežiūros įstaigų, moksleivių, bendruomenių dalyvavimas antikorupcinėje iniciatyvoje ypač džiugina, nes tai labai padeda formuoti neigiamą visuomenės požiūrį į korupciją, skatina korupcijai netolerantišką aplinką sveikatos priežiūros sistemoje.

Apdovanojimo ceremonija sveikatos apsaugos ministerijoje

SAM Apdovanojimai

2017 m. gruodžio 7 dieną sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pirmą kartą apdovanojo tuos, kurie savo pavyzdžiu ar aktyvia veikla, įvairiomis iniciatyvomis ir projektais skatina visuomenę rinktis kitokį – aktyvesnį, sveikesnį, įdomesnį – gyvenimo būdą. Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga teigė, kad mūsų šalyje išties yra daug puikių iniciatyvų, daugybė aktyvių žmonių, kurie savo pavyzdžiu gali ne tik įkvėpti keletą bendraminčių pakeisti į gera savo ir greta esančių žmonių gyvenimą, bet ir įtraukti į aktyvią veiklą šimtus, tūkstančius šalies gyventojų. Šie žmonės yra puikūs pavyzdžiai, parodantys, jog mėgstama veikla, gyvenimo būdas ar kitokie asmeniniai pomėgiai gali tapti magnetu, traukiančiu minias žmonių ir buriančių aktyvias visuomenines iniciatyvas, keičiančias pasaulį ir darančias mus geresniais!

A. Veryga AČIŪ ištarė Irenai Pivoriūnienei, Benediktui Vanagui, Alanui Dzeranovui, Rūtai Ignaitei, dr. Zitai Žebrauskienei, Aušrai Degutytei, Valdui Šiškui ir Laurai Blaževičiūtei 🙂

Susitikimas su verslo atstovais

Bendradarbiavimo susitarimo pasirašymas

2017 m. gruodžio 5 dieną sveikatos apsaugos ministras kartu su Lietuvos verslo konfederacija, Lietuvos vaistinių asociacija bei Vaistų didmeninio platinimo įmonių asociacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo įsipareigojo siekti užtikrinti, kad žmonės vaistus vartotų racionaliai ir patirtų kuo mažesnes išlaidas įsigydami receptinius vaistus. Bendradarbiavimo susitarimu numatoma siekti visų receptinių (ir kompensuojamųjų, ir nekompensuojamųjų) vaistų kainų mažėjimo bei pagrįsto pigiausių vaistų suvartojimo skatinimo.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad tai dar vienas pavyzdys, kaip bendromis jėgomis galima spręsti per ilgą laiką susikaupusias problemas farmacijos sektoriuje. Mažinant vaistų kainas jau teko išmokti kai kurias pamokas ir buvo rastas bendras sprendimas, kaip bendromis jėgomis spręsti per ilgą laiką susikaupusias problemas šioje srityje ir eiti link mažesnių vaistų kainų.

Plačiau skaitykite čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sam-ir-verslas-bendradarbiaus-mazindami-vaistu-kainas

Susitikimas su Kauno „Nemuno” mokyklos – daugiafunkcinio centro administracija

Susitikimas Kauno „Nemuno” mokykloje – daugiafunkciniame centre

2017 m. gruodžio 4 dieną prof, Aurelijus Veryga lankėsi Kauno „Nemuno” mokykloje – daugiafunkciniame centre,  kur su mokyklos administracija kalbėjosi apie sveikatai palankios mitybos organizavimą ugdymo įstaigose, galimybes ir iniciatyvas skatinti jaunąją kartą, kuri mokosi mokyklose, sveikai gyventi ir maitintis.

 

 

 

 

Susitikimas su bendruomenės „Girsta” atstovėmis

Susitikimas su KBC „Girsta”

2017 m. gruodžio 4 dieną ministras A. Veryga dalyvavo susitikime su Kauno bendruomenės centro „Girsta” atstovėmis. Minėta bendruomenė apjungia virš 150 senjorų, turinčių įvairių problemų (socialinė atskirtis, nepriteklius, kasdieninės bėdos), kurias sprendžia kartu, susidariusiame draugų būryje.

Sveikatos apsaugos ministras atsakė į visus susirinkusių pagyvenusių moterų klausimus. Susitikime buvo kalbama apie vaistų kainas, paramedikų funkcijas, gydytojus mokyklose ir kitus senjorams rūpimus klausimus.

Susitikimo eigoje netrūko geros nuotaikos, šypsenų ir nuoširdumo.

Dalyvavimas Pasaulinėje lyderystės konferencijoje

Pasaulinė lyderystės konferencija

2017 m. lapkričio 24-25 dienomis sveikatos apsaugos ministras dalyvavo Pasaulinėje lyderystės konferencijoje. Ministras pripažino, kad į šią konferenciją, organizuojamą Vilniuje, vyksta trečius metus iš eilės. Pasak A. Verygos tai tikro ir nuoširdaus įkvėpimo šaltinis, kasmetinė galimybė augti ir tobulėti be pykčio ir netikrumo.

Plačiau apie konferenciją: http://lyderiams.lt/

 

Dalyvavimas spaudos konferencijoje

Spaudos konferencija

2017 m. lapkričio 16 dieną sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo spaudos konferencijoje, kurioje buvo kalbama apie nuo 2017 m. lapkričio 1 d. įsigaliojusią tvarką, leidžiančią slaptiems pirkėjams lankytis vaistinėse, ir išryškėjusias vaistinių ydas.

„Suprantama, kad žmonės dabar jaučiasi pasimetę ir jiems atrodo, kad per vieną naktį pasikeitė tvarka, tačiau iš tiesų, tiesiog farmacijos specialistai, bijodami sankcijų, pradėjo atsakingiau  žiūrėti į savo darbą ir nustojo laužyti taisykles, kurios galiojo jau daugelį metų“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Deja, ministro teigimu, šioje situacijoje labiausiai nukentėjo Lietuvos žmonės, iš kurių daugelis iki šiol nė neįtarė, kad perka receptinius vaistus be recepto, nors jo reikia. „Artimiausiu metu, kaip ir kitose šalyse, Lietuvoje planuojama įdiegti naujovę – šeimos gydytojų telefonines konsultacijas, kurių metu galima būtų pratęsti receptą kompensuojamiems arba nekompensuojamiems vaistams. Žinoma, visais atvejais yra ir bus laikomasi reikalavimų, galiojančių visoje Europoje“, – sako ministras A. Veryga.

Todėl SAM labai prašo žmonių ir medikų supratingumo ir kantrybės, o vaistinių ir jų darbuotojų – objektyviai paaiškinti, kodėl tokie pokyčiai įvyko, ir nesiųsti pacientų pas ministrą. Jei nutinka pacientams tokių atvejų, kad yra kreipiami iš vaistinių kitur išsiaiškinti ir jiems nesuteikiama reikiama informacija, farmacinė paslauga, nepasiūlomi alternatyvūs vaistai, raginame netylėti ir parnešti nemokamu telefonu 8 800 73568 VVKT apie tokius atvejus arba šiai institucijai pranešti el. paštu.

Gyventojų priėmimas

Susitikimas su rinkėjais

2017 m. lapkričio 13 dieną LVŽS frakcijos Kaune išrinktų Seimo narių biure, esančiame Šv. Gertrūdos g. 7, vyko gyventojų priėmimas. Sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga išklausė per 15 gyventojų skundų, nuoskaudų, pagalbos prašymų. Tarp atvykusių interesantų buvo ir tokių, kurie norėjo tiesiog pabendrauti, pasidalinti mintimis, džiugiomis naujienomis. Ministro A. Verygos dėmesys ir pagalba susirinkusiems kėlė geras emocijas ir džiaugsmą, o išspręstos problemos – nuoširdžią padėką.

Prieš atvykstant į susitikimą Kaune, būtina registracija: tel. 8 612 05927; el. p. gintare.dusenkaite@lrs.lt;

Dalyvavimas laidoje „Labas rytas, Lietuva”

Pokalbiai „Labas rytas, Lietuva” laidoje

2017 m. spalio 31 d. ankstų rytą ministras Aurelijus Veryga dalyvavo LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva”. Laidos metu A. Veryga kartu su šios laidos vedėju Ignu Krupavičiumi ir DELFI Sveikatos redaktore Giedre Armalyte kalbėjo apie idėjas Lietuvai sveikatos srityje. Sveikatos apsaugos ministras džiaugėsi, kad pasiūlytų idėjų yra labai daug ir įdomių.

Laidos eigoje A. Veryga papasakojo apie savo pasiūlytą idėją Lietuvai – rinkti fiziškai aktyviausias mokyklas arba didžiausią pažangą šioje srityje padariusias ir sukurti skatinimo sistemą, bei apdovanoti pažangiausias mokyklas kartą per metus. Visiems jau tapo įprasta, kad mokyklos yra vertinamos ir reitinguojamos pagal egzaminų, įstojimo rezultatus, tačiau niekada nebuvo vertinamos ir reitinguojamos pagal sveikatos rodiklius.

Ministras A. Veryga kviečia visus būti aktyviems, nes tik nuo Jūsų aktyvumo priklauso, kuri idėja sulauks didžiausio palaikymo!

Dalyvavimas spaudos konferencijoje

Spaudos konferencija apie žvynelinę

2017 m. spalio 26 dieną sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo spaudos konferencijoje apie daugeliui žmonių nemalonią ligą – žvynelinę. Su gydytojomis ir pacientų atstovais buvo kalbama apie tai, kad būtina kuo daugiau apie žvynelinę kalbėti, nes visuomenei svarbu žinoti ir suprasti, jog ši liga nėra užkrečiama ir nereikia bijoti ja sergančių žmonių.

Ministras atskleidė, kad apie šią ligą asmeniškai žino pakankamai daug, nes mokyklos laikais su tokia problema buvo susidūrusi klasės draugė. Tai išties sudėtingi atvejai, nes sergantieji žvyneline kenčia dėl diskriminacijos, jie neretai kompleksuoja, turi mažesnes galimybes dirbti vien dėl to, kad serga tokia liga. Nutinka ir taip, kad negauna jiems reikalingų gydymo paslaugų.

Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama palengvinti sergančiųjų kasdienybę, rūpinasi sklandžia vaistų kompensacija. Jau dabar yra galimybė parinkti labiausiai tinkančius vaistus pacientui, prieinama biologinė terapija. Padaryta jau nemažai, bet visada yra kur tobulėti, tad tai ir yra daroma!

Susitikimas su Heike Werner ir Elzbieta Lanc

Susitikimas su svečiais iš Vokietijos ir Lenkijos

2017 m. spalio 19 dieną Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga susitiko su Vokietijos Tiuringijos žemės darbo, socialinių reikalų, sveikatos, moterų ir šeimos ministrės Heike Werner vadovaujama delegacija bei Lenkijos Mazovijos krašto maršale Elzbieta Lanc.

Šio vizito tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi organizuojant sveikatos priežiūros veiklą, „e-sveikatos“ diegimo patirtimi. Taip pat aptarti slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugų organizavimą ir, žinoma, bendradarbiavimą tarp šalių.

Su užsienio svečiais bus diskutuojama apie „e-sveikatos“ plėtrą, slaugos paslaugas, pirminės sveikatos priežiūros paslaugas Lietuvoje. Lenkijos atstovė pasidalins šalies patirtimi apie slaugą kaimo vietovėse, o svečiai iš Vokietijos –  apie telemediciną bei slaugą ir sveikatos draudimą. Užsienio svečių delegacija taip pat lankysis Santaros klinikose, Jungtiniame inovatyvios medicinos centre.

Dalyvavimas vakaronėje, skirtoje Senjorų dienai paminėti

Koncertas, skirtas senjorams

2017 m. spalio 16 dieną ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo vakaronėje, kurią organizavo Dainavos bendruomenės centras „Draugystė”, ir, kuri vyko Šv. Mato gimnazijoje. Vakaronė buvo skirta Senjorų dienai paminėti. A. Veryga buvo šventės globėjas.

Vakaronės metu ministras A. Veryga turėjo malonumą apdovanoti tris senjorus – vyriausią, linksmiausią ir turintį daugiausiai anūkų .

Svečiams pasirodymus surengė tautinis ansamblis „Sūduva“, smuikininkas Povilas Grigas, „Grok, Jurgeli“ šeimininkė Stefa Navardauskienė.

Po renginio ministras Aurelijus Veryga dėkojo organizatoriams ir visiems susirinkusiems už šaunią popietę, energiją ir gerą vakaro atmosferą!

Dalyvavimas Lietuvos gamtos ir gyvybės mokslų simpoziume

Vizitas Japonijoje

Su darbo vizitu viešėdamas Japonijoje spalio 10 d. sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dalyvavo 4ajame jungtiniame Japonijos – Lietuvos gamtos ir gyvybės mokslų simpoziume, kuriame pasakė atidarymo kalbą. Ministras pabrėžė, kad tai, kad simpoziumas vyksta jau ketvirtąjį kartą tik įrodo, kad bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Japonijos mokslininkų gyvybės mokslų bei medicinos srityse įgauna pagreitį.

Simpoziumą kartu organizuoja Japonijos pagrindinės mokslo finansavimo agentūra, Lietuvos mokslų taryba bei Tokijo mokslų universitetas. Iki šiol vykusiuose simpoziumuose dalyvavo daugiau kaip 50 Lietuvos mokslininkų, kurie turėjo galimybes pristatyti savo pasiekimus ir darbus, užmegzti ryšius su partneriais Japonijoje.

Sveikatos apsaugos ministras vizito metu taip pat susitiko su Tokijo mokslo universiteto prezidentu prof. Akira Fujishima bei viceprezidentu prof. Makoto Asashima. Susitikimo metu buvo aptartas glaudesnio bendradarbiavimo tarp Japonijos ir Lietuvos galimybės bei dar karta išreikšta padėka prof. M. Asashimai, kurio dėka ir buvo pradėtas platus ir daugiaplanis Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas mokslo srityje.

Plačiau apie vizitą skaitykite čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/lietuvos-pasiekimai-medicinos-srityje-vertinami-japonijoje

Pasaulinės Psichikos sveikatos dienos minėjimas

Raginimas dalyvauti konkurse

2017 m. spalio 10 dieną, žinomą kaip Pasaulinę  psichikos sveikatos dieną, sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga paragino visus aktyviai dalyvauti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) paskelbtame konkurse – dalintis geros savijautos ir nuotaikos patarimais bei „asmenukėmis”, kuriose esate su šios akcijos atvirukais. Ministras paaiškina, kad atviruke yra paprasti bei naudingi patarimai, kaip išsaugoti gerą savijautą. Pavyzdžiui, įkvėpti oro, atsipalaiduoti bent minutei, pailsėti, išsimiegoti, gyventi sveikai ir pan. Tokių atvirukų galima rasti bet kuriame „Lietuvos pašto“ skyriuje ir išsiųsti visiems, kurie Jums rūpi. A. Veryga teigia, kad tai paprastas būdas pakelti nuotaiką, išreikšti dėmesį ir sustiprinti ryšį! 🙂

 

Angelų sargų dienos minėjimas

Sveikinimas Angelų sargų dienos proga

2017 m. spalio  2 dieną, žinomą kaip Angelų sargų dieną, LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga su nuoširdžiausiais linkėjimais pasveikino Policijos imuniteto valdybos viršininką Elaną Jablonską bei padėkojo jam už pagalbą kovojant su korupcija ir didžiulį indėlį į skaidresnę sveikatos apsaugos sistemą.

 

 

 

 

Diskusija apie projektą „Idėja Lietuvai”

Susitikimas LR sveikatos apsaugos ministerijoje

2017 m. rugsėjo 28 dieną po darbų LR sveikatos apsaugos ministerijoje svečiavosi Lietuvos olimpinio sporto centro paslaugų vedėjas Egidijus Zvilna, autosporto lenktynininkas Benediktas Vanagas, Lietuvos lengvaatletis, olimpietis Mindaugas Norbutas, Vilniaus miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Evaldas Martinka, Sveikuolių sąjungos atstovai Sigita Kriučiūnienė ir Simonas Dailidė bei sveikatos apsaugos ministro prof. Aurelijaus Verygos komanda. Susitikimo metu buvo gryninamos idėjos projektui „Idėja Lietuvai”.  „Nusprendėme, kad, ko gero, geriausias sprendimas – orientuotis į augančią kartą. Sumanymas yra paprastas – skatinti fizinį aktyvumą mokyklose, o pasiekusias geriausių rezultatų ar padariusias didžiausią pažangą – skatinti. Ir ne bet kaip! Bet apie visa tai vėliau. Tegul lieka šiek tiek intrigos!” – komentavo ministras A. Veryga.

 

Dalyvavimas konferencijoje „Generiniai ir originalūs vaistai: įrodymai ir įsitikinimai“

Dalyvavimas Seimo konferencijoje

2017 m. rugsėjo 22 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo konferencijoje „Generiniai ir originalūs vaistai: įrodymai ir įsitikinimai“. Konferencijos metu ministras akcentavo, kad turtingų šalių gyventojai labiau moka taupyti, yra linkę nepermokėti ir renkasi pigesnius – generinius – vaistus, kurie turi tokias pat gydomąsias savybes, kaip ir originalūs, kas įrodyta ir moksliniais tyrimais.

Seimo konferencijoje dalyvavo ir Švedijos Karolinska instituto mokslininkas dr. Brian Godman bei Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Bendradarbiavimo su Europos vaistų agentūra ir tarptautinių ryšių skyriaus vedėja prof. Jolanta Gulbinovič.

Plačiau apie konferenciją skaitykite čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/ministras-a-veryga-es-dideja-rinkos-dalis-kuria-uzima-generiniai-vaistai

Susitikimas su Tokijo mokslo universiteto viceprezidentu profesoriumi M. Asashima

Susitikimas su profesoriumi M. Asashima

2017 m. rugsėjo 20 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga susitiko su Japonijos Tokijo mokslo universiteto viceprezidentu profesoriumi M. Asashima. Susitikimo metu ministras padėkojo profesoriui už ilgametį indėlį plėtojant bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Japonijos mokslininkų bei aptarė bendradarbiavimo galimybes gyvybės mokslų bei medicinos srityse.

Plačiau apie susitikimą skaitykite čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/ministras-a-veryga-susitiko-su-japonijos-tokijo-mokslo-universiteto-viceprezidentu-profesoriumi-m-asashima

 

Dalyvavimas spaudos konferencijoje

Projekto pristatymas

2017 m. rugsėjo 18 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga kartu su komanda spaudos konferencijoje pristatė Vyriausybės nutarimo projektą institucijoms ir suinteresuotoms grupėms. Jame numatytos naujos priemonės, kurios didintų konkurenciją vaistų rinkoje ir leistų mažinti kompensuojamųjų vaistų bazines kainas bei pacientų mokamas priemokas už juos. Taip siekiama užtikrinti, kad mūsų šalies pacientai įsigydami kompensuojamuosius vaistus vaistinėse už juos primokėtų kuo mažiau.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, jį rengiant buvo atsižvelgta ir į Konkurencijos tarybos atlikto kompensuojamųjų vaistų rinkos tyrimo išvadas, kuriose rekomenduojama skatinti konkurenciją šioje rinkoje. Taip pat įvertintos ir Europos Komisijos rekomendacijos mažinti vaistų kainas Lietuvai, nes jos – per didelės.

Dalyvavimas draugiškame bėgime „Į sveikatą”

Draugiškas bėgimas su Linu Zarecku

2017 m. rugsėjo 16 dieną įvyko visuomenės labai lauktas draugiškas bėgimas „Į sveikatą”. Bėgimas vyko draugiškoje kompanijoje Vingio parke Lengvosios atletikos stadione. LR sveikatos apsaugos ministrą prof. Aurelijų Verygą lydėjo Linas Zareckas, Seimo nariai Dainius Kepenis ir Virginijus Sinkevičius, Sveikuolių sąjungos atstovai Sigita Kriaučiūnienė ir Simonas Dailidė bei didelis būrys sporto mėgėjų! Ministras Aurelijus Veryga teigė, kad nuolatinis judėjimas, fizinis aktyvumas yra puikus būdas praleisti laiką, palaikyti fizinę formą, gerą savijautą, nuotaiką ir pabūti su gera kompanija. A Veryga pabrėžė, kad bėgioja ne dėl laiko, pirmų vietų ar pripažinimo, o tik dėl savęs.

Po bėgimo ministras Aurelijus Veryga dėkojo visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie maratono organizavimo!

Bėgimas naktinio Vilniaus gatvėmis

Bėgimas su Jolanta Svirnelyte

LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga yra aktyvus ir kitus savo pavyzdžiu judėti skatinantis žmogus.  Ministras ne kartą minėjo, kad bėgioti jam yra malonumas! Ir nesvarbu ar tai 22 val. vakaro ar 5.30 val. ryto 🙂 2017 m. rugsėjo 14 dienos ankstyvą rytą prie A. Verygos prisijungė ir žurnalistė Jolanta Svirnelytė. Bėgimas buvo lydimas įdomia ir draugiška diskusija apie fizinio aktyvumo naudą organizmui ir greitu metu įvyksiantį draugišką maratoną su Linu Zarecku.

 

 

Dalyvavimas Danske Bank Vilniaus maratone

Dalyvavimas bėgimo maratone

2017 m. rugsėjo 10 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo Danske Bank Vilniaus maratone. Ministras teigė, kad bėgimo maratonai yra ne tik galimybė išbandyti savo jėgas, palaikyti fizinę formą, bet ir gerai praleisti laiką bendraminčių būryje. Pasak A. Verygos toks masinis susidomėjimas šiais renginiais rodo, kaip formuojasi nauja kultūra ir noras kitaip leisti laiką. Ministras džiaugėsi, kad Danske Bank Vilniaus maratonas pritraukė kelioliką tūkstančių įvairaus amžiaus žmonių ne tik iš Lietuvos.

Maratone ministras Aurelijus Veryga bėgo 10 km. atkarpą.

Susitikimas su eurokomisaru Vyteniu Povilu Andriukaičiu

Susitikimas su eurokomisaru

2017 m. rugsėjo 8 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo susitikime su eurokomisaru Vyteniu Povilu Andriukaičiu ir jo komanda. Susitikimo metu buvo aptarta daug svarbių klausimų tokių kaip ES struktūrinių fondų naudojimas sveikatos sektoriuje ir gerėjantys rezultatai, kuriuos lemia šiomis lėšomis kuriami bei įgyvendinami svarbūs strateginiai projektai. Taip pat buvo diskutuojama apie e.sveikatos plėtros būtinybę, siekiant neatsilikti nuo kitų šalių pažangos. Ministras A. Veryga pabrėžė, kad būtent tuo keliu ir einama bei siekiama užtikrinti, kad jau kitais metais visos Lietuvos gydymo įstaigos taptų šios sistemos dalimi.

 

 

 

 

Susitikimas su Kauno kolegijos atstovais

Susitikimas su dr. M. Misiūnu ir gyd. J. Dovydaičiu

2017 m. rugsėjo 4 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo susitikime su Kauno kolegijos direktoriumi dr. Mindaugu Misiūnu ir Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dekanu gyd. Juliu Dovydaičiu. Susitikimo metu buvo kalbama apie sveikatinimo aktualijas,  besikeičiantį sveikatos priežiūros specialistų vaidmenį ir funkcijas, pokyčius sveikatos apsaugos sistemoje, Kauno kolegijos studijų programų tobulėjimą. Po įdomios diskusijos ministras A. Veryga buvo lydimas į ekskursiją po Medicinos fakultetą: dantų technologijų laboratoriją, burnos higienos, odontologinės priežiūros,  slaugos, akušerijos, kosmetologijos studijų programų mokomąsias erdves.

Buvo sutarta ateityje surengti dar ne vieną susitikimą.

Dalyvavimas draugiškame bėgime su vilniečiais

Dalyvavimas draugiškame bėgime

2017 m. rugpjūčio 29 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga kartu su vilniečiais ir iniciatyvos Capital Runners Vilnius sumanytojais startavo draugiškame bėgime po vakarėjančio Vilniaus gatves. Ministras Aurelijus Veryga teigė, kad tai puikus būdas praleisti vakarą ir būti nuolat fiziškai aktyviam bei pripažino, kad bėgioti mėgsta jau daugybę metų.

 

 

Dalyvavimas šventėje „Šv. Rokas Panemunėje 2017”

Dalyvavimas Šv. Roko atlaiduose Panemunėje

2017 m. rugpjūčio 20 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo šventėje „Šv. Rokas Panemunėje 2017”. A. Veryga buvo šventės globėjas.

Ministras kartu su panemuniškiais dainavo, šoko, bendravo, ragavo nuostabų plovą. Aurelijus Veryga pasveikino visus susirinkusius, įteikė šventės organizatoriams padėkas už puikiai suorganizuotą šventę bei apdovanojo dovanėlėmis mažuosius Rokiukus.

 

Dalyvavimas Velomaratone

Dalyvavimas dviračių maratone

2017 m. rugpjūčio 20 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo Vilniaus mieste organizuotame Velomaratone. A. Veryga buvo renginio globėjas. „Tai kasmetinis renginys, pritraukiantis minias žmonių iš visos Lietuvos, norinčių išbandyti savo jėgas ir pabūti su bendraminčiais. Šio renginio metu apdovanotas jauniausias dalyvis vaikišku dviratuku, duoti startai vaikų važiavimams, dalyvaujantiems kolegoms palinkėta sėkmės, išbandyti ir testuoti dviračiai. Daug dalyvių startavo profesionalų ir mėgėjų rungtyse. Ačiū organizatoriams už puikų renginį ir entuziazmą! 🙂 ” – teigė Aurelijus Veryga.

Susitikimas su Visagino savivaldybės bei ligoninės atstovais

Lankymasis Visagine

2017 m. liepos 28 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga lankėsi Visagine, kur bendravo su Visagino savivaldybės ir Visagino ligoninės vadovais, medikais, ten dirbančiu personalu, vietine žiniasklaida. Susitikimo metu buvo aptarta daug aktualių klausimų. Pavyzdžiui, sėkmingai įgyvendintą projektą pagal Šveicarų programos investicijas, kurio metu modernizuota ligoninės aplinka nėščiosioms ir gimdyvėms.

Taip pat susitikimo metu buvo daug kalbama apie kitus investicinius projektus, regionines gydymo įstaigas, kaip į jas pritraukti ir išlaikyti profesionalius medikus bei kitas šių dienų aktualijas. Po susitikimo ministras A. Veryga dėkojo už šiltą priėmimą.

Susitikimas su Kinijos Liaudies Respublikos delegacija

Susitikimas su Kinijos Liaudies Respublikos atstovais

2017 m. liepos 27 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga kartu su viceministre Gintare Šakalyte susitiko su Kinijos Liaudies Respublikos Nacionalinės sveikatos ir šeimos planavimo komisijos viceministru Ma Xiaowei.

Pasak ministro A. Verygos, tai ne tik kultūriniai mainai, dvišalio susitikimo metu pasidalinta gerąja patirtimi pirminės sveikatos bei motinos ir vaiko sveikatos srityje. Šalys supažindintos su didžiausiais iššūkiais ir galimais jų sprendimais šiose srityse.

Sveikatos apsaugos ministerija su Kinijos Liaudies Respublika yra pasirašiusi susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo sveikatos srityje bei susitarimo įgyvendinimo veiksmų planą.

Plačiau skaitykite čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sveikatos-apsaugos-ministerijoje-viesejo-kinijos-delegacija

Dalyvavimas spaudos konferencijoje

Dalyvavimas spaudos konferencijoje

2017 m. liepos 27 dieną LR sveikatos apsaugos ministras dalyvavo spaudos konferencijoje, kurioje buvo kalbama apie žmonių, sergančių hepatitu C gydymą. Ministras A. Veryga teigė, kad hepatitas C – liga, kuri dažniausiai vystosi lėtai ir žmogus gali nė neįtarti, kad jis serga. Lietuva jau nuo 2015 m.pradėjo kompensuoti gydymą naujos kartos vaistais nuo šios ligos.

Profesorius A. Veryga džiaugėsi, kad kad šio gydymo efektyvumas pasitvirtino ir yra beveik 100 proc.

Plačiau skaitykite čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/ministras-a-veryga-susirgus-hepatitu-c-pasveikti-gali-beveik-visi

Dalyvavimas projekto „BEACTIVE” pristatyme

Dalyvavimas EK projekto „BEACTIVE” pristatyme.

2017 m. liepos 26 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga kartu su legendiniu Lietuvos krepšinio treneriu Vladu Garastu, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) vadovu Aurimu Baliukevičiumi bei Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentu Algiu Vasiliausku pristatė Europos Komisijos inicijuotą projektą „BEACTIVE” bei kvietė šalies gyventojus daugiau judėti.

„Sveikas gyvenimo būdas ir mityba tampa vis madingesni, sutinkame vis daugiau žmonių, kurie gyvena tuo užsikrėtę lyg virusu. Vieni negali be sporto klubo, kiti – be rytinės mankštos, be maudynių ežere net žiemą, be sveikuoliško kokteilio. Dar kiti atsisako kavos ar kitų nesveikų produktų bei žalingų įpročių. Šiandien dauguma žmonių turi vienokių ar kitokių pomėgių, kurie susiję su sveika gyvensena. Senjorai irgi gali jų turėti, pavyzdžiui, tokių, kurie nieko nekainuoja – pasivaikščiojimus, rytinę mankštą namie. Labai džiaugiuosi, kad legendinis krepšinio treneris V. Garastas sutiko būti tokios inciatyvos veidu ir kviesti senjorus daugiau judėti“, – teigė ministras A. Veryga.

Dalyvavimas ES sveikatos apsaugos ministrų susitikime

Susitikimas su ES sveikatos apsaugos ministrais

2017 m.liepos 21 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo Europos Sąjungos sveikatos apsaugos ministrų susitikime, kuriame buvo aptariamos su žalingu alkoholio vartojimu susijusios problemos ir galimi jų sprendimo būdai. Lietuvoje jau imtasi priemonių, siekiant mažinti žalingą alkoholio vartojimą, kitos ES šalys taip pat ieško sprendimo būdų.

„Žalingas alkoholio vartojimas turi neigiamų pasekmių ne tik alkoholiu piktnaudžiaujančiųjų sveikatai bei jų šeimoms, bet ir visuomenei. Vis globalesniame pasaulyje kai kurios su alkoholiu susijusios problemos nėra lengvai išsprendžiamos vien tik nacionalinėmis priemonėmis. ES šioje srityje taip pat gali atlikti tam tikrą vaidmenį“, – teigė ministras A. Veryga.

Plačiau skaitykite čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/alkoholio-vartojimo-mazinimo-klausimai-svarstomi-ir-es-mastu

Susitikimas su Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro direktore

Susitikimas su Zsuzsanna Jakab

2017 m. liepos 5-6 dienomis LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga lankėsi Danijoje (Kopenhagoje) ir susitiko su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuro direktore Zsuzsanna Jakab ir kitais PSO atstovais.

Šio susitikimo metu buvo aptartos Lietuvos ir PSO bendradarbiavimo sritys, aktualūs klausimai bei priemonės, kurių reikėtų imtis gerinant situaciją visuomenės sveikatos, sveikatos priežiūros srityse. Ekspertai diskutavo, dalinosi nuomonėmis, patirtimis.

Užsienio ekspertai pristatė savo įžvalgas apie Lietuvos sveikatos situaciją bei teikė savo siūlymus, kaip ją gerinti. Tuo tarpu ministras A. Veryga PSO atstovams pristatė esamą padėtį, su kokiais iššūkiais šiuo metu susiduria mūsų šalies sveikatos sistema.

Dalyvavimas 21-ojoje EBPO Sveikatos komiteto sesijoje

Dalyvavimas EBPO sesijoje Prancūzijoje

2017 m. birželio 26- 27 dienomis LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo 21-ojoje EBPO Sveikatos komiteto sesijoje Prancūzijoje. Minėtos sesijos metu vyko  pirmoji diskusija su EBPO Sekretoriatu bei EBPO valstybėmis narėmis dėl Lietuvos sveikatos sistemos peržiūros ir jos atitikimo EBPO standartams bei rekomendacijoms. EBPO Sveikatos komiteto sesijoje taip pat buvo pristatomi Lietuvos prioritetai sveikatos srityje bei konkretūs veiksmai jiems pasiekti.

EBPO – tai daugiašalis forumas, kuriame valstybių narių ekspertai diskutuoja, dalijasi patirtimi bei plėtoja naujas ekonominės bei socialinės politikos gaires, kurios vėliau perkeliamos į praktinį gyvenimą. Organizacija siūlo savo nariams ir šalims partnerėms paramą, pagrįstą organizacijos vertybėmis, diegiant gerąsias pasaulines praktikas bei standartus viešosios politikos srityje.

Dalyvavimas Tarptautinės jogos dienos minėjime

Dalyvavimas Tarptautinės jogos dienos minėjime

2017 m. birželio 21 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo Tarptautinės jogos dienos minėjime prie Baltojo tilto. Ministras A. Veryga  kartu su visais susirinkusiais ir plačia šypsena atliko įvairiausius jogos pratimus, o taip pat ir populiariausią jogos pozą – vrikšasaną. Šventės metu profesorius buvo pakviestas ant scenos, kur nuoširdžiai pasveikino visus propaguojančius sveiko gyvenimo būdą, nebijančius naujų iššūkių bei norinčius pasiekti sielos ir kūno ramybę.

Šventės pabaigoje ministras Aurelijus Veryga nuoširdžiai dėkojo J.E. Indijos ambasadoriui p. Ajay Bisaria už kvietimą.

 

Dalyvavimas neatlygintinos kraujo donorystės ture

Dalyvavimas neatlygintos kraujo donorystės ture

2017 m. birželio 16 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo 8-ąjame neatlygintinos kraujo donorystės ture, kurį organizuoja Nacionalinis kraujo centras. Sveikatos apsaugos ministras ne tik pasveikino visus atvykusius, palaikiusius akciją, bet ir asmeniškai įteikė nusipelniusiems donorams padėkas. Akcijos metu profesorius Aurelijus Veryga išreiškė stiprų palaikymą Nacionaliniam kraujo centrui ir nuoširdžiai dėkojo visiems savanoriams, gelbstintiems kitų žmonių gyvybes.

 

 

Susitikimas su medikų profesinių bendruomenių atstovais

LNSS kolektyvinės sutarties pasirašymas

2017 m. birželio 13 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga kartu su viceministre Gintare Šakalyte susitiko su medikų profesinių bendruomenių atstovais pasirašė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinę sutartį. Medicinos darbuotojams šis susitarimas leis užtikrinti palankias darbo sąlygas dėl laiko, trukmės, atostogų, o dirbantiems kenksmingomis sąlygomis gerės socialinės garantijos.

„Per visą Nepriklausomybės laikotarpį pirmą kartą buvo pradėtos ir įvykdytos derybos dėl tokios kolektyvinės sutarties sudarymo. Tai puikus socialinio dialogo pavyzdys. Galime pasidžiaugti, kad Sveikatos apsaugos ministerija buvo pirmoji, pasirašiusi tokią sutartį su savo profesine bendruomene, nes medicinos srityje dirbantiems darbuotojams turi būti gerinamos darbo sąlygos. Žmonės, kuriems tenka studijuoti ilgiausiai ir kurių darbas vienas iš sunkiausių, turi turėti geras garantijas ir atitinkamas atostogas, darbo laiko reguliavimą“, – teigė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Dalyvavimas viešojoje konsultacijoje

Dalyvavimas viešojoje konsultacijoje

2017 m. birželio 13 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo sveikatos apsaugos ministerijos ir r LR Vyriausybės kanceliarijos (LRVK) organizuotoje viešojoje konsultacijoje „Inovacijos ir jų plėtra psichikos sveikatos srityje: kaip veiksmingai jas panaudoti?“. Konsultacijos metu buvo aptarti inovacijų psichikos sveikatos srityje Lietuvoje ir užsienyje pavyzdžiai, priemonių kryptys bei pritaikomumas Lietuvoje.

Šios konsultacijos tikslas aptarti su visuomene svarbius sveikatos sistemos plėtros klausimus, išsiaiškinti aktualiausias problemas, poreikius ir galimus sprendimo būdus, randant tą, kuris būtų tinkamiausias.

Susitikimas su „The Guardian” atstovu

Susitikimas su britų laikraščio atstovu

2017 m. birželio 8 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga susitiko su autoritetingo britų laikraščio „The Guardian” atstovu. Susitikimo metu buvo kalbama apie neseniai priimtas alkoholio kontrolės pataisas Lietuvoje. Sveikatos apsaugos ministras džiaugėsi, kad Lietuva ir joje vykdomos naujovės sveikatos apsaugos srityje sulaukia tarptautinio palaikymo ir teigiamų atsiliepimų.

 

 

Pokalbis Žinių radijo studijoje

Pokalbis su Asta Cibiene

2017 m. birželio 2 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga lankėsi atsinaujinusioje Žinių radijo studijoje, kur  turėjo įdomų pokalbį su Asta Cibiene. Studijoje buvo kalbama apie alkoholio vartojimo mažinimo priemones, visuomenės ir alkoholio pramonės pasipriešinimo bangą, priimtas pataisas,  nuostolius, sukeltus dėl nepritarimo kai kurioms siūlytoms pataisoms, tarpusavio diplomatijos ir diskusijų poreikį, atsakomybių taikymą dėl įstatymo nesilaikymo bei kitus šiomis dienomis aktualius klausimus.

Įrašą galite peržiūrėti čia: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/aktualusis-interviu/a-veryga-policija-baruose-gerianciu-devyniolikameciu-pati-neieskos?video=1

Dalyvavimas Šiaurės – Baltijos šalių kardiologų kongrese

Šiaurės-Baltijos šalių kardiologų kongresas

2017 m. birželio 1-3 dienomis LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo tris dienas truksiančiame, Šiaurės Baltijos šalių kardiologų draugijų aljanso ir Lietuvos kardiologų draugijos organizuotame 26-ajame Šiaurės – Baltijos šalių kardiologų kongrese.

Renginio metu buvo pristatomos įvairios kardiologijos naujienos, dalyvavo visuomeninių organizacijų atstovai bei skaitė paskaitas Lietuvos ir užsienio lektoriai.

Ministras A. Veryga džiaugėsi, jog tai pirmas kartas Lietuvos kardiologijos istorijoje, kai apie 700 susitikusių pasaulio medicinos darbuotojų kartu ieško būdų pažaboti širdies ir kraujagyslių ligų epidemiją, nuo kurios kenčia visas pasaulis.

Sveikinimas Pasaulinę dieną be tabako gimusiems mažyliams

Sveikinimas Pasaulinę dieną be tabako gimusiems mažyliams

2017 m. birželio 1 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga kartu su savo komanda ligoninėse sveikino Pasaulinę be tabako dieną gimusius vaikelius bei jų tėvelius. Ministras A. Veryga dovanojo naujagimiams marškinėlius „Gimiau nerūkantis” arba „Gimiau nerūkanti”, o tėveliams – diplomą. Ši akcija, kurios pradininkas yra Aurelijus Veryga, Lietuvoje vykdoma jau 16-ąji kartą. Akcijos tikslas – „apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo itin sveikatai žalingo įpročio – tabako vartojimo”.

Plačiau skaitykite čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sveikatos-apsaugos-ministras-sveikino-pasauline-diena-be-tabako-gimusius-mazylius

Dalyvavimas Senjorų gegužinėje

Dalyvavimas Senjorų gegužinėje

2017 m. gegužės 27 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo Senjorų gegužinėje, kuri vyko Panemunės šile, Senjorų parke. Sveikatos apsaugos ministras ne tik atsakė į šimtus senjorams rūpimus klausimus apie sveikatos sistemos gerinimą, vaistų kompensavimą, pagyvenusių žmonių gyvenimo palengvinimą, bet ir pasiklausė nuostabių kolektyvų bei pasivaišino skania namine gira. Po susitikimo ministras A. Veryga dėkojo už gerą nuotaiką, išsakytas pastabas, bėdas ir patarimus. Profesorius teigė, kad „Nemažai jaunimėlio galėtų pavydėti jiems energijos ir pozityvaus požiūrio į gyvenimą”.

Dalyvavimas NDC Alliance diskusijoje

Dalyvavimas NDC Alliance

2017 m. gegužės 22 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo lėtinių neinfekcinių ligų aljanso (NCD Alliance) suorganizuotoje ekspertų diskusijoje, kur pasidalino teigiamomis ir neigiamomis Lietuvos patirtimis sprendžiant su šiomis ligomis susijusias problemas. Ministras teigė, kad buvo įdomu išgirsti, jog daugelis šalių kaip vieną blogiausiai sprendžiamų problemų įvardina alkoholio kontrolę ir ragina tabako kontrolės pavyzdžiu Pasaulio sveikatos organizaciją inicijuoti alkoholio problemų sprendimui skirtą konvenciją. 

Diskusijos metu šalys dalinosi maisto žymėjimo politika ir skirtingomis praktikomis. Ministras A. Veryga teigė, jog įdomus iš auditorijos iškeltas klausimas buvo apie tai, kodėl psichikos sveikata yra atskira nuo lėtinių neinfekcinių ligų. Ir pastaba teisinga, nes stresas, mažas fizinis aktyvumas yra tiesiogiai susiję su psichikos susirgimais, širdies ir kraujagyslių ligomis, o piktnaudžiavimas alkoholiu ar rūkymas – susiję su depresijos išsivystymu ir pan.

Susitikimas su PSO Tabako kontrolės pagrindų konvencijos sekretoriato vadove

Susitikimas su Dr Vera Luiza da Costa e Silva

2017 m. gegužės 22 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga susitiko su Pasaulio sveikatos organizacijos Tabako kontrolės pagrindų konvencijos sekretoriato vadove Dr Vera Luiza da Costa e Silva. Vadovė labai teigiamai atsiliepė apie Lietuvos tabako kontrolės politiką, paminėdama tiek tuometinio Sveikatos apsaugos ministro dabartinio Europos Sąjungos komisaro V.P.Andriukaičio lyderystę priimant Europos Sąjungos tabako kontrolės direktyvą, tiek pastarojo meto sprendimus ratifikuojant nelegalios tabako gaminių prekybos kontrolės protokolą, tiek apsisprendžiant galutinai uždrausti tabako pramonės paramą.

Susitikimo pabaigoje buvo aptartas tolimesnis Lietuvos bendradarbiavimas su sekretoriatu ir galimybės gauti rekomendacijas dėl tolimesnio tabako kontrolės politikos vystymo šalyje.

Susitikimas su PSO Europos regiono direktore

Susitikimas su Zsuzsanna Jakab

2017 m. gegužės 22 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga Pasaulio sveikatos organizacijos Generalinės asamblėjos metu susitiko su PSO Europos regiono direktore Zsuzsanna Jakab. Ministras Aurelijus Veryga buvo labai dėkingas už nuolatinę Pasaulio sveikatos organizacijos pagalbą ir ypač už Lietuvos palaikymą pastaruoju metu sprendžiant su alkoholio kontrole susijusius klausimus. Sveikatos apsaugos ministras patikino, kad Pasaulio sveikatos organizacija ir toliau talkins Lietuvai sprendžiant klausimus dėl žmogiškųjų išteklių planavimo sveikatos apsaugos sistemoje, e-sveikatos vystymo ir šeimos gydytojo institucijos vystymo.

Lankymasis CERN

Lankymasis CERN

2017 m. gegužės 22 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga lankėsi CERN. Susitikime ministras A. Veryga kalbėjo apie tai, kokia svarbi šita organizacija fundamentaliųjų mokslų vystymui. Profesorius Aurelijus Veryga džiaugėsi, kad Lietuva greitai taps šito elitinio mokslo klubo nare.

Susitikimo metu ministras A. Veryga teigė, kad CERN kartu yra nuostabi vieta sudominti vaikus mokslu. Ministro manymu Lietuvoje esantys mokslo slėniai galėtų būti atviresni vaikams ir anksčiau sudominti juos mokslu, kaip tai daroma CERN.

Susitikimo pabaigoje ministras Aurelijus Veryga įsiamžino svečių knygoje:)

 

 

 

Dalyvavimas akcijoje „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui”

„Šioje šalyje nėra vietos šešėliui”

2017 m. gegužės 15 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga kartu su beveik visu ministrų kabinetu dalyvavo akcijoje „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui”. Akcijos metu buvo siekiama šviesti visuomenę apie šešėlinės ekonomikos sukeliamą žalą valstybei ir piliečiui, bei skatinti piliečius būti atsakingais ir sąžiningais.

Plačiau skaitykite čia: http://lrv.lt/lt/naujienos/premjeras-del-seselio-prarandame-viesasias-paslaugas

 

Dalyvavimas žygyje „Pėsčiomis pajūriu”

Pėsčiomis pajūriu

2017 m. gegužės 13 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga kartu su kolegomis LR Seimo nariais Gediminu Vasiliausku ir Lauru Stacevičiumi dalyvavo žygyje „Pėsčiomis pajūriu” bei įveikė 25 km atkarpą. Žygio metu jie susipažino su neatrastais Kuršių nerijos gamtos kampeliais, įveikė ilgą kelią pėsčiomis nuostabiu Lietuvos pajūriu, pasportavo bei savo asmeniniu pavyzdžiu paskatino atkreipti dėmesį į sveikos gyvensenos svarbą. Net nuėjus ne vieną dešimtį kilometrų, dalyvių veidus puošė plačios šypsenos!

Pokalbis 15 min.lt studijoje

Interviu su 15 min.lt nuotr. – 15 min.lt

2017 m. gegužės 11 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga davė interviu 15 min.lt žurnalistui Pauliui Gritėnui. Ministras kalbėjo apie alkoholio vartojimo mažinimo priemones, kurias rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija: reklamos draudimas, fizinio prieinamumo mažinimas, priklausomybės centrų veiklos tobulinimas ir pan. Prof. A. Veryga pabrėžė, kad visos prevencinės priemonės yra naudojamos, nes alkoholis sukelia ne tik priklausomybę, „bet ir vėžinius susirgimus, širdies kraujagyslių ligas, virškinimo sistemos susirgimus”. Ministras A. Veryga taip pat kalbėjo apie vaikų alkoholio psichozės atvejus, interesų grupių spaudimą, visuomenės pasipriešinimą.

Plačiau skaitykite čia: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/sveikatos-apsaugos-ministras-aurelijus-veryga-teise-isgerti-lietuvoje-buvo-ir-liks-56-795974

Apdovanojimų įteikimas

Medicinos darbuotojų apdovanojimai

2017 m. gegužės 2 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo jau tradicija tapusiuose medicinos darbuotojų apdovanojimuose. „Kiekviena Jūsų darbo diena liudija Jūsų prasmingą darbą. Iš visos širdies dėkoju už Jūsų pasiaukojimą, išgelbėtas gyvybes, pacientams grąžintą viltį ir reikšmingą indėlį kuriant sveiką ir laimingą visuomenę. Linkiu stiprios sveikatos, neblėstančio optimizmo ir sėkmės įgyvendinant savo siekius. Puoselėkite medicinos profesijos vertybes ir saugokite jos prestižą! Tikiu, kad mes visi drauge, sutelkę kūrybines, o kalbant apie medikų darbą – ir fizines jėgas, įveiksime visus iššūkius, įrodysime, kad gebama dorai, kūrybiškai dirbti“, – sveikindamas Lietuvos medikus sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Šventės metu profesorius Aurelijus Veryga įteikė garbės ženklus, liudijančius apie Nusipelniusios Lietuvos gydytojo, Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo, Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo garbės vardų suteikimą.

Susitikimas su LGBT bendruomenės atstovais

Susitikimas su LGTB

2017 m. balandžio 27 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga susitiko su Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL bei Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovais. Susitikimo tikslas buvo aptarti skirtumą tarp lyties keitimo operacijų ir teisinio lyties pakeitimo pripažinimo. Pagal nusistovėjusią teismų praktiką, asmens tapatybės dokumentai translyčiams nėra keičiami tol, jiems nėra pakeista lytis chirurginiu būdu. Tačiau galiojant tokiai praktikai translyčiai žmonės susiduria su diskriminacija, blogėja jų psichinė sveikata, tad LGBT ir žmogaus teisių bendruomenė siekia tokią tvarką pakeisti.

Plačiau skaitykite čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/ministras-a-veryga-ir-lgbt-bendruomenes-atstovai-aptare-lyties-keitimo-reglamentavima

Susitikimas su Sveikuolių sąjungos prezidentu

Susitikimas su Sveikuolių sąjungos prezidentu

2017 m. balandžio 27 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga susitiko su naujuoju Sveikuolių sąjungos prezidentu Simonu Dailide. Susitikimas, kurio metu buvo kalbama apie sveiką gyvenimo būdą, jo skatinimo priemones ir šaunias jaunimo idėjas organizuoti blaivias pramogas, kviečiant prie jų jungtis kuo daugiau žmonių ir puoselėti tokią kultūrą, labai pradžiugino ministrą A. Verygą.

Sveikuolių sąjungos prezidentas pakvietė ministrą į vieną iš jaunimo organizuojamųjų renginių – birželio mėnesį vyksiantį festivalį „VAROM”, kuriame nebus svaigiųjų gėrimų . Simonas Dailidė pabrėžė, kad labai džiaugiasi, jog prof. Aurelijus Veryga „dalyvaudavo festivaliuose kartu su visa šeima, dar nebūnant ministru. Nuo pat pirmo festivalio, prie Gaveikių ežero!”

 

 

 

Dalyvavimas kapelų šventėje varžytuvėse „Prie žalio žalio šilo”

„Prie žalio žalio šilo”

2017 m. balandžio 23 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo kapelų šventėje varžytuvėse „Prie žalio žalio šilo”. Šventės metu net šeši nuostabūs kolektyvai drebino Šv. Mato gimnazijos sienas ir kėlė kiekvienam atvykusiam panemuniškiui šypseną veide. Po linksmų šokių ir puikiai atliktų kapelų ministras Aurelijus Veryga dėkojo visiems už gerą Atvelykio nuotaiką, už padovanotas nuostabiai šiltas emocijas. Ministras teigė, kad „gera muzika yra gerų emocijų šaltinis. O tai reiškia, kad ir geros psichikos sveikatos garantas. Kad būtumėm mažiau surūgę ir depresiški. Lietuviai visuomet mokėjo muzikuoti ir iš muzikos semtis jėgų. Turim nuostabius kolektyvus, energingas polkas ir širdį griebiančius romansus. Buvo gera pabūti kartu su panemuniškiais ir pasikrauti gerų emocijų „. Prof. Aurelijus Veryga buvo renginio globėju.

Dalyvavimas akcijoje „Darom 2017”

„Darom 2017”

2017 m. balandžio 22 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo akcijoje „Darom 2017”. Ministras A. Veryga tvarkyti ir švarinti padėjo savo rinkiminės  apygardos – Panemunės V forto prieigas.  Akcijos pabaigoje panemuniškiai kartu su ministru galėjo džiaugtis sutvarkyta, švaria, išpuoselėta gamta.

 

 

 

Susitikimas su Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba

Susitikimas su LPOAT

2017 m. balandžio 3 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo susitikime su Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininke Vida Augustiniene ir šiai asociacijai priklausančiais nariais. Susitikimo metu buvo aptarti ne tik ne tik jų keliami klausimai ir problemos, bet ir itin svarbi sritis – vaistų kainų mažinimas bei tuo tikslu Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuoti projektai – teisės aktų pakeitimai.

Prie šios iniciatyvos ministras A. Veryga pakvietė prisijungti ir pacientų organizacijas, kurios tai labai sėkmingai gali daryti skleisdamos pacientams objektyvią informaciją apie tai, kad gydo vaisto veiklioji medžiaga, o ne pakuotė, gamintojo pavadinimas ar spalvos ir būtent todėl svarbu rinktis pigiausią tos pačios rūšies vaistą, kurių veiklioji medžiaga yra tokia pati.

Taip pat šio susitikimo metu buvo aptarti ir kiti pacientams aktualūs klausimai, pavyzdžiui, naujų vaistų kompensavimo galimybės, onkologinių ligų, nutukimo ir celiakijos gydymas bei kitos aktualijos.

Dalyvavimas antrajame ministrų susitikime

Dalyvavimas “Global Ministerial Summit 2017”

2017 m. kovo 28-30 dienomis LR sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dalyvavo antrajame ministrų susitikime Bonoje pacientų saugos klausimais. A. Veryga teigė, kad susitikimą „“Global Ministerial Summit 2017” tikrai galima vadinti dar vienu labai rimtu žingsniu į priekį siekiant aukštesnių pacientų saugumo standartų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Per dvi dienas teko išgirsti itin skaudžiu liudijimų, kuomet dėl netinkamai sudėliotų procesų ligoninėse ir žmogiškų klaidų buvo atsisveikinta su ne viena gyvybe. Istorijos apie ne tuos suleistus medikamentus ar dėl rašysenos netinkamai paskirtas vaistų dozes aktualios ne tik Lietuvai. Klaidos ir saugumo standartų nebuvimas kainuoja žmonių gyvybes ir neša didžiulius finansinius nuostolius pačiai sveikatos priežiūros sistemoje. Su Vokietijos federaliniu sveikatos ministru sutarėme, kad iš Vokietijos galėsime pasimokyti efektyvesnio slaugos, medikamentų ir kitų medicinos priemonių pirkimo ligoninėse, nes būtent šioje šalyje veikia vadinamosios pirkimų grupės, į kurias susijungusios gydymo įstaigos minėtas priemones perka pigiau ir efektyviau.
Mūsų šalyje, kaip ir daugelyje kitų vis dar gaji vadinamoji kaltinimo ir gėdinimo (“shaming and blaming”) kultūra, kuomet už klaidą yra baudžiama, nors klaidos yra neišvengiamos ir iš jų turi būti mokomasi. Aviacijoje proveržis buvo pasiektas apie 1970 metus, kuomet buvo atsisakyta persekioti ir bausti netyčinę klaidą padariusius pilotus ir iš kiekvienos klaidos pradėta mokytis. To labai reikia ir sveikatos sistemai. Su tuo susijusi ir kita mūsų planuojam priemonė “žalos be kaltės” atlyginimo mechanizmas”.

Susitikimas su Lietuvos medicinos studentų asociacijos atstovais

Susitikimas su LiMSA atstovais

2017 m. kovo 27 dieną sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo susitikime su Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) nariais. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie medikus, jų darbą, ruošimą, atlyginimus, žmogiškųjų išteklių planavimą mūsų šalies medicinoje. Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga džiaugėsi, kad būsimoji medikų karta turi labai aiškią ir tvirtą savo nuomonę ir yra pasiryžę įnešti naujovių į sveikatos sistemą.

 

Dalyvavimas neformaliame ES sveikatos apsaugos ministrų susitikime

Neformalus ES ministrų susitikimas

2017 m. kovo 20 dieną prof.  Aurelijus Veryga dalyvavo neformaliame ES sveikatos apsaugos ministrų susitikime. Jį surengė ES Tarybai einamuoju metu pirmininkaujanti Malta. Ministras A. Veryga taip pat dalyvavo Valetoje vyksiančioje konferencijoje „Vaistų retoms ligoms gydyti kūrimas ir prieinamumas“.

Neformaliame ES sveikatos ministrų susitikime buvo dalijamasi šalių patirtimi ir keičiamasi nuomonėmis dėl vaikų nutukimo, kovos prieš  ŽIV/AIDS pastangų intensyvinimo. ES sveikatos apsaugos ministrų susitikimo darbotvarkėje taip pat aktualūs inovatyvių technologijų taikymo retų ligų gydymui ir specializuotų paslaugų prieinamumo didinimo klausimai.

Pasak Lietuvos sveikatos apsaugos ministro A. Verygos, siekiant ES valstybių, tarp jų Lietuvos, piliečiams teikti aukštos specializacijos sveikatos paslaugas, reikia išspręsti specifinius su sveikatos specialistų parengimu, protų nutekėjimu  susijusius iššūkius. Ypač tai svarbu susiduriant su retomis ligomis.

Dalyvavimas konferencijoje „Gyvensenos medicina – raktas į lėtinių neinfekcinių ligų valdymą”

Dalyvavimas tarptautinėje konferencijoje

2017 m. kovo 18 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Gyvensenos medicina – raktas į lėtinių neinfekcinių ligų valdymą”. Pagrindinis konferencijos tikslas – sukviesti iškiliausius pasaulio ir Europos gyvensenos medicinos srities mokslininkus bendrai mokslinei diskusijai bei aptarti gyvensenos medicinos studijų, mokslo ir praktikos plėtros galimybes Lietuvoje.

Konferencijos metu buvo diskutuojami įvairūs klausimai, pavyzdžiui, ar sveikai gyvena visuomenė, ar kas nors mokino, kaip reikia rūpintis savimi, ar apskritai to reikia mokyti.

Konferencijos dalyviai sužinojo apie įvairiose šalyse atliktus tyrimus, susijusius su sveika gyvensena, gyvensenos medicina. Be to, mokslininkai bei gydytojai praktikai, šios srities ekspertai, pasidalino savo žiniomis, patirtimi bei naujausiomis šios srities metodikomis. Konferencijoje dalyvavo svečiai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš JAV, Vokietijos, Belgijos.

Dalyvavimas Europos referencinių tinklų konferencijoje

Dalyvavimas tarptautinėje konferencijoje

2017 m. kovo 9 dieną vykstančioje tarptautinėje konferencijoje, kurioje pristatomi retų ligų tinklai Europoje, dalyvavo LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga. Ministras džiaugėsi, kad  Lietuvos Santariškių klinikos dalyvauja Europos retų ligų tinkluose net aštuoniose srityse: įgimtų vystymosi ydų ir intelektinės negalios, paveldimų medžiagų apykaitos ligų, retų kraujo, nervų, inkstų, vaikų onkologinių ligų bei vaikų transplantacijos, o Kauno klinikos keturiose srityse: retų suaugusiųjų onkologinių, akių, odos ir endokrininių ligų.

Ministras A. Veryga teigė, kad „šios Lietuvos gydymo įstaigos, kaip Europos referencijos tinklų dalyvės, atitinkamose srityse buvo patvirtintos jau pirmajame Europos referencijos tinklų steigimo etape. Tai rodo, kad Europos šalys vertina ir pripažįsta aukštą mūsų medikų kvalifikaciją, visos medicinos lygį. ES šalių bendradarbiavimas, žinių sutelkimas ir ekspertų tinklų kūrimas dar padidina mokslinę patirtį. Europos politika, kuria siekiama pagilinti sveikatos priežiūros specialistų supratimą apie ligų etimologiją bei skatinti medicinos naujoves, kuriant naujus gydymo būdus, neabejotinai pagerins visos Europos pacientų gyvenimo kokybę“.

Susitikimas su vaistinių tinklų atstovais

Susitikimas su Lietuvos vaistinių atstovais.

2017 m. kovo 7 dieną LR sveikatos apsaugos ministras susitiko su Lietuvos vaistinių asociacijos vadove Kristina Nemaniute-Gage, vaistinių tinklų „Eurovaistinė”, „Camelia”, „Benu Lietuva”, „Gintarė vaistinė” vadovais. Susitikimo metu buvo aptarti planai dėl vaistų kainų mažinimo, taip pat buvo spręsta, kaip efektyviai plėsti farmacinės rūpybos sritį vaistinėms, kad farmacijos specialistai galėtų teikti daugiau paslaugų, palengvindami darbą medikams.

Po susitikimo ministras A. Veryga džiaugėsi, kad įvyko labai produktyvus ir prasmingas susitikimas, kuriame dalyvavo ir Premjero patarėjas Paulius Gradeckas.

Susitikimas su Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija

Susitikimas su POLA atstovais

2017 m. kovo 7 dieną LR sveikatos apsaugos ministras susitiko su Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) atstovais. Susitikimo metu ministras A. Veryga pabrėžė, kad yra būtina dabar galiojančios paliatyvios pagalbos sistemos peržiūra ir nauji pažangūs sprendimai, nes kol kas pažangūs metodai nėra pasiekę minėtos sistemos ir galioja prieš dešimtmetį nustatyta tvarka.

Susitikimo metu aptarta ir tai, kad visose savivaldybėse vis dar trūksta ambulatorinių paliatyviosios pagalbos paslaugų ir paslaugų teikimo pacientų namuose. Taip pat trūksta psichologinės ir psichoterapinės pagalbos sergantiems. Plačiau skaitykite čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/a-veryga-butina-paliatyvios-pagalbos-pertvarka

Apsilankymas Kauno miesto savivaldybėje

Apsilankymas Kauno m. savivaldybėje

2017 m. kovo 6 dieną LR sveikatos apsaugos ministras lankėsi Kauno miesto savivaldybėje, kur vyko susitikimas su meru Visvaldu Matijošaičiu, jo komanda ir LR Seimo nariais Aušra Papirtiene, Gediminu Vasiliausku. Pirmoje susitikimo dalyje buvo kalbama apie Panemunės ir Šančių rajonuose vyraujančias opias problemas, jų galimus sprendimo būdus, kompromisus.

Antroje susitikimo dalyje buvo diskutuojama apie sveikatos apsaugos reformų įdiegimo galimybes Kaune. Kaunas – sparčiai modernėjantis miestas, kuriame neapsieinama be pokyčių pirminės sveikatos priežiūros įstaigose. Susitikimo metu buvo plėtojama šių įstaigų centralizavimo galimybė. Taip pat buvo susitarta dėl greito susitikimo ir tolimesnio bendradarbiavimo šiais aktualiais klausimais.

Nuotraukų galeriją galite peržiūrėti čia: http://www.kaunas.lt/2017/03/galerijos/ministro-a-verygos-vizitas-pas-mera/

Neformalus susitikimas su sveikatos apsaugos ministrais

Neformalus ministrų susitikimas Varšuvoje

2017 m. kovo 1-2 dienomis LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo Varšuvoje vykstančiame Vyšegrado šalių ir Kroatijos, Lietuvos bei Slovėnijos neformaliame sveikatos apsaugos ministrų susitikime, kurio metu buvo pasirašytas memorandumas dėl bendrų derybų. Ministras A. Veryga paaiškino, kad susitikimo metu minėtos šalys kartu derėjosi dėl brangių patentinių vaistų mažesnių kainų su jų gamintojais. Ministras tikisi, kad pirmosios tokios daugiašalės derybos įvyks jau kitais metais!

 

 

Apsilankymas Vilniaus Santariškių klinikose

Apsilankymas klinikose

2017 m. kovo 1 dieną Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis su komanda, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bei Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas. Vizito metu buvo pristatyti Santariškių klinikose įdiegti modernūs IT sprendimai, kurie leidžia, pavyzdžiui, inovatyviai mokyti medicinos studentus – patogiai sėdėdami auditorijoje jie gali stebėti aukščiausio lygio profesionalų darbą operacinėse. Vėliau medžiagą peržiūrėti, aptarti, analizuoti su kolegomis ir dėstytojais. Tokie IT sprendimai atveria neišsemiamas galimybes tiek tobulėjimui, tiek mokslui ir pažangai.

Susitikimo metu A. Veryga nuoširdžiai džiaugėsi tokia medicinos pažanga.

Plačiau skaitykite čia: http://www.santa.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=2505:santariki-klinikose-seimo-bei-vyriausybs-nariai-diskutavo-apie-universiteto-medicinos-ateit&catid=35:naujienos&Itemid=373

Apsilankymas Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise

Apsilankymas hospise

2017 m. kovo 1 dieną LR sveikatos apsaugos ministras profesorius Aurelijus Veryga lankėsi Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise, kur žmonėms teikiama pagalba ištisą parą – specializuota medicinos, psichologinė, pedagoginė, dvasinė ir socialinė globa, visokeriopa parama paskutiniu ligonio gyvenimo laikotarpiu. Ministras A. Veryga teigė, kad tai išties puikus pavyzdys, kaip galima gražiai tvarkytis įstaigoje, kur teikiamos paslaugos pacientams.

 

 

 

Susitikimas su asociacija „Lietuvos maisto pramonė”

Susitikimas su Lietuvos maisto pramonės atstovais

2017 m. vasario 28 dieną LR sveikatos apsaugos ministras profesorius Aurelijus Veryga susitiko su Lietuvos maisto pramonės atstovais. Susitikimo metu buvo aptarti gyventojų mitybos gerinimo klausimai, sveikatai nepalankių produktų ribojimo patirtis ES šalyse ir tolesni bendri veiksmai, siekiant bendro tikslo – geresnės Lietuvos gyventojų sveikatos.
Taip pat buvo kalbėta apie konkrečias priemones, kaip būtų galima mažinti cukraus, druskos ir transriebalų kiekius maisto produktuose.

Susitikimo metu ministras A. Veryga pakvietė pasirašyti susitarimą, kuriame maisto pramonės atstovai įsipareigotų geranoriškai mažinti druskos kiekį savo gaminamoje produkcijoje. Minėtą susitarimą su gamintojais žadama pasirašyti po mėnesio.

Pokalbis laidoje „Laikykites ten su Andriumi Tapinu”

Pokalbis laidoje

2017 m. vasario 26 dieną LR sveikatos apsaugos ministras profesorius Aurelijus Veryga dalyvavo laidoje „Laikykitės ten su Andriumi Tapinu”. Laidos metu buvo šmaikščiai ir linksmai kalbama  apie ministro A. Verygos sveiką gyvenseną, pasiekimus, praeities įvykius, „pravardes”, dabartinius pomėgius bei šiandienines aktualijas, vyraujančias ministro kasdienybėje.

Įrašą galite peržiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=rU3KHaOHsc4&t=941s

 

Pokalbis laidoje „Yra kaip yra”

Pokalbis LNK laidoje

2017 m. vasario 24 dieną LR sveikatos apsaugos ministras profesorius Aurelijus Veryga dalyvavo „Yra kaip yra” laidos filmavime, kur su laidos vedėja Asta Stašaityte – Masalskiene ir kitais laidos dalyviais diskutavo apie vaistų kainų mažinimo Lietuvoje bei kovos su alkoholio vartojimo ypatumus bei apie šių tematikų vystymo svarbą.

 

 

 

Priklausomybės ligų centrų pertvarkos pristatymas

Priklausomybės ligų centrų pertvarka

2017 m. vasario 20 dieną LR sveikatos apsaugos ministerija pristatė pradedamą priklausomybės ligų centrų pertvarką, kurios tikslas – plėsti įvairiomis priklausomybės ligomis sergantiems žmonėms reikalingas paslaugas, efektyviai koordinuoti jų vadybą bei atsisakyti perteklinių paslaugų, kurios teikiamos šiuo metu kai kuriuose iš centrų.

Ministras A. Veryga tikisi, kad sujungus priklausomybės ligų centrus bus sukurta veiksminga vadovavimo sistema, įvertinti centrų materialiniai ir žmogiškieji ištekliai, paslaugų teikimo trūkumai ir potencialas, didės paslaugų prieinamumas ir gydymo kokybė.

Plačiau skaitykite čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/ministras-a-veryga-pradedama-priklausomybes-ligu-centru-pertvarka-uztikrins-kokybiskas-paslaugas-pacientams

Grūdinimosi šventė „Palangos ruoniai 2017”

Žiemos maudynės

2017 m. vasario 18 dieną Palangoje vyko tradicinės Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamos garsiosios žiemos maudynės „Palangos ruoniai -2017“ . Šventėje dalyvavo ir į šaltas Baltijos jūros bangas šoko sveikuolių renginyje dalyvavęs 40 metų LR sveikatos apsaugos ministras profesorius Aurelijus Veryga, propaguojantis sveikos gyvensenos būdą. Renginio metu profesorių lydėjo susižavėjimo šūksniai. Ministras A. Veryga niurktelėjo į ledinį vandenį kartu su beveik 200 žmonių, suvažiavusių iš visos Lietuvos. Maudynes stebėjo daugybė žmonių, susirinkusių ant Palangos jūros tilto ir paplūdimyje.

Duodamas interviu sveikatos apsaugos ministras teigė, kad tai yra jau penktos jo maudynės. Profesorius skatino visus sudalyvauti tolesnėse žiemos maudynėse, bet prieš tai būtina treniruotis grūdintis rytais po šaltu dušu.

 

Susitikimas su Pacientų forumo ir Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos atstovais

Susitikimas sveikatos apsaugos ministerijoje

2017 m. vasario 15 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga, susitikęs su Pacientų forumo atstovais ir Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba, pabrėžė, kad pacientų interesus atstovaujančios organizacijos yra svarbūs ministerijos partneriai.

Pasak ministro A. Verygos, ministerijos ir pacientų organizacijų bendradarbiavimo tikslas – dirbti kartu ne tik atstovaujant pacientų interesams, tačiau ir padedant valstybės institucijoms suprasti pacientų problemas, išgirsti jų patirtis, lūkesčius ir patarimus.

Susitikimo metu buvo aptartos įvairios aktualios problemos, pavyzdžiui, nepakankamas sveikatos paslaugų prieinamumas, neadekvatūs medikų atlyginimai, lėšų trūkumas ir pan. Ministro A. Verygos manymu, tokie susitikimai turėtų būti reguliarūs, todėl buvo numatyta preliminari kito susitikimo data balandžio mėnesį.

Susitikimas su valstybės kontrolieriumi

Susitikimas su Arūnu Dulkiu

2017 m. vasario 15 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga susitiko su valstybės kontrolieriumi Arūnu Dulkiu. Susitikimo metu buvo aptartos realios galimybės institucijoms bendradarbiauti. Profesorius teigia, jog svarbu tai, kad atliktų auditų sveikatos priežiūros srityje rekomendacijomis galima sėkmingai pasinaudoti priimant sprendimus, bei tikisi, kad bendras institucijų darbas padės skaidrinti sveikatos sistemą, kuri, deja, įvardijama kaip viena iš korumpuočiausių sričių. Skaidrumas, efektyvumas ir racionalus lėšų ir išteklių naudojimas – vienas iš sveikatos apsaugos ministerijos prioritetų.

Susitikime pabrėžta ir būtinybė turėti tinkamą planavimo ir vertinimo sistemą narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės bei vartojimo prevencijos srityje, aptarti mokinių maitinimo kokybės gerinimo užtikrinimo ir kiti aktualūs klausimai.

Pokalbis Info TV studijoje

Info TV laida

2017 m. vasario 13 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo diskusijoje  INFO TV studijoje su Viktoru Jakovlevu. Pokalbio metu buvo aptariami planai mažinti vaistų kainas bei kitos šių dienų aktualijos.

 

 

 

Spaudos konferencija dėl vaikų, augančių alkoholikų šeimose

Spaudos konferencija

2017 m. vasario 13 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo spaudos konferencijoje, skirtoje atkreipti dėmesį į kitą svarbią problemą Lietuvos visuomenėje – vaikus, augančius alkoholį vartojančių žmonių šeimose. Profesorius teigė, jog liūdina tai, kad šie vaikai praranda per anksti vaikystę, yra privesti greičiau suaugti, išmokti pasirūpinti savimi ir suaugusiais šeimos nariais, patiria nepriteklių, dažnai smurtą, kitas negandas, o neretai paseka ir tėvų pėdomis. Ministras skatina visus susitelkti ir padėti tokiems vaikams savo palaikymu, padrąsinimu, ypač nebijoti kreiptis pagalbos.

 

Spaudos konferencija dėl vaistų kainų mažinimo

Spaudos konferencija

2017 m. vasario 6 dieną vyko spaudos konferencija, kurios metu LR sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir viceministrė Kristina Garuolienė pristatė artimiausius žingsnius vaistų kainų mažinimo kryptimi.

Siekiant mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas, bus supaprastintos kompensuojamųjų vaistų kainų tvirtinimo procedūros, keičiami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSD) tarybos sudarymo principai ir numatoma leisti tiekti registruotus vaistinius preparatus į gydymo įstaigas užsienio kalba paženklintomis pakuotėmis.

Ministro A. Verygos teigimu, vaistų kainų mažinimas yra sudėtingas, bet labai svarbus sprendimas sveikatos sistemai ir kiekvienam pacientui. SAM vadovybė nusprendė visuomenei atverti kuo daugiau duomenų, susijusių su kompensuojamaisiais vaistais. Nors nemažai informacijos buvo skelbiama ir iki šiol, tačiau  ji nuo šiol bus viešinama aktyviau ir plačiau.

Susitikimas su alkoholio verslo atstovais

Susitikimas su alkoholio verslo atstovais

2017 m. sausio 24 dieną LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga, susitikęs su alkoholio verslo atstovais, sutarė sudaryti darbo grupę. Joje bus tariamasi bei diskutuojama apie tai, kaip turėtų atrodyti specializuotos alkoholio parduotuvės, kaip turėtų būti reglamentuota alkoholio pramonės veikla. „Norime eiti į dialogą ir ieškoti visiems priimtinų sprendimų, mažinant alkoholio vartojimą mūsų šalyje. Susitikime išsakyta vertingų minčių, pasiūlymų, kas labai džiugina. Artimiausiu metu planuojame vėl kalbėtis“, – teigė ministras. Pagrindinis dėmesys pirmame susitikime su alkoholio sektoriaus atstovais buvo skirtas aptarti planams šalyje steigti specializuotas alkoholinių gėrimų parduotuves, sumažinti amžiaus cenzą į 20 metų, uždrausti alkoholio reklamą, neįleisti asmenų iki 20 metų į alkoholinių gėrimų parduotuves.

 

 Dalyvavimas EBPO Sveikatos politikos forume

EBPO sveikatos forumas Prancūzijoje

2017 m. sausio 16–17 dienomis LR sveikatos apsaugos ministras, prof. Aurelijus Veryga ir jo vadovaujama delegacija dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos – EBPO politikos forume ir sveikatos ministrų susitikime Paryžiuje (Prancūzija).

Forumo „Ateities sveikata – dėmesys žmonėms“ dalyviai aptarė, kokie ateities tikslai keliami į žmones orientuotai sveikatos priežiūrai, kaip rūpintis didėjančiu skaičiumi žmonių, susiduriančiu su sunkiomis lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, kaip matuoti sveikatos paslaugų kokybę ir jų poveikį žmonių gyvenimo kokybei ir kt.

Antrą dieną vykusiame sveikatos apsaugos ministrų susitikime buvo keičiamasi idėjomis, ambicijomis bei iššūkiais naujos kartos sveikatos reformų klausimais. Ministrai sprendė, kaip sukontroliuoti ir įveikti neefektyvias sveikatos apsaugos sistemos išlaidas, kaip modernizuoti sveikatos priežiūros specialistų vaidmenį, kitus klausimus.

Plačiau skaitykite čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/a-veryga-sveikatos-apsaugos-aktualijas-aptare-su-35-valstybiu-sveikatos-apsaugos-ministrais

Dalyvavimas  „Švarių rankų šokis‘ 16“ apdovanojimuose

„Švarių rankų šokis‘ 16“ apdovanojimai

2017 m. sausio 10 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko iškilmingi iniciatyvos „Švarių rankų šokis‘ 16“ apdovanojimai. Iniciatyvos nugalėtojus – per šimtą vaikų ir jų auklėtojų bei tėvų sveikino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su LR sveikatos apsaugos ministerija bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija.

Penktus metus iš eilės prie iniciatyvos prisijungė darželinukai, pradinių klasių moksleiviai ir jų šeimos iš visos Lietuvos. Konkurse dalyvavo 195 ugdymo įstaigų atstovai. Konkurso dalyviams reikėjo sukurti originalų šokį, jį nufilmuoti ir, įkėlus į interneto svetainę youtube.com, atsiųsti nuorodą organizatoriams. Per penkerius metus ši iniciatyva subūrė per 25 tūkst. vaikų, kuriuos suvienijo bendras tikslas – mažieji mokėsi taisyklingai plauti rankas bei susipažino su teisingo kosėjimo etiketo judesiais.

Sveikindamas konkurso nugalėtojus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasidžiaugė, kad jie rūpinasi savo sveikata – taisyklingų higienos įgūdžių mokosi nuo pat mažų dienų.

Apsilankymas Vilniaus Santariškių klinikose ir  Kauno klinikose

Susitikimas dėl elektroninių paslaugų plėtros

2017 m. sausio 6 dieną sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kartu su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu lankėsi Vilniaus Universiteto ligoninės Santariškių klinikose ir Lietuvos Sveikatos Mokslo Universiteto ligoninėje Kauno
klinikose. Valdžios atstovai domėjosi elektroninių paslaugų plėtra. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad el. paslaugos – Lietuvos ateitis, todėl jos turi būti diegiamos ir tobulinamos DABAR, o ne po dešimties metų.

A. Veryga teigia, kad Lietuvos Vyriausybės tikslas – užtikrinti, kad visu pajėgumu pradėsianti veikti e-sveikata padėtų realiai trumpinti eiles gydymo įstaigose, o pačią sveikatos sistemą padarytų skaidresne.

Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad siekiant pažangos teks resursus paskirstyti taip, kad pirminę priežiūrą Lietuvos žmonės gautų laiku ir vietoje – kur jie begyventų. Tačiau tik racionaliai paskirsčius lėšas įmanoma Lietuvos pacientus be „šimtmečių” laukimo nukreipti į pasaulinio lygio profesionalų rankas. O jų Lietuvoje tikrai turime! Vyriausybės užduotis – sutvarkyti sveikatos priežiūros sistemą taip, kad medicinos talentai nebūtų priversti ieškoti išgyvenimo užsieniuose, bet dirbtų Lietuvos žmonių labui.

Susitikimas su Lietuvos sergančiųjų genetinėmis nervų-raumenų ligomis asociacijos „Sraunija” nariais

Susitikimas su asociacijos „Sraunija” nariais

2017 m. sausio 5 dieną LR sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga susitiko su Lietuvos sergančiųjų genetinėmis nervų-raumenų ligomis asociacijos „Sraunija” nariais. Sveikatos apsaugos ministras kartu su  Informacijos ir komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus darbuotojais pravedė asociacijos nariams ekskursiją Seime. Ekskursijos metu lankytojai buvo supažindinti su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra, institucijos struktūra ir piliečių galimybėmis dalyvauti teisės aktų leidyboje.

Ekskursijos metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atsakinėjo į lankytojams aktualius klausimus. Po ekskursijos, Lietuvos sergančiųjų genetinėmis nervų-raumenų ligomis asociacijos „Sraunija” vadovė teigė, kad apsilankymas Seime sukėlė džiaugsmą tiek dideliems, tiek mažiems, o Sveikatos apsaugos ministras, su kuriuo ir toliau bus palaikomas ryšys, paliko puikų įspūdį.

Naujų GMP automobilių perdavimas šalies gydymo įstaigoms

GPM automobilių perdavimas

2017 m. sausio 5 dieną LR sveikatos apsaugos ministerija (SAM) perdavė gydymo įstaigoms 24 A tipo GMP automobilius. Jie skirti pacientams transportuoti iš mažesnių gydymo įstaigų į apskričių centrus ar į universitetines ligonines. Automobiliai įsigyti Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos priemonėmis skelbto atviro konkurso būdu. Šie automobiliai, kuriais bus teikiamos aukščiausios kokybės paslaugos Lietuvos pacientams, iškeliauja į 24 miestus įvairiuose šalies regionuose.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, atnaujinus GMP automobilių parką pavyks išspręsti įvairius klausimus. Visų pirma, šis projektas prisidės prie Sveikatos netolygumų mažinimo Lietuvoje 2014–2023 metų veiksmų plano. GMP automobiliai įsigyti įgyvendinant ES investicijų projektą „Greitosios medicinos pagalbos ir pacientų transportavimo paslaugų prieinamumo pagerinimas sveikatos netolygumais pasižyminčiuose Lietuvos rajonuose“. Be minėtų 24 A tipo GMP automobilių, pagal šį projektą įsigyti 37 naujausi B tipo automobiliai taip pat artimiausiu metu išvažiuos į įvairiausias greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančias gydymo įstaigas: pirminius sveikatos priežiūros centrus, greitosios medicinos pagalbos centrus ir pan. Bendra projekto vertė – 5 937 212 Eurų, šiems automobiliams įsigyti išleista 4,4 mln. Eurų.

Susitikimas su Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos (NŠTA) atstovais

Susitikimas su visuomenininkais

2017 m. sausio 5 dieną  ministras Aurelijus Veryga su Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos (NŠTA) atstovais aptarė Lietuvos šeimoms sveikatos srityje aktualius klausimus, kurie svarbūs jas atstovaujančioms bei su jomis dirbančioms organizacijoms. Daug dėmesio skirta sveikatos apsaugos sistemos pertvarkoms, siekiant, kad paslaugos taptų kuo prieinamesnės ir patogesnės šeimoms, įskaitant sergančių šeimos narių lankymą namuose, slaugą, prevencinių paslaugų gausinimą. Aptartos ir priklausomybių mažinimo galimybės, darželių higienos normų pagrįstumas, tėvų teisės ugdyti vaikus pagal įsitikinimus užtikrinimas, pagalbos gimdantiems ne ligoninėje įteisinimo perspektyvos.

Taip pat aptarta kokių kitų aktyvių veiksmų reikėtų imtis sprendžiant šeimoms aktualius klausimus, kad būtinas aktyvus ir pozityvus ministerijų bendradarbiavimas, kitų koordinacinių mechanizmų sukūrimas ir jų veikimo užtikrinimas.

Susitikime dalyvavo NŠTA pirmininkas Tomas Šalkauskas, NŠTA Tarybos narys Algimantas Ramonas ir ekspertė doc. dr. Ramunė Jurkuvienė.

Susitikimas su Vilniaus miesto meru

Susitikimas su Remigijumi Šimašiumi

2017 m. sausio 3 dieną sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi aptarė galimybes peržiūrėti prekybos alkoholiu sostinės senamiestyje ir kitose reprezentacinėse miesto vietose reglamentavimą ir stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.     

Ministro A. Verygos manymu, nėra gerai, kad prie valstybės institucijų ir ugdymo įstaigų, įsikūrusių senamiestyje, yra labai daug vietų, kuriose prekiaujama alkoholiu.

Ministro manymu, šis klausimas aktualus ne tik Sveikatos apsaugos ministerijai, bet ir kitoms miesto centre įsikūrusioms institucijoms – šalia kitų ministerijų, Vyriausybės, Seimo, vaikų ir jaunimo ugdymo įstaigų, t.y. darželių bei mokyklų, taip pat neturėtų būti prekiaujama alkoholiu. Todėl, ministro manymu, svarstytini prekybos alkoholiu reprezentacinėse miesto vietose reglamentavimo klausimai.

Susitikimas su Japonijos ambasadoriumi

Susitikimas su Toyoei Shigeeda

2016 m. gruodžio 28 dieną sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga susitiko su J. E. Japonijos  ambasadoriumi Lietuvoje Toyoei Shigeeda. Susitikimo metu ministras A. Veryga akcentavo, kad Lietuva visada yra atvira įvairiapusiam specialistų bendradarbiavimui – ypatingai  visuomenės senėjimo ir mokslinių tyrimų srityse.

Ministro A. Verygos teigimu, tiek Lietuva, tiek Japonija susiduria su demografine  senėjimo problema, tad abiejų šalių specialistai yra suinteresuoti keistis gerąja praktika.

„Mūsų šalys turi bendrą tikslą – siekti, kad gyventojai kuo ilgiau būtų sveikais, saugotų bei tausotų savo sveikatą, rinktųsi aktyvų gyvenimo būdą“, – sako A. Veryga.

Ministras A. Veryga su ambasadoriumi taip pat aptarė E. sveikatos sistemos, mobiliųjų sveikatos technologijų, visuomenės, psichikos sveikatos, alkoholio ir tabako klausimus.

Susitikimas su Izraelio ambasadoriumi

Susitikimas su Amiru Maimonu

2016 m. gruodžio 27 dieną LR sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga susitiko su J. E. Izraelio valstybės ambasadoriumi Lietuvoje Amiru Maimonu. Susitikimo metu buvo aptarti tolimesni šalių bendradarbiavimo, keitimosi gerąja patirtimi ir specialistais, ekstremaliųjų sveikatai situacijų valdymo klausimai. Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, Izraelio ir Lietuvos bendradarbiavimo ryšiai yra ir išlieka stiprūs. Dėkodamas Izraelio ambasadoriui už ypatingą skiriamą dėmesį sveikatos apsaugai, A. Veryga išreikė viltį, kad šalys ir toliau sėkmingai bendradarbiaus, didinant bendradarbiavimą psichikos sveikatos, e. sveikatos sistemų, alkoholio prieinamumo mažinimo bei prevencijos srityse

Laida „Labas rytas”

LRT laida

2016 m. gruodžio 23 d., 7.10 val., sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dalyvavo LRT laidoje Labas Rytas. Su laidos vedančiąja Egle Daugėlaite-Kryževičiene jis kalbėjosi apie būsimus darbus, planuojamas reformas sveikatos apsaugos srityje, apie tai, kaip bus mažinamas alkoholio ir tabako vartojimas bei kitas aktualijas.

Įrašą galite peržiūrėti čia: https://goo.gl/5HCYj

 

 

Susitikimas su Prezidente

Vyriausybės susitikimas su LR Prezidente

2016 m. gruodžio 21 dieną j. e. Lietuvos Respublikos Prezidentė su veiklą pradėjusia 17-ąja Vyriausybe aptarė svarbiausius darbus. Nutarta, kad naujosios Vyriausybės laukia šie pagrindiniai uždaviniai:

  • Mažinti socialinę atskirtį, kuri didina rizikas nacionaliniam saugumui.
  • Užtikrinti atvirą ir skaidrų viešąjį administravimą.
  • Užbaigti globos įstaigų reformą.
  • Užtikrinti kokybišką švietimą visuose lygiuose.
  • Nuosekliai didinti Lietuvos saugumą – gynybos pajėgumus bei gebėjimą atgrasyti ir apsiginti.

Susitikimo metu buvo pabrėžta Vyriausybės, Seimo ir Prezidento bendradarbiavimo įgyvendinant darbus svarba.

Plačiau skaitykite čia: https://www.lrp.lt/lt/spaudos-centras/pranesimai-spaudai/prezidentes-pasisakymas-po-susitikimo-su-vyriausybe/26806/?

Neatlyginama kraujo donorystė

Kraujo donorystė

2016 m. gruodžio 19 dieną atsinaujinusiame Nacionalinio kraujo centro padalinyje LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga neatlygintinai davė kraujo. Profesorius teigė, kad džiaugiasi, jog mūsų šalyje neatlygintina kraujo donorystė jau siekia net 88 proc. Tai didelis pasiekimas. Ir prie tokio žmonių sąmoningumo ugdymo prisideda Nacionalinio kraujo centro komanda, kuri tai daro patraukliai, jaukiai, ir žmonės, žinoma, jaučia ne ligoninėms būdingą, ne formalią atmosferą – tai labai skatina, motyvuoja. Aurelijus Veryga palinkėjo daugiau tokių padalinių ir kad išnyktų kita donorystės forma, kad kraujo ir per atostogas, ir per šventes visų mūsų žmonių dėka būtų tiek, kad netrūktų.

Plačiau skaitykite čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/atsinaujinusiame-nacionalinio-kraujo-centro-padalinyje-4-kedes-donorams-erdvus-laukiamasis-poilsio-zona-jaukios-patalpos-medikams

Darbą pradėjo naujas sveikatos apsaugos ministras

Sveikatos apsaugos ministras

2016 m. gruodžio 14 dieną LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerijos kolektyvui pristatė naująjį sveikatos apsaugos ministrą prof. Aurelijų Verygą. Ministras Aurelijus Veryga sakė, kad sveikatos sistema jam yra gerai pažįstama, tačiau politika – naujas gyvenimo etapas. Taip pat profesorius teigė, jog tikisi, kad šypsena iš kolektyvo lūpų neišnyks, kad dirbs šalies ir jos piliečių labui produktyviai ir su geru nusiteikimu. Aurelijus Veryga atėjo tarnauti savo šaliai ir jos piliečiams. Nuostabus ir jaudinantis patyrimas.

Plačiau skaitykite čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/a-veryga-ateinu-ne-buti-valdininku-o-tarnauti-zmonems

Pokalbis 15min studijoje

Pokalbis 15 min.lt

2016 m. gruodžio 12 dieną profesorius, paskirtasis LR sveikatos apsaugos ministras prof.  Aurelijus Veryga svečiavosi 15 min studijoje, kur pasakojo apie Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisas, embrionų šaldymą, kontraceptines tabletes, specializuotas parduotuves, alkoholio žalą, alkoholizmo gydymą bei atsakinėjo į kitus skaitytojų užduodamus klausimus.

Įrašą galite peržiūrėti čia: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/pirmadieni-15min-studijoje-aurelijus-veryga-56-724888#_

 

Konferencija „Lietuvos alkoholio kontrolė – Pasaulio sveikatos organizacijos vertinimai: prarastos galimybės ir ateities iššūkiai“

Spaudos konferencija

2016 m. gruodžio 1 dieną Seime vyko Seimo nario A. Verygos spaudos konferencija „Lietuvos alkoholio kontrolė – Pasaulio sveikatos organizacijos vertinimai: prarastos galimybės ir ateities iššūkiai“. Spaudos konferencijoje dalyvavo Europos Komisijos narys, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą, Vytenis Povilas Andriukaitis, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) biuro Lietuvoje vadovė Inga Zurlytė. Po pasaulio sveikatos organizacijos išvadų apibendrinimo, A.Veryga atsakė į žurnalistų klausimus.

Įrašą galite peržiūrėti čia: http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=15259&p_k=1&p_a=media_object_viewer&guid=298E83F2-4974-45FD-A9F9-5CF705C323EE

Konferencija DELFI redakcijoje

DELFI konferencija

2016 m. gruodžio 1 dieną, kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus Aurelijus Veryga DELFI konferencijoje kalbėjo apie alkoholio akcizo suvienodinimą. Jo teigimu, turi būti vienodas akcizas tiek stipriems, tiek silpniems alkoholiniams gėrimams ir turi būti ištaisyta nelygybė.
Įrašą galite peržiūrėti čia: http://www.delfi.lt/sveikata/sveikatos-naujienos/a-veryga-turi-liudnu-ziniu-alaus-ir-vyno-megejams.d?id=73042738

 

 

Konferencija „Kaip kovoti su korupcija sveikatos sistemoje?”

konf

Konferencija

2016 m. lapkričio 25 dieną Seimo rūmų Konferencijų salėje Sveikatos reikalų komitetas kartu su Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) organizavo tarptautinę konferenciją „Kaip kovoti su korupcija sveikatos sistemoje?”. Konferencijoje dalyvavo ir kandidatas į Sveikatos apsaugos ministrus prof. dr. Aurelijus Veryga.

 

 

 

Laida „LRT forumas”

laidaa

Laida „LRT FORUMAS”

2016 m. lapkričio 24 dieną LRT TELEVIZIJOS laidoje „LRT forumas“ buvo diskutuojama apie planuojamus veiksmus siekiant sumažinti alkoholio vartojimą Lietuvoje.
Laidoje dalyvavo kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus Aurelijus Veryga, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas, Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Simonas Gentvilas, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė.

Įrašą galite peržiūrėti čia: http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/156596/lrt_forumas

Laida „Teisė žinoti”

laida

Laida „Teisė žinoti”

2016 m. lapkričio 18 dieną prof. dr. Aurelijus Veryga dalyvavo laidoje „Teisė žinoti”. Laidoje buvo kalbama apie hidrintus riebalus (teikiamos statistikos, žiūrimi kitų šalių pavyzdžiai ir pan.)

Lietuvoje mirčių nuo širdies smūgio daugiausia visoje ES (t. y., Maždaug trečdaliu daugiau už sąjungos vidurkį). Širdies ir kraujagyslių ligos yra 4-rių iš 10-ties mirčių priežastis. Didžiausia rizika susirgti kraujagyslių ligomis kelia hidrinti riebalai, todėl kai kurios šalys riboja tokių riebalų naudojimą maisto produktuose. Lietuva, deja, ne. Mokslininkų skaičiavimais, ribojant tokiu riebalų kiekį maiste, Lietuvoje būtų išgelbėjama apie 300-400 žmonių.

Įrašą galite peržiūrėti čia: http://www.lrt.lt/mediateka/irasai#/program/412/limit/20

Pasaulinė lyderystės konferencija

konferencija

Pasaulinė lyderystės konferencija

2016 m. lapkričio 18 – 19d. vyko Pasaulinė lyderystės konferencija, kurią galima įvardinti kaip neeilinį dviejų dienų renginį, kuriame video transliacijos pagalba savo patirtimi dalinasi pasaulinio garso pranešėjai. Konferencijos įrašai išverčiami į 59 pasaulio kalbas ir rodomi ant didelių ekranų; jiems akomponuoja „gyvi” pranešėjai, muzikos grupės ir diskusijos tarp dalyvių. Per šiuos metus konferencija aplankė 675+ miestus 125 šalyse. Aurelijus Veryga konferencijoje dalyvavo kaip dalyvis ir kaip garbės svečias, kuris pasakė trumpą ir įkvepiančią kalbą bei šiltai pasveikino susirinkusius į mokymus.

Seimo nario priesaika

aurrrrr

Priesaikos davimas

2016 m. lapkričio 14 dieną prof. dr. Aurelijus Veryga, Panemunės vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktas į LR Seimą, prisiekė tarnauti Tėvynei, demokratijai ir Lietuvos žmonių gerovei. Tepadeda jam Dievas!

 

 

 

 

 

 

 Pokalbis radijo laidoje

aur

Pokalbis radijo laidoje

2016 m. spalio 23 dieną Aurelijus Veryga kartu su Gitanu Nausėda kalbėjo apie valstybines alkoholio parduotuves ir vedė diskusiją apie tai, ar skandinavišką modelį galima perkelti į Lietuvą. Aurelijus Veryga dėkoja Aurimui Peredniui už kvietimą į laidą ir prof. Gitanui Nausėdai už dalykišką pokalbį. Profesorius juokavo, kad jei tokiu tonu vyktų ir politinės diskusijos, viskas būtų daug paprasčiau.
Įrašą galite peržiūrėti čia: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/tarp-valdzios-ir-zemes/koki-alkoholio-ir-vaistu-monopoli-zada-valstieciai?soundtrack=1

 

 

 Rinkimų naktis universitete

vdu

Rinkimų naktis VDU.

Įmetus biuletenį į balsadėžę rinkimai nesibaigia. Kas vyko iki spalio 9 d. ir kas vyks toliau? Į šiuos klausimus užsidarius balsadėžėms š.m spalio 9 dieną atsakė politologai Ingrida Unikaitė-Jakuntavičienė, Giedrius Česnakas, Liudas Mažylis ir Algis Krupavičius. Jie aptarė partijų rinkimines programas, jose ieškojo populistinių lozungų ir utopiškai nekvepiančių pažadų, bandė nuspėti rinkimų rezultatus ir Lietuvos ateitį po jų. Politologams replikavo ir savo patirtimis dalinosi į LR Seimo narių postus kandidatuojantys politikai Andrius Kupčinskas, Simonas Kairys, Vydas Gedvilas, Mindaugas Puidokas ir Aurelijus Veryga.

 

Konferencija: “SVEIKATOS SISTEMOS VYSTYMO PERSPEKTYVOS: partijų politinis susitarimas dėl esminių veiksmų”

sveikatos-sistemos-vistimo-perspektivos-9563-1

Sveikatos konferencija

2016 m. spalio 4 dieną Mykolo Romerio universitete vyko konferencija tema „Sveikatos sistemos vystymo perspektyvos partijų politinis susitarimas dėl esminių veiksmų”.

Konferencijos metu buvo nagrinėjami svarbūs su sveikata susiję klausimai. Konferenciją sudarė trys dalys:

1. Sveikatos ir sveikatos sistemos situacijos įvertinimas ir svarbiausios veiksmų kryptys;

2. Parlamentinių partijų sveikatos programų pristatymas;

3. Diskusija dėl politinio susitarimo.

Konferencijoje dalyvavęs profesorius Aurelijus Veryga pristatė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sveikatos programą. Pristatymą galite peržiūrėti čia: http://ssvp2016.mruni.eu/wp-content/uploads/2016/09/LVZS-sveikatos-programa.pdf

Paramos bėgimas „Pink run su Benu”

14462971_1033543853411448_2500832335116424940_n

Paramos bėgimas

2016 m. spalio 2 dieną vyko paramos bėgimas, skirtas krūties vėžių sergančių moterų reabilitaciniam gydymui.
Bėgimas „Pink run su Benu” – tai nesudėtinga ir smagi trasa, linksma sporto šventė, papuošta rožiniais perukais, barzdomis, balionais ir kaspinais. Čia tiek vyrai, tiek moterys gali išreikšti palaikymą ir meilę savo artimiausioms moterims: mamai, dukrai, seseriai, žmonai ar geriausiai draugei.

Šiame paramos bėgime dalyvavo ir Aurelijus Veryga kartu su savo sūnumi Tadu. Tėtis ir sūnus kartu įveikė penkių kilometrų trasą, šitaip parodydami savo pagarbą ir palaikymą sergančioms moterims.

Bėgimo metu surinkta 2890 Eurų paramos. Geri darbai įkvepia!

Pirmosios „Proenzi ArthroStop” masinio ėjimo varžybos Kaune

Masinio ėjimo varžybos

Masinio ėjimo varžybos

2016 m. rugsėjo 24 dieną vyko pirmosios „Proenzi ArthroStop” masinio ėjimo varžybos Kaune. Šia iniciatyva siekiama skatinti fizinį aktyvumą visuomenėje, pabrėžti jo naudą.

Ėjimas – pati natūraliausia ir viena naudingiausių fizinių veiklų, todėl į šias varžybas norėta įtraukti ir vyresnio amžiaus žmones.
Organizatorių vienas iš pagrindinių tikslų – paskatinti žmones per dieną judėti bent 15 minučių.

Šiose masinio ėjimo varžybose dalyvavo Aurelijus Veryga su visa šeima. Džiugu, kad drauge įveikė 15 000 žingsnių iššūkį!

Dalykiškas pokalbis apie fizinio aktyvumo aktualijas Lietuvoje

Pokalbis su Aurimu Mačiuku

Pokalbis su Aurimu Mačiuku

2016 m. rugsėjo 20 dieną įvyko susitikimas su sveikatingumo klubų asociacijos prezidentu Aurimu Mačiuku. Aurelijus Veryga su Audrium Daunoravičium dėkoja Aurimui Mačiukui už susitikimą ir dalykišką pokalbį apie fizinio aktyvumo aktualijas Lietuvoje.

Nutarta, kad turi sugrįžti senoji tvarka, kai įmonės, perkančios savo darbuotojams sporto klubų abonementus, nebūtų apkraunamos papildomais mokesčiais ir tas nedideles sumas galėtų dėti į sąnaudas. Ir čia tik pradžiai 🙂

 

 Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės Druskininkuose

gmp-zaidynes-72313388

GPM žaidynės

2016 m. rugsėjo 20 dieną vyko Lietuvos greitosios pagalbos žaidynės Druskininkuose. Lietuvos greitosios medicinos pagalbos tarnyba pasikeitė, perimdama Vakarų šalių patirtį: įdiegti vieningi skubios pagalbos algoritmai, dispečeriai pradeda dirbti pagal standartizuotus protokolus, išaugo nelaimės vietoje dirbančių medikų ir paramedikų profesionalumas. Atsižvelgdami į tai, organizatoriai kasmet sukuria vis išradingesnes užduotis. Jas atlikdamos komandos gali pademonstruoti nepriekaištingus darbo įgūdžius ir pasisemti noro tobulėti toliau.
Buvo imituojama didžiulė nelaimė. Jos metu nukentėjusiems asmenims pagalbą teikė visos varžybose dalyvaujančios komandos, Lietuvos kariuomenė ir specialiosios tarnybos.

Jautiesi saugus, kai matai kaip ruošiamasi saugoti ir gelbėti 🙂 – teigė žaidynėse dalyvavęs profesorius Aurelijus Veryga.

Žinau ką renku: Debatai Panemunėje

debatao

Debatai Panemunėje

2016 m. rugsėjo 15 dieną Kauno jėzuitų gimnazijos foje įvyko jau treti jaunimo iniciatyvos „Žinau, ką renku“ priešrinkiminiai debatai Kaune. Diskusijoje, moderuojamuose žurnalisto Skirmanto Malinausko, susitiko keturi Panemunės apygardos kandidatai (Aurelijus Veryga (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Rūta Zabelienė (Lietuvos centro partija), Jolanta Lipkevčienė (Lietuvos sąrašas) ir Tadas Langaitis (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai)). Nors tai tik mažiau nei pusė iš devynių vienmandatei apygardai priklausančių politikų, žiūrovai turėjo galimybę iš arčiau pažvelgti į atvykti galėjusius kandidatus. Išskirtinai demokratiškuose debatuose nepatenkintų neliko: savo klausimus užduoti šansą gavo kone kiekvienas renginio dalyvis.

 LiMSA ir LJG organizuota diskusija apie sveikatos sistemos valdyseną ir jos problemas
LiMSA ir LJG diskusija

Politikų debatai

Nuo 2018 m. įsigalioja LR Prezidentės parengtos Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisos, kuriomis siekiama sumažinti pacientų eiles ir didinti gydymo įstaigų skaidrumą. Įstatymas nustato maksimalius terminus, per kuriuos privalo būti suteiktos paslaugos: šeimos gydytojo konsultacija per 7 dienas, brangūs tyrimai per 30 dienų, o planinės operacijos per 60 dienų. Laiku nesuteiktos paslaugos bus laikomos nekokybiškomis, o už jas gydymo įstaigoms bus sumokėta reikšmingai mažiau.
Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA), Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA), LSMU bei VU MF studentų atstovybės sukvietė didžiąsias politines partijas į diskusiją, kurios metu ieškojo būdų optimizuoti dabartinę sveikatos sistemą. Geroji valdysena ir efektyvesnis turimų išteklių paskirstymas leistų pasiekti keliamus tikslus, nesukeliant sunkumų nei pacientams, nei gydytojams, tačiau konkrečių veiksmų būtina imtis jau dabar. Diskusijoje aptarta, kokie tie veiksmai ir ko žada imtis konkrečios partijos.

 Įrašą galite peržiūrėti čia:

http://www.delfi.lt/video/transliacijos/anonsai/politiku-debatu-geroji-valdysena-lietuvos-sveikatos-sistemoje-transliacija.d?id=72237938

 Susitikimas su LVŽS komandos nariais Biržų bei Kupiškio kultūros centre

kupiskis

Susitikimas Kupiškio ir Biržų kultūros centre

2016 m. rugsėjo 13 dieną vyko susitikimas su LVŽS komandos nariais Biržų bei Kupiškio kultūros centre. Dalyvavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, sveikatos mokslų daktaras, profesorius Aurelijus Veryga, ASU Agronomijos fakulteto dekanas Viktoras Pranckietis ir kiti.

LVŽS pirmininkas pasisakė, kad atmesdami Prezidentės Dalios Grybauskaitės veto ir atverdami kelią naujojo Darbo kodekso įsigaliojimui Seimo valdantieji spjovė į veidą didžiajai daliai Lietuvos visuomenės. Jo žodžiais, atmetant Prezidentės veto pademonstruotas absoliutus nihilizmas ir šiandienos situacijos darbo rinkoje nesuvokimas. „Visų pirma – darbo santykių liberalizavimas pagal patvirtintą ydingą modelį tik dar labiau paskatins emigraciją. Visų antra, tai neišspręs darbuotojų problemų, priešingai – jų tik pridarys ir įvarys žmones į kampą“ – piktinosi R. Karbauskis.

Susitikime kiekvienas kandidatas aptarinėjo savo srities problemas ir siūlė sprendimus.

Sveikatos forumo konferencija „Visuomenės sveikatos gerinimui būtinas glaudus visų sektorių bendradarbiavimas”

Sveikatos forumo konferencija

Sveikatos forumo konferencija

2016 m. rugsėjo 5 dieną vyko tarptautinė konferencija, skirta sveikatos politikai. Joje apie sveikatos sistemų ir investicijų į sveikatą įtaką šalies gerovės augimui diskutavo Lietuvos, Latvijos sveikatos politikai bei ekspertai iš Europos Sąjungos, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos.

Diskusijose didelis dėmesys skirtas konsoliduotai sveikatos, kaip investicijų sektoriaus, politikai. Atsižvelgta į sukauptą patirtį įgyvendinant globalius bei regioninius politinius dokumentus.

Konferencijoje aptarta visuomenės sveikatos stiprinimo ir pirminės sveikatos priežiūros svarba. Taip pat diskutuota apie poreikį investuoti į sveikatą ir sveikatos priežiūrą ir su tuo susijusius iššūkius. Dalyviai pabrėžė, kad sveikatos sektorius svarbus ekonomikai ne tik todėl, kad tik sveikas ir darbingas žmogus gali prisidėti prie ekonomikos augimo, bet ir todėl, kad sveikatos priežiūros sektoriuje dirba daug žmonių, jis yra vienas didžiausių darbdavių ir Lietuvoje, ir visoje Europoje.

Dar vienas iš konferencijoje svarstytų klausimų  – aukščiausio lygio sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas. Diskusijos dalyviai svarstė, kaip pasiekti, kad kuo daugiau inovatyvių, efektyvių, brangių technologijų ateitų į valstybių sveikatos sistemas, nesukeldamos jų bankroto. Siūlyta svarstyti ar nevertėtų į politinį dialogą apie technologijų, vaistų prieinamumo didinimą, įtraukti ir farmacines kompanijas.

„Ažuolyno bėgimas. Ruduo 2016”

begims

Ąžuolyno bėgimas

 

Ažuolyno bėgimas – jau tradicija tampantis bėgimo renginys, kurį organizuoja VšĮ. S. Dariaus ir S. Girėno sporto centras. Pirmasis Ąžuolyno bėgimas sėkmingai startavo 2015 m. balandžio 25 d., šiltą ir saulėtą pavasario dieną, pritraukdamas gausų būrį profesionalių sportininkų ir mėgėjų, šeimų su vaikais, moksleivių, žinomų pramogų pasaulio žmonių. Juk tai visiems atvira, linksma ir nuotaikinga sporto šventė, kurioje nuo starto linijos atsispirti ir bėgti minkštutėle stadiono danga bei šimtamečių ąžuolų pavėsyje nusidriekusiais takeliais gali visi! Bėgimo tikslas – sportuojantis ir sveikas žmogus!

Š.m. rugsėjo 3 dieną vykstančiame bėgime dalyvavo Aurelijus Veryga, kartu su savo sūnumi. „Verygučiai” įveikė 5 km. atkarpą! Skantinant visus sveikai gyventi – būtina rodyti pavyzdį.

 

 

Sveikatos festivalis „Tu gali”

fest

Sveikatos festivalis

2016 m. rugpjūčio 27 dieną vyko sveikatos festivalis „Tu gali”. Festivalyje buvo rengiami įvairūs mokymai, susiję su sveika gyvensena, taisyklinga mityba, aktyvia judėsena, mankšta ir pan.

Renginyje dalyvavo ir biomedicinos mokslų daktaras, profesorius, gydytojas psichiatras, Baltijos šalių tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas, Aurelijus Veryga. Profesorius skaitė paskaitą „Pozityvaus pavyzdžio galia“.

„Šventas Rokas Panemunėje”

panemune

Šv. Roko atlaidų šventė

2016 m. rugpjūčio 21 dieną Aurelijus Veryga kartu su savo komandos nariais Gintare Dušenkaite ir Audriumi Daunoravičiumi dalyvavo Šv. Roko atlaidų šventėje.

A. Veryga scenoje pasveikino visus atvykusius į šventę. Profesorius teigė, kad pasijuto taip, lyg būtų ne dideliame mieste, bet savo gimtame miestelyje: nuotabi jauki Bažnyčia, darni ir draugiška bendruomenė, jokio susvetimėjimo, gyvas bendravimas, gražios dešimtmečius siekiančios tradicijos. Aurelijus Veryga teigė, kad labai norėtų, jog būtų daugiau tokių bendruomenių.

Koncerto metu profesorius kartu su savo komanda mielai bendravo su visais norinčiais šventės lankytojais.

 

 

 

SUSISIEKIME !

 

[c>ontact-form-7 id=”1014″ title=”Kontaktų forma 1″]